Dash & Splash Biathlon

April 27, 2014


Results By Time Line www.TimeLineHawaii.com

Relay - Male

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      150           Team Hayler                                                          30:17.2   9:11/M
150    NICK HAYLER                   Run            1       17:34.1       17:34.1   6:16/M
                    150    BRYCE ISHIKAWA                Swim           1       12:43.1       30:17.2  25:26/M
 
    2      154                                                                                37:56.6  11:30/M
154    JOHN HELMAN                   Run            2       23:25.1       23:25.1   8:22/M
                    154    JOHN MEDEIROS                 Swim           3       14:31.5       37:56.6  29:02/M
 
    3      157                                                                                39:52.7  12:05/M
157    JOHN HENDERSON                Run            4       25:31.9       25:31.9   9:07/M
                    157    GRAHAM HENDERSON              Swim           2       14:20.8       39:52.7  28:40/M
 
    4      121           Sunset Beach                                                         42:20.9  12:50/M
121    AARON TOMASU                  Run            5       27:28.1       27:28.1   9:49/M
                    121    BOB GRAHAM                    Swim           4       14:52.8       42:20.9  29:44/M
 
    5      126           Valyrian Steel                                                       43:31.0  13:11/M
126    JAREL BROWN                   Run            3       25:31.4       25:31.4   9:07/M
                    126    JON SOLIVEN                   Swim           5       17:59.5       43:31.0  35:58/M
 
    6      123           '68, Still Great                                                     49:48.1  15:05/M
123    MIKE SALOMON                  Run            6       29:48.5       29:48.5  10:39/M
                    123    VIC BONFIGLIO                 Swim           6       19:59.5       49:48.1  39:58/M


Relay - Female


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      160                                                                                34:11.0  10:22/M
160    CLAIRE CUTLER                 Run            2       22:10.2       22:10.2   7:55/M
                    160    ANUHEA LEDESMA                Swim           1       12:00.8       34:11.0  24:00/M
 
    2      118           Lanikai LB                                                           38:13.0  11:35/M
118    LAURA DARROW                  Run            1       20:08.1       20:08.1   7:11/M
                    118    BARB VANDERKAMP               Swim           5       18:04.9       38:13.0  36:08/M
 
    3      120           Tiffison                                                             39:20.3  11:55/M
120    TIFFANY GROMLICH              Run            5       24:32.5       24:32.5   8:46/M
                    120    ALISON ASEJO                  Swim           2       14:47.8       39:20.3  29:34/M
 
    4      158                                                                                40:43.7  12:20/M
158    KAITLIN SCHELL                Run            6       25:23.4       25:23.4   9:04/M
                    158    HALEY BLIDGES                 Swim           3       15:20.3       40:43.7  30:40/M
 
    5      125           The Sprinting Sloths                                                 41:18.7  12:31/M
125    KAT CASTANEDA                 Run            3       23:19.7       23:19.7   8:20/M
                    125    AMBER HOUSE                   Swim           4       17:59.0       41:18.7  35:58/M
 
    6      119           Turf N Surf                                                          45:41.2  13:51/M
119    KERSTIN KENT                  Run            4       24:25.6       24:25.6   8:43/M
                    119    AMANDA KIECKER                Swim           7       21:15.6       45:41.2  42:30/M
 
    7      163                                                                                51:15.6  15:32/M
163    EMILY DAVIDSON                Run            9       30:01.2       30:01.2  10:43/M
                    163    NATHALIE FRANK                Swim           6       21:14.4       51:15.6  42:28/M
 
    8      164                                                                                51:15.6  15:32/M
164    KATY GRAHAM                   Run            7       28:07.4       28:07.4  10:03/M
                    164    MAKONA WILHELM                Swim           8       23:08.2       51:15.6  46:16/M
 
    9      174           Mcclintock Wahine                                                    56:40.9  17:10/M
174    JOY MCCLINTOCK                Run            8       29:26.3       29:26.3  10:31/M
                    174    STACIE MCCLINTOCK             Swim           9       27:14.6       56:40.9  54:28/M


Relay - Mixed


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      152           Team Tran                                                            33:13.3  10:04/M
152    KATHLEEN TRAN                 Run            2       20:38.2       20:38.2   7:22/M
                    152    PAUL BAIN                     Swim           1       12:35.1       33:13.3  25:10/M
 
    2      171           B & B Fitzharris                                                     33:43.6  10:13/M
171    BROOKE FITZHARRIS             Run            3       20:53.8       20:53.8   7:28/M
                    171    BENJAMIN FITZHARRIS           Swim           2       12:49.8       33:43.6  25:38/M
 
    3      128           Swunners                                                             36:21.3  11:01/M
128    GLENN BESSINGER               Run            1       19:08.4       19:08.4   6:50/M
                    128    FIONA BESSINGER               Swim           6       17:12.9       36:21.3  34:24/M
 
    4      116           Double Ells                                                          38:32.9  11:41/M
116    MICHEAL PETRULLO              Run            5       22:40.8       22:40.8   8:06/M
                    116    CELESTE PACELLI               Swim           4       15:52.1       38:32.9  31:44/M
 
    5      127           Team RWB                                                             40:23.0  12:14/M
127    ROBERT BOUKNIGHT              Run            7       22:47.5       22:47.5   8:08/M
                    127    JAMIE BOUKNIGHT               Swim           7       17:35.5       40:23.0  35:10/M
 
    6      129           DR. Masters P's                                                      40:57.2  12:25/M
129    ALAN PARTRIDGE                Run            4       22:00.5       22:00.5   7:51/M
                    129    PHAEDRA RANGES                Swim           8       18:56.7       40:57.2  37:52/M
 
    7      115           Team Sultzer                                                         41:03.5  12:26/M
115    JESSICA SULTZER               Run            8       26:13.6       26:13.6   9:22/M
                    115    BRIAN SULTZER                 Swim           3       14:49.8       41:03.5  29:38/M
 
    8      124           Team Towers                                                          46:34.3  14:07/M
124    HOLLY ALLAR                   Run            9       30:36.8       30:36.8  10:56/M
                    124    ISAAC RODRIGUEZ LUPERCIO      Swim           5       15:57.5       46:34.3  31:54/M
 
    9      117           Motley Crew                                                          48:44.9  14:46/M
117    ANNIE CUSICK                  Run            6       22:46.7       22:46.7   8:08/M
                    117    PETER BARCIA                  Swim           9       25:58.2       48:44.9  51:56/M