Lanikai Triathlon

April 13, 2014


Results By Time Line www.TimeLineHawaii.com

Team - Male

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      399           Team Reinke                                                          54:03.5   1:47/M
399    STEFAN REINKE                 Swim           1        7:56.7        7:56.7  15:52/K
                    399    RAY BRUST                     Bike           1       25:07.1       33:37.7   1:15/K
                    399    KU KAAHANUI                   Run            1       19:56.9       54:03.5   3:59/K
 
    2      398           Team Limahai                                                       1:22:55.0   2:44/M
398    DALLAS LIMAHAI                Swim           2       12:31.6       12:31.6  25:02/K
                    398    SHUFORD CAM                   Bike           2       35:28.4       49:04.1   1:46/K
                    398    JAMES FUJIMORI                Run            2       33:12.2     1:22:55.0   6:38/K
 
    3      395           Team Amey                                                          1:45:49.9   3:30/M
395    GABE AMEY                     Swim           3       15:24.9       15:24.9  30:48/K
                    395    LARRY LEE                     Bike           3       51:08.9     1:07:20.9   2:33/K
                    395    DANE COSTA                    Run            3       36:50.3     1:45:49.9   7:22/K


Team - Female


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      389           Team Marotta                                                       1:45:47.2   3:30/M
389    WENDY MAROTTA                 Swim           1       14:28.3       14:28.3  28:56/K
                    389    MEGAN SMALL                   Bike           1       51:05.3     1:06:36.7   2:33/K
                    389    WENDY MAROTTA                 Run            1       38:25.1     1:45:47.2   7:41/K


Team - Mixed


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      396           Team Pauole de Sa                                                  1:13:30.8   2:26/M
396    UILANI PAUOLE DE SA           Swim           1        8:56.9        8:56.9  17:52/K
                    396    VINI FREITAS                  Bike           2       30:38.5       40:39.1   1:32/K
                    396    UILANI PAUOLE DE DA           Run            2       32:10.5     1:13:30.8   6:26/K
 
    2      390           Team Reynolds                                                      1:14:58.1   2:29/M
390    GERMAINE HAGIHARA             Swim           2        9:43.1        9:43.1  19:26/K
                    390    JAMES HARMON                  Bike           1       30:32.7       40:54.5   1:32/K
                    390    MAGGIE SPORCK                 Run            4       33:35.0     1:14:58.1   6:43/K
 
    3      391           Team Swenson                                                       1:17:50.5   2:34/M
391    DANIEL SWENSON                Swim           4       14:51.8       14:51.8  29:42/K
                    391    KEITH SWENSON                 Bike           3       31:17.6       46:49.6   1:34/K
                    391    TAMMY SWENSON ALLEN           Run            1       30:29.8     1:17:50.5   6:06/K
 
    4      397           Team Seltmann                                                      1:35:18.1   3:09/M
397    ROBERT SELTMANN               Swim           6       21:17.3       21:17.3  42:34/K
                    397    ROBERT SELTMANN               Bike           4       34:37.4     1:00:43.9   1:44/K
                    397    ANNALIA SELTMANN              Run            5       33:37.9     1:35:18.1   6:43/K
 
    5      400           Team Herrod                                                        1:40:44.9   3:20/M
400    KAEHU HERROD                  Swim           5       15:19.3       15:19.3  30:38/K
                    400    JOSHUA FERREIRA               Bike           6       50:40.3     1:06:44.8   2:32/K
                    400    CHANEAL MELETTA               Run            3       33:15.8     1:40:44.9   6:39/K
 
    6      393           Team Frontera                                                      1:43:46.9   3:26/M
393    FERNANDO FRONTERA             Swim           3       14:01.6       14:01.6  28:02/K
                    393    CIARA TORRENS                 Bike           5       38:43.7       57:23.8   1:56/K
                    393    CIARA TORRENS                 Run            6       45:05.3     1:43:46.9   9:01/K