Christmas Biathlon

November 28, 2015


Results By Time Line www.TimeLineHawaii.com

Team - Male


Male 34 & under

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 15 Ethan & Carl 52:13.6 15 ETHAN CAYZER Run 6 30:09.2 30:09.2 15 CARL MATHEUS Swim 5 22:04.4 52:13.6

Male 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 141 Aaron & James 38:30.3 141 AARON DAHLIN Run 2 21:41.6 21:41.6 141 James Yang Swim 1 16:48.7 38:30.3

Male 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 88 Jacob & Brian 47:28.5 88 JACOB DODSON Run 3 23:27.3 23:27.3 88 BRIAN DODSON Swim 7 24:01.2 47:28.5

Male 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 27 Jim & Rick 44:08.7 27 JIM MURRAY Run 5 24:37.3 24:37.3 27 RICK KOOKER Swim 2 19:31.3 44:08.7 2 118 John & Dave 44:30.8 118 JOHN CLIMALDI Run 4 23:35.8 23:35.8 118 DAVE SHERMAN Swim 4 20:55.0 44:30.8 3 138 Tom & Tom 44:38.1 138 TOM COLLINS Run 1 21:32.0 21:32.0 138 TOM HEBERLE Swim 6 23:06.1 44:38.1 4 38 Karl & Ron 52:06.0 38 KARL BROMWELL Run 7 31:13.3 31:13.3 38 RON GONZALES Swim 3 20:52.7 52:06.0

Team - Female


Female 34 & under

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 121 Alexus & Maile 45:23.3 121 ALEXUS KUNIMOTO Run 2 25:09.1 25:09.1 121 MAILE WONG Swim 2 20:14.1 45:23.3 2 120 Stephanie & Kiana 59:56.8 120 STEPHANIE SCOVILLE Run 6 32:02.5 32:02.5 120 KIANA CAMARA Swim 7 27:54.3 59:56.8

Female 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 144 Tiffany & Alison 52:09.3 144 TIFFANY GROMLICH Run 3 25:19.9 25:19.9 144 ALISON ASEJO Swim 6 26:49.4 52:09.3 2 114 Cynthia & Kelly 53:21.8 114 CYNTHIA ALTMAN Run 5 31:26.9 31:26.9 114 Kelly Quin Swim 3 21:54.9 53:21.8

Female 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 36 Heather & Margie 46:14.8 36 HEATHER COTTRELL Run 1 23:21.5 23:21.5 36 MARGIE LEHMAN Swim 4 22:53.2 46:14.8 2 142 Kim & Mary 1:00:42.5 142 KIM WHITE Run 7 35:56.4 35:56.4 142 MARY NILGES Swim 5 24:46.1 1:00:42.5

Female 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 11 Gail & Denise 46:44.8 11 GAIL SCHROERS Run 4 27:05.0 27:05.0 11 DENISE WEBB Swim 1 19:39.8 46:44.8

Team - Mixed


Mixed 34 & under

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 119 Malia & Chad 49:18.5 119 MALIA WALSH Run 13 30:58.3 30:58.3 119 CHAD SLOGGETT Swim 2 18:20.2 49:18.5

Mixed 35 to 54

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 39 Michael & Melinda 42:00.3 39 MICHAEL ARTELLI Run 2 22:24.6 22:24.6 39 MELINDA ARTELLI Swim 5 19:35.7 42:00.3 2 81 Scott & Hannah-Lynn 42:58.6 81 SCOTT SCHACTLER Run 1 19:56.3 19:56.3 81 Hannah-Lynn Hullett Swim 9 23:02.3 42:58.6 3 84 Reyse & Alice 1:11:16.6 84 REYSE SAKIMA Run 14 38:48.0 38:48.0 84 ALICE WEBB Swim 15 32:28.6 1:11:16.6

Mixed 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 122 Louis & Bubba 46:03.0 122 LOUIS TOMSIC Run 5 23:13.0 23:13.0 122 BUBBA WUBBA Swim 8 22:50.0 46:03.0 2 150 Jennifer & David 53:28.0 150 JENNIFER KATRES Run 11 29:08.4 29:08.4 150 DAVID KOPPER Swim 10 24:19.6 53:28.0 3 54 Lori & Brandon 1:07:41.3 54 LORI STIBB Run 15 39:17.0 39:17.0 54 Brandon Stibb Swim 13 28:24.3 1:07:41.3

Mixed 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 3 Meara & Jennifer 56:06.7 3 MEARA SREENIVUSAN Run 9 28:21.0 28:21.0 3 JENNIFER SCHMIDT Swim 12 27:45.6 56:06.7

Mixed 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 101 Jan & Kimberly 39:37.9 101 JAN ELSBACH Run 4 22:47.2 22:47.2 101 Kimberly Elsbach Swim 1 16:50.7 39:37.9 2 123 Beth & Michael 43:39.8 123 BETH HAPP Run 6 24:35.8 24:35.8 123 Michael Happ Swim 3 19:03.9 43:39.8 3 100 Koichi & Kaori 45:16.3 100 KOICHI KOMORIYA Run 3 22:45.4 22:45.4 100 Kaori Komoriya Swim 7 22:30.9 45:16.3 4 4 Tara & Bob 50:41.7 4 TARA ROHRBOUGH Run 10 28:35.9 28:35.9 4 BOB GRAHAM Swim 6 22:05.8 50:41.7 5 31 Mark & Beth 59:23.2 31 MARK CORREIA Run 12 30:24.2 30:24.2 31 BETH BLACKBURN Swim 14 28:59.0 59:23.2 6 136 Lynette & Nathaniel 1:02:25.5 136 LYNETTE YOUNG-PAK Run 136 NATHANIEL PAK Swim 16 1:02:25.5 1:02:25.5

Mixed 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time 1 124 Lorie & Uli 44:59.9 124 LORIE YOUNG Run 8 25:44.0 25:44.0 124 Uli Klinke Swim 4 19:15.9 44:59.9 2 135 Tred & Akiko 50:37.9 135 TRED EYERLY Run 7 25:31.9 25:31.9 135 AKIKO KODAMA Swim 11 25:06.0 50:37.9