Christmas Biathlon Male Team

December 15, 2007


www.TimeLineHawaii.com
Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       33                                                                                28:08.1   9:01/M
33    CHAD SEYMOUR                  Run            3       13:49.3         13:49.3      13:49.3   5:32/M
                     33    MATTHEW SEYMOUR               Swim           1       14:18.7         28:08.1      28:08.1  14:18/K
 
    2        6                                                                                28:34.3   9:09/M
6    WILL WONG                     Run            2       13:42.4         13:42.4      13:42.4   5:29/M
                      6    BILL GODING                   Swim           2       14:51.9         28:34.3      28:34.3  14:51/K
 
    3       23                                                                                32:56.6  10:33/M
23    NORMAN HALE                   Run            7       16:20.6         16:20.6      16:20.6   6:32/M
                     23    JIM BUDDE                     Swim           3       16:36.0         32:56.6      32:56.6  16:36/K
 
    4       83                                                                                33:20.7  10:41/M
83    SHIGEKI YAMAGATA              Run            1       13:40.7         13:40.7      13:40.7   5:28/M
                     83    MICHAEL FRIEND                Swim           4       19:40.0         33:20.7      33:20.7  19:40/K
 
    5       21                                                                                34:01.0  10:54/M
21    BEN GROVE                     Run            5       15:14.0         15:14.0      15:14.0   6:06/M
                     21    STEVE GROVE                   Swim           5       18:47.0         34:01.0      34:01.0  18:47/K
 
    6       10                                                                                34:32.4  11:04/M
10    ROSS TAKAHASHI                Run           12       18:32.2         18:32.2      18:32.2   7:25/M
                     10    RUSSELL IWAMURA               Swim           6       16:00.2         34:32.4      34:32.4  16:00/K
 
    7       45                                                                                35:11.7  11:17/M
45    JONATHAN WILSON               Run            4       14:53.0         14:53.0      14:53.0   5:57/M
                     45    RANDALL ARMS                  Swim           7       20:18.7         35:11.7      35:11.7  20:18/K
 
    8       80                                                                                35:11.8  11:17/M
80    COREY AKIYAMA                 Run            8       16:34.1         16:34.1      16:34.1   6:38/M
                     80    CARSON DODDS                  Swim           8       18:37.6         35:11.8      35:11.8  18:37/K
 
    9       68                                                                                35:17.3  11:19/M
68    JEFFERY NAKASONE              Run           10       16:58.7         16:58.7      16:58.7   6:47/M
                     68    CARL KAWAUCHI                 Swim           9       18:18.6         35:17.3      35:17.3  18:18/K
 
   10       31                                                                                37:07.8  11:54/M
31    TEDDY BUCKLEY                 Run            9       16:40.0         16:40.0      16:40.0   6:40/M
                     31    ROBERT THURMOND               Swim          10       20:27.8         37:07.8      37:07.8  20:27/K
 
   11       25                                                                                39:31.1  12:40/M
25    JOE MCGOVERN                  Run            6       15:37.0         15:37.0      15:37.0   6:15/M
                     25    ERIC HAMMERMEISTER            Swim          11       23:54.0         39:31.1      39:31.1  23:54/K
 
   12       35                                                                                40:06.7  12:51/M
35    REID KAGEMOTO                 Run           13       18:34.7         18:34.7      18:34.7   7:26/M
                     35    DUSTIN SHARP                  Swim          12       21:32.0         40:06.7      40:06.7  21:32/K
 
   13       41                                                                                44:21.1  14:13/M
41    STEVE SAHETAPY-ENGEL          Run           14       19:19.4         19:19.4      19:19.4   7:44/M
                     41    NICHOLAS MA                   Swim          13       25:01.7         44:21.1      44:21.1  25:01/K
 
   14       62                                                                                45:04.6  14:27/M
62    JOHN LEMAY                    Run           16       21:02.6         21:02.6      21:02.6   8:25/M
                     62    MIKE WARD                     Swim          14       24:02.0         45:04.6      45:04.6  24:02/K
 
   15       56                                                                                47:24.9  15:12/M
56    RONALD PABLO                  Run           11       17:55.7         17:55.7      17:55.7   7:10/M
                     56    JAMES MACKAR                  Swim          15       29:29.1         47:24.9      47:24.9  29:29/K
 
   16       89                                                                                54:12.2  17:22/M
89    JAMES PRINCE                  Run           15       20:15.8         20:15.8      20:15.8   8:06/M
                     89    JUSTIN CALL                   Swim          16       33:56.3         54:12.2      54:12.2  33:56/K