Magic Island Biathlon

January 14, 2017


Results By Time Line www.TimeLineHawaii.com

Team - Male


Male 34 & under

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 168 Cash & Jake 46:19.1 14:51/M 168 CASH ROSA RUN 3 21:27.4 21:27.4 6:55/M 168 JAKE SIMPSON Swim 3 24:51.7 46:19.1 24:51/K

Male 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 65 Tom & Tom 44:21.3 14:13/M 65 TOM COLLINS RUN 2 21:11.0 21:11.0 6:50/M 65 TOM HEBERLE Swim 1 23:10.3 44:21.3 23:10/K

Male 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 169 Ash & Mark 41:54.6 13:26/M 169 ASH DUSTOW RUN 1 18:19.0 18:19.0 5:55/M 169 MARK SHORTER Swim 2 23:35.6 41:54.6 23:35/K

Team - Female


Female 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 72 Andrea & Jaclyn 53:42.8 17:13/M 72 ANDREA SEMATOSKE RUN 2 24:33.5 24:33.5 7:55/M 72 JACLYN SKEWERIS Swim 3 29:09.3 53:42.8 29:09/K

Female 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 30 Cynthia & Kelly 51:24.8 16:28/M 30 CYNTHIA ALTMAN RUN 4 31:30.4 31:30.4 10:10/M 30 Kelly Quