Dash & Splash Biathlon

April 24, 2016


Results By Time Line www.TimeLineHawaii.com

Relay - Male

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      227           Borkette                                                             27:31.9  
227    DOUG BORTON                   Run            1       16:13.2       16:13.2  
                    227    HUDSON LOCKETTE               Swim           2       11:18.7       27:31.9  
 
    2      225           The Crazy Camels                                                     29:05.2  
225    MICHAEL MCDONALD              Run            2       18:08.2       18:08.2  
                    225    JEFFREY MCDONALD              Swim           1       10:57.0       29:05.2  
 
    3      222           Jet Fuel Can't Melt Steel Beams                                      31:13.1  
222    GLENN BESSINGER               Run            3       18:20.3       18:20.3  
                    222    CALLUM BESSINGER              Swim           3       12:52.8       31:13.1  
 
    4      223           Two Rambos                                                           35:10.1  
223    ROBERTO PORRO                 Run            4       21:40.9       21:40.9  
                    223    ROBERT PIASECKI               Swim           4       13:29.2       35:10.1  
 
    5      243           LINDELL                                                              40:42.8  
243    KENNETH LINDELL               Run            5       26:06.5       26:06.5  
                    243    RYAN LINDELL                  Swim           5       14:36.3       40:42.8  
 
    6      228           '68, Still Great!                                                    53:53.2  
228    MARK TORREANO                 Run            6       32:21.3       32:21.3  
                    228    VIC BONFIGLIO                 Swim           6       21:31.9       53:53.2  


Relay - Female


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      128                                                                                30:03.5  
128    CLAIRE CUTLER                 Run            2       18:53.1       18:53.1  
                    128    ANUHEA LEDESMA                Swim           1       11:10.3       30:03.5  
 
    2      125                                                                                30:31.2  
125    LAURA DARROW                  Run            1       18:45.2       18:45.2  
                    125    LILY BACHL                    Swim           2       11:46.0       30:31.2  
 
    3      226           Paddle Girls                                                         32:35.2  
226    CHRISTY BORTON                Run            3       20:43.4       20:43.4  
                    226    SARAJANE LARKIN               Swim           3       11:51.7       32:35.2  
 
    4      124                                                                                39:28.7  
124    RORI SPRIGGS                  Run            4       24:15.4       24:15.4  
                    124    TINA BURGOS                   Swim           4       15:13.2       39:28.7  
 
    5      127                                                                                50:45.3  
127    PAULA JECH                    Run            5       27:58.9       27:58.9  
                    127    JOY SCHOENECKER               Swim           6       22:46.4       50:45.3  
 
    6      236           Swimming Sloths                                                      52:25.4  
236    AMBER HOUSE                   Run            6       31:18.0       31:18.0  
                    236    AMANDA KIECKER                Swim           5       21:07.4       52:25.4  


Relay - Mixed


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      237           McDonald                                                             27:36.2  
237    RICKY HELMAN                  Run            1       16:56.7       16:56.7  
                    237    EMILEE MCDONALD               Swim           1       10:39.5       27:36.2  
 
    2      235           ARA Griffins                                                         33:57.2  
235    KEALANI TANIZAKI-HUDSON       Run            3       22:36.6       22:36.6  
                    235    MATTHEW SATO                  Swim           2       11:20.6       33:57.2  
 
    3      129                                                                                34:25.0  
129    CHRISTINA HAWK                Run            2       22:32.0       22:32.0  
                    129    NOAH HAWK                     Swim           3       11:53.0       34:25.0  
 
    4      229           Team BB                                                              40:02.4  
229    ALEXANDER WEBB                Run            4       25:49.4       25:49.4  
                    229    ALEAH WEBB                    Swim           5       14:13.0       40:02.4  
 
    5      224           Tara and Bob                                                         41:41.5  
224    BOB GRAHAM                    Run            5       28:13.1       28:13.1  
                    224    TARA ROHRBOUGH                Swim           4       13:28.3       41:41.5  


Relay - 15 & under


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      234           KANEOHE                                                              30:06.6  
234    JOHN HELMAN                   Run            3       20:31.5       20:31.5  
                    234    LUKE FAUROT                   Swim           1        9:35.1       30:06.6  
 
    2      246           ALEPH-NULL                                                           30:51.1  
246    JAMES MEDEIROS                Run            1       18:57.8       18:57.8  
                    246    SEAN LINDELL                  Swim           5       11:53.3       30:51.1  
 
    3      244                   LJA7                                                         33:12.2  
244    JAMES LINDELL                 Run            4       22:30.0       22:30.0  
                    244    GRIFFITH ZACHMEIR             Swim           2       10:42.2       33:12.2  
 
    4      242           FIYA                                                                 34:53.6  
242    FIONA BESSINGER               Run            2       20:23.8       20:23.8  
                    242    NYA HUDSPETH                  Swim           8       14:29.7       34:53.6  
 
    5      249           SLAY                                                                 37:16.0  
249    LUKE CHANG                    Run            5       23:44.5       23:44.5  
                    249    WALKER SLAY                   Swim           7       13:31.5       37:16.0  
 
    6      233           Tangy Bar B Que Dogs                                                 37:45.0  
233    INDIA SPRIGGS                 Run            6       26:07.9       26:07.9  
                    233    SYDNEY LUM                    Swim           4       11:37.1       37:45.0  
 
    7      130                                                                                40:43.0  
130    WADE SPRIGGS                  Run            7       27:44.3       27:44.3  
                    130    CATIE FERANDIN                Swim           6       12:58.7       40:43.0  
 
    8      126                                                                                41:01.4  
126    BROOKE LUM                    Run            8       29:47.0       29:47.0  
                    126    SKYLAR WEBB                   Swim           3       11:14.4       41:01.4