Christmas Biathlon

Overall Results

December 08, 2018


Results By Time Line Time Line

Individual

  ------- Run ------- ------- Swim ------- Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Time
1 JOHN TERSELIC 83 23 M 1:20-24 8 18:19.8 1 15:46.9 34:06.8
2 NICHOLAS BROWN 114 36 M 1:35-39 3 16:56.9 2 17:21.4 34:18.4
3 CHRISTOPHER CORDOVA 112 29 M 1:25-29 1 16:32.2 3 17:54.3 34:26.5
4 STEVEN MINAGLIA Kaneohe HI 13 45 M 1:45-49 6 17:52.7 4 16:49.7 34:42.4
5 DEVON CLIFFORD 33 28 F 1:25-29 15 19:52.5 5 16:49.7 36:42.2
6 KEVIN GOEHRING HONOLULU HI 72 29 M 2:25-29 5 17:43.7 6 19:01.3 36:45.1
7 EMILY REYNOLDS 4 28 F 2:25-29 12 19:23.0 7 17:38.4 37:01.5
8 TIMOTHY CONNELLY KAILUA HAWAI 109 50 M 1:50-54 10 18:58.5 8 18:46.1 37:44.6
9 SANDIE EASTON 36 45 F 1:45-49 36 22:09.1 9 15:39.8 37:48.9
10 RAMSEY HAYES 15 31 M 1:30-34 2 16:55.3 10 21:16.3 38:11.6
11 RICHARD CROWLEY 95 58 M 1:55-59 9 18:35.1 11 20:18.6 38:53.8
12 JESSICA CONWAY 94 31 F 1:30-34 35 22:03.1 12 16:56.8 39:00.0
13 TORE LERAAND 42 56 M 2:55-59 16 20:01.0 13 19:01.2 39:02.2
14 ANGELA NEPA 107 27 F 3:25-29 43 23:20.4 14 16:03.6 39:24.1
15 WENDY CLARK 32 37 F 1:35-39 11 19:05.9 15 20:23.5 39:29.4
16 LORI CHAR 61 17 F 1: 0-19 19 20:30.6 16 19:09.9 39:40.5
17 MICHELLE SIMMONS 47 40 F 1:40-44 32 21:52.8 17 17:57.3 39:50.1
18 RAYMOND BOLAND KANEOHE HI 113 50 M 2:50-54 31 21:52.6 18 18:02.5 39:55.1
19 KEITH MACKENZIE KANEOHE HI 116 33 M 2:30-34 18 20:07.7 19 20:20.8 40:28.5
20 JERELYN WARANABE 17 50 F 1:50-54 27 21:25.1 20 19:17.0 40:42.1
21 RALPH TOMKINS 106 37 M 2:35-39 7 18:01.8 21 22:50.8 40:52.6
22 MHAIRI HAYES 14 29 F 4:25-29 14 19:45.5 22 21:09.8 40:55.3
23 JOHN TITCHEN 110 45 M 2:45-49 20 20:46.8 23 20:27.9 41:14.7
24 ERIN BRYMER HONOLULU HI 93 25 F 5:25-29 24 21:02.7 24 21:03.0 42:05.8
25 ROGER LIN 65 36 M 3:35-39 23 20:56.0 25 21:31.7 42:27.7
 
  ------- Run ------- ------- Swim ------- Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Time
26 MOLLY TROOP 19 30 F 2:30-34 41 22:54.9 26 19:51.0 42:45.9
27 KAITA ENDO HONOLULU HI 9 11 M 1: 0-19 39 22:34.6 27 20:48.0 43:22.6
28 MATTHEW COHEN HONOLULU HI 11 46 M 3:45-49 21 20:49.6 28 22:53.3 43:42.9
29 SHELOIAN TANEDO 82 38 M 4:35-39 34 22:02.1 29 21:48.3 43:50.5
30 LAUREN HYDE 75 26 F 6:25-29 58 25:23.0 30 18:34.1 43:57.2
31 JASON ARNOLD 29 38 M 5:35-39 29 21:50.1 31 22:11.9 44:02.0
32 LAUREN CALKINS 69 22 F 1:20-24 42 22:58.8 32 21:24.5 44:23.3
33 PAUL BAKER 120 26 M 3:25-29 13 19:39.6 33 24:43.8 44:23.5
34 EMMA SCOTT 100 19 F 2: 0-19 45 23:27.5 34 21:08.2 44:35.8
35 KENDRA LEARY KANEOHE HI 115 29 F 7:25-29 37 22:28.3 35 22:16.2 44:44.6
36 DIANE CORN KAILUA HAWAI 117 58 F 1:55-59 52 24:45.0 36 20:05.1 44:50.1
37 LOUISE SMITH 81 58 F 2:55-59 22 20:53.9 37 24:02.5 44:56.4
38 NICHOLAS MOSKEVICH KAILUA HI 98 30 M 3:30-34 4 17:06.6 38 28:01.9 45:08.6
39 MICHAEL LORNE 78 67 M 1:65-69 46 23:32.3 39 21:44.9 45:17.2
40 BRIDGET VELASCO KAHULUI HI 84 52 F 2:50-54 50 24:26.2 40 20:54.7 45:20.9
41 KELLY HIGA KANEOHE HAWAII 90 32 F 3:30-34 28 21:44.2 41 23:46.2 45:30.4
42 MELISSA LUDWIG KANEOHE HI 97 37 F 2:35-39 33 21:59.2 42 23:34.3 45:33.6
43 MALLORY DAVIS 71 21 F 2:20-24 38 22:33.9 43 23:23.1 45:57.0
44 JOSHUA PAULAITIS HONOLULU HI 99 33 M 4:30-34 25 21:14.8 44 24:54.8 46:09.7
45 AKIRA ENDO 8 47 M 4:45-49 40 22:36.7 45 23:41.9 46:18.6
46 BRIAN SEABAUGH KANEOHE HI 108 35 M 6:35-39 30 21:51.8 46 25:05.6 46:57.4
47 CHRISTOPHER MA HONOLULU HI 20 25 M 4:25-29 66 27:05.0 47 19:53.3 46:58.3
48 ANDREW DEUTSCHER Honolulu HI 16 44 M 1:40-44 44 23:21.0 48 23:45.6 47:06.7
49 LOGAN HARDY WAIALUA HI 49 28 M 5:25-29 26 21:17.6 49 25:59.0 47:16.7
50 BRUCE TSUTSUI 7 61 M 1:60-64 54 24:57.7 50 22:28.5 47:26.3
 
