Christmas Biathlon

November 30, 2013


Results By Time Line www.TimeLineHawaii.com

Team - Male


Male 35 to 54

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 167 52:55.9 16:58/M 167 TIM MOBLEY RUN 3 20:46.8 20:46.8 6:42/M 167 DUKE MOBLEY Swim 6 32:09.0 52:55.9 32:09/K

Male 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 44 46:40.7 14:57/M 44 CAMERON DAPKINS RUN 1 18:29.1 18:29.1 5:58/M 44 ANDREW DAPKINS Swim 5 28:11.5 46:40.7 28:11/K

Male 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 8 40:17.7 12:55/M 8 RITO FUNTANILLA RUN 2 19:19.1 19:19.1 6:14/M 8 DAVE SHERMAN Swim 1 20:58.5 40:17.7 20:58/K 2 30 44:01.9 14:06/M 30 TOM COLLINS RUN 4 21:11.5 21:11.5 6:50/M 30 TOM HEBERLE Swim 2 22:50.4 44:01.9 22:50/K 3 126 45:52.6 14:42/M 126 ROSS TAKAHASHI RUN 7 28:16.6 28:16.6 9:07/M 126 RUSSELL IWAMURA Swim 4 17:35.9 45:52.6 17:35/K

Male 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 21 45:02.4 14:26/M 21 JIM MURRAY RUN 5 25:04.2 25:04.2 8:05/M 21 RICK KOOKER Swim 3 19:58.1 45:02.4 19:58/K 2 2 58:22.9 18:42/M 2 ROY TSUKAMOTO RUN 6 27:57.8 27:57.8 9:01/M 2 WARREN HAYAMA Swim 7 30:25.1 58:22.9 30:25/K

Team - Female


Female 35 to 54

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 39 49:54.5 16:00/M 39 VAILIMA WALKER RUN 4 29:07.1 29:07.1 9:24/M 39 SHANNON CHING Swim 3 20:47.3 49:54.5 20:47/K

Female 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 96 44:58.8 14:25/M 96 TIFFANY MARTIN RUN 3 26:30.9 26:30.9 8:33/M 96 ALISSA MARTIN Swim 2 18:27.9 44:58.8 18:27/K 2 159 1:02:29.4 20:02/M 159 ELIZABETH BENNETT RUN 6 40:49.1 40:49.1 13:10/M 159 ANNE WHEELOCK Swim 6 21:40.2 1:02:29.4 21:40/K

Female 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 152 42:18.5 13:33/M 152 SASKIA WRIGHT RUN 1 20:19.7 20:19.7 6:33/M 152 VALISA SAUNDERS Swim 1 21:58.8 42:18.5 21:58/K 2 40 1:04:09.1 20:34/M 40 DENISE CUADRADO RUN 5 31:26.3 31:26.3 10:08/M 40 VICTORIA TUGGLE Swim 7 32:42.8 1:04:09.1 32:42/K

Female 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 14 1:01:18.5 19:39/M 14 MARIANETTE KAUAHIKAUA RUN 7 41:05.7 41:05.7 13:15/M 14 DENISE WEBB Swim 5 20:12.8 1:01:18.5 20:12/K

Female 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 134 54:15.1 17:23/M 134 ROSIE ADAM-TEREM RUN 2 25:53.3 25:53.3 8:21/M 134 DOTTIE SUNIO Swim 4 28:21.7 54:15.1 28:21/K

Team - Mixed


Mixed 35 to 54

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 143 37:01.8 11:52/M 143 NIRALA SINGH RUN 1 18:52.4 18:52.4 6:05/M 143 STEPHANIE THORNTON Swim 1 18:09.3 37:01.8 18:09/K 2 169 49:36.0 15:54/M 169 ANDRE CHATMAN RUN 8 23:37.2 23:37.2 7:37/M 169 ANITA SCHORLEMMER Swim 10 25:58.8 49:36.0 25:58/K

Mixed 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 170 42:54.8 13:45/M 170 ALEX HELDT RUN 6 22:06.3 22:06.3 7:08/M 170 JEANEEN HELDT Swim 4 20:48.5 42:54.8 20:48/K 2 155 47:15.5 15:09/M 155 JUN FUKUTA RUN 2 21:01.4 21:01.4 6:47/M 155 SHOKO YAMANAKA Swim 8 26:14.1 47:15.5 26:14/K 3 160 48:23.9 15:30/M 160 FLORANTE ASEJO RUN 10 25:02.3 25:02.3 8:05/M 160 ALISON ASEJO Swim 9 23:21.6 48:23.9 23:21/K 4 7 54:37.7 17:30/M 7 KIM VUKOVICH RUN 17 31:08.2 31:08.2 10:03/M 7 JOSEPH VUKOVICH Swim 13 23:29.4 54:37.7 23:29/K

Mixed 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 34 41:19.1 13:15/M 34 PAT PHUNG RUN 3 21:40.0 21:40.0 6:59/M 34 MEGAN LAUT Swim 2 19:39.1 41:19.1 19:39/K 2 158 44:42.0 14:20/M 158 BRYANT ZANE RUN 5 22:02.0 22:02.0 7:06/M 158 CINDY ZANE Swim 6 22:40.0 44:42.0 22:40/K 3 3 52:06.2 16:42/M 3 ANDREA HUSTON RUN 14 28:26.9 28:26.9 9:10/M 3 KIT CARLAN Swim 12 23:39.3 52:06.2 23:39/K 4 33 57:03.6 18:17/M 33 ANA MURPHY RUN 18 33:18.4 33:18.4 10:45/M 33 TODD MURPHY Swim 16 23:45.1 57:03.6 23:45/K

Mixed 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 41 42:42.6 13:41/M 41 ALETHEA REBMAN RUN 9 24:10.8 24:10.8 7:48/M 41 MIKE BEASON Swim 3 18:31.7 42:42.6 18:31/K 2 32 46:56.7 15:03/M 32 KEITH MILLER RUN 7 22:18.6 22:18.6 7:12/M 32 JEANINE NAKAKURA Swim 7 24:38.1 46:56.7 24:38/K 3 162 50:49.2 16:17/M 162 MARIE MARCINKO RUN 12 25:30.7 25:30.7 8:14/M 162 DAVID HARTZOG Swim 11 25:18.4 50:49.2 25:18/K 4 133 58:45.8 18:50/M 133 GUY OKADA RUN 16 30:58.3 30:58.3 9:59/M 133 CHRISTINE LAWSON Swim 17 27:47.5 58:45.8 27:47/K 5 38 1:08:12.7 21:52/M 38 SANDY OMIYA RUN 19 34:00.2 34:00.2 10:58/M 38 DAN OMIYA Swim 19 34:12.5 1:08:12.7 34:12/K

Mixed 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 25 43:59.4 14:06/M 25 COLLEEN KOBAYASHI RUN 11 25:23.1 25:23.1 8:11/M 25 STAN KOBAYASHI Swim 5 18:36.3 43:59.4 18:36/K 2 18 54:42.5 17:32/M 18 DENIS TANIGAWA RUN 13 26:12.9 26:12.9 8:27/M 18 BETH BLACKBURN Swim 14 28:29.6 54:42.5 28:29/K 3 130 55:42.3 17:51/M 130 JOHN BURROUGHS RUN 4 21:56.2 21:56.2 7:05/M 130 SUSANNE BURROUGHS Swim 15 33:46.0 55:42.3 33:46/K 4 11 1:04:16.9 20:36/M 11 MICHAEL MCCURDY RUN 15 29:18.1 29:18.1 9:27/M 11 LUCY MCCURDY Swim 18 34:58.7 1:04:16.9 34:58/K