Christmas Biathlon

December 03, 2011


Results By Time Line

Team - Male

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1       61                                                                                34:03.4  
61    DANIEL BRIDGE                 RUN            1       17:32.7       17:32.7  
                     61    CHAD MARIS                    Swim           1       16:30.6       34:03.4  
 
    2       34                                                                                39:33.8  
34    ROTO FUNTANILLA               RUN            3       19:50.4       19:50.4  
                     34    DAVE SHERMAN                  Swim           2       19:43.3       39:33.8  
 
    3       53                                                                                39:48.4  
53    RICK EVANS                    RUN            2       18:19.6       18:19.6  
                     53    ANDREW DEUTSCHER              Swim           3       21:28.8       39:48.4  
 
    4       57                                                                                40:47.6  
57    TOM COLLINS                   RUN            5       22:20.6       22:20.6  
                     57    TOM HEBERLE                   Swim           4       18:27.0       40:47.6  
 
    5       68                                                                                42:12.2  
68    ALEX HELDT                    RUN            4       22:07.2       22:07.2  
                     68    BRUNO HELDT                   Swim           5       20:05.0       42:12.2  
 
    6       81                                                                                42:24.3  
81    ROSS TAKAHASHI                RUN            7       25:59.6       25:59.6  
                     81    RUSSELL IWAMURA               Swim           6       16:24.7       42:24.3  
 
    7       12                                                                                56:30.1  
12    ROY TSUKAMOTO                 RUN            8       26:06.3       26:06.3  
                     12    WARREN HAYAMA                 Swim           7       30:23.8       56:30.1  
 
    8       60                                                                              1:11:02.4  
60    JAMES STONE                   RUN            6       25:55.6       25:55.6  
                     60    CHARLES DEGUAIR               Swim           8       45:06.8     1:11:02.4  


Team - Female


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1        2                                                                                43:50.3  
2    CAROLE ANN HIGA               RUN            2       22:17.4       22:17.4  
                      2    ANNE KIM                      Swim           1       21:32.9       43:50.3  
 
    2       48                                                                                46:17.6  
48    CARRIE BARCIA                 RUN            4       26:18.4       26:18.4  
                     48    HEATHER BARNHILL              Swim           2       19:59.1       46:17.6  
 
    3       84                                                                                47:35.1  
84    CARISSA BROOKS                RUN            1       21:54.8       21:54.8  
                     84    SHERRY RITCHIE                Swim           3       25:40.3       47:35.1  
 
    4      106                                                                                48:57.5  
106    THERESA PHAM                  RUN            3       24:04.0       24:04.0  
                    106    ANITA SCHORLEMMER             Swim           4       24:53.5       48:57.5  
 
    5       43                                                                                51:51.4  
43    DENISE CUADRADO               RUN            5       26:23.8       26:23.8  
                     43    VICTORIA TUGGLE               Swim           5       25:27.6       51:51.4  
 
    6       59                                                                              1:16:41.5  
59    MICHELLE CHAVEZ               RUN            6       37:59.7       37:59.7  
                     59    JULIE DEGUAIR                 Swim           6       38:41.7     1:16:41.5  


Team - Mixed


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1        7           KANEOHE                                                              33:10.5  
7    GRAHAM PERRY                  RUN            1       18:15.6       18:15.6  
                      7    KATE PERRY                    Swim           1       14:54.8       33:10.5  
 
    2       82                                                                                41:34.7  
82    CHRISTINA WONG                RUN            2       19:04.1       19:04.1  
                     82    KEN WONG                      Swim           2       22:30.6       41:34.7  
 
    3       92                                                                                43:07.8  
92    SHOKO PAUL                    RUN            7       23:25.5       23:25.5  
                     92    DUSTEN FOX                    Swim           3       19:42.2       43:07.8  
 
    4       33                                                                                43:25.2  
33    MARISSA MAASKE                RUN            6       22:54.4       22:54.4  
                     33    CHARLES TURNER                Swim           4       20:30.8       43:25.2  
 
    5       23                                                                                43:49.0  
23    JEFF KENT                     RUN            5       21:44.2       21:44.2  
                     23    TINA WILLIAMS                 Swim           5       22:04.8       43:49.0  
 
    6       32                                                                                44:56.0  
32    KEITH MILLER                  RUN            3       21:01.4       21:01.4  
                     32    JEANINE NAKAKURA              Swim           6       23:54.5       44:56.0  
 
    7       80                                                                                48:30.2  
80    RON HELLER                    RUN           11       24:49.6       24:49.6  
                     80    DENISE BOATWRIGHT             Swim           7       23:40.6       48:30.2  
 
    8       93                                                                                49:32.1  
93    SHINSUKE SANNOMIYA            RUN            4       21:04.6       21:04.6  
                     93    HIROKO IIJIMA                 Swim           8       28:27.5       49:32.1  
 
    9       20                                                                                49:41.2  
20    MATTHEW LOVELL                RUN            8       23:53.7       23:53.7  
                     20    CHRISTINE LOVELL              Swim           9       25:47.5       49:41.2  
 
   10       15                                                                                49:41.2  
15    BRANTLY BAYNES                RUN           12       25:02.7       25:02.7  
                     15    ERIC UYEHARA                  Swim          10       24:38.5       49:41.2  
 
   11       79                                                                                51:04.8  
79    JULIE NG                      RUN            9       23:57.6       23:57.6  
                     79    BRAD LADWIG                   Swim          11       27:07.2       51:04.8  
 
   12       55                                                                                51:19.4  
55    LYNDA HOANG                   RUN           13       29:28.0       29:28.0  
                     55    DANIEL SUEHISA                Swim          12       21:51.4       51:19.4  
 
   13      103                                                                                51:37.0  
103    CONNER OGDEN                  RUN           10       24:00.5       24:00.5  
                    103    ANNA CURTIS                   Swim          13       27:36.5       51:37.0  
 
   14       69                                                                              1:01:22.2  
69    PAULA CARROLL                 RUN           14       37:07.2       37:07.2  
                     69    PETER SCHLEGEL                Swim          14       24:15.0     1:01:22.2