  ------- Run ------- ------- Swim ------- Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Time
51 BRAD COATES 3 67 M 2:65-69 55 25:08.3 51 23:02.4 48:10.7
52 RUSSELL CLOCK 12 49 M 5:45-49 56 25:08.9 52 23:26.2 48:35.2
53 SHERRON DECOSTA 35 40 F 2:40-44 53 24:47.9 53 23:51.9 48:39.8
54 FRANCESCA LEONETTI 77 49 F 2:45-49 64 26:35.8 54 22:04.2 48:40.0
55 SHAUN MISTLEBAUER 45 60 M 2:60-64 63 26:34.8 55 22:09.2 48:44.1
56 ALTON MOTOBU AIEA HI 18 67 M 3:65-69 70 28:15.5 56 20:58.2 49:13.7
57 APRIL BABCOCK 89 39 F 3:35-39 48 24:17.2 57 25:11.4 49:28.6
58 JEANINE NAKAKURA AIEA HI 26 54 F 3:50-54 49 24:25.3 58 25:52.6 50:17.9
59 JEFFREY SMITH HONOLULU HI 101 53 M 3:50-54 68 27:21.4 59 23:03.2 50:24.6
60 SANDY HERRERA Pearl City HI 74 36 F 4:35-39 61 26:19.7 60 24:09.3 50:29.1
61 KEN LEE 76 51 M 4:50-54 60 26:17.7 61 24:26.8 50:44.5
62 JOHN IRWIN 40 41 M 2:40-44 65 26:54.9 62 24:12.2 51:07.1
63 GARY SAWAI HONOLULU HAWAII 86 59 M 3:55-59 57 25:20.2 63 26:07.2 51:27.4
64 BRYSEN CALKINS 70 27 M 6:25-29 17 20:03.1 64 31:34.7 51:37.8
65 SHARON LENG 41 62 F 1:60-64 67 27:15.9 65 25:18.0 52:33.9
66 RAYNARD MIURA HONOLULU HI 25 58 M 4:55-59 71 28:53.1 66 24:03.7 52:56.9
67 SUZANNE HALVERSON 73 40 F 3:40-44 47 24:11.4 67 28:49.1 53:00.5
68 ADDISON OMOHUNDRO 46 23 M 2:20-24 59 25:54.4 68 27:49.7 53:44.2
69 ALISSA ROGERS KAILUA HI 79 42 F 4:40-44 51 24:35.6 69 29:10.3 53:46.0
70 NICHOLAS TANAKA 102 16 M 2: 0-19 69 27:25.4 70 26:28.3 53:53.8
71 R0SEMARY ADAM-TEREM HONOLULU HI 121 68 F 1:65-69     71 56:03.3 56:03.3
72 JAIME UBONGEN HONOLULU HI 111 46 M 6:45-49 74 30:12.8 72 26:10.5 56:23.4
73 NICOLE ULLIAN HONOLULU HI 24 30 F 4:30-34 73 29:59.2 73 27:54.8 57:54.1
74 JOHN MCGOWAN 43 49 M 7:45-49 62 26:30.0 74 32:02.1 58:32.1
75 ALEXANDRIA SUTHARD 48 44 F 5:40-44 75 30:17.7 75 28:16.7 58:34.5
 
  ------- Run ------- ------- Swim ------- Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Rnk Time Time
76 JANET FOOTE 60 60 F 2:60-64 72 29:53.0 76 33:01.0 1:02:54.0
77 ELDRIDGE NABOA Naalehu HI 59 40 M 3:40-44 77 33:14.2 77 32:25.2 1:05:39.4
78 BENITA CHAR 62 51 F 4:50-54 76 32:24.2 78 39:51.6 1:12:15.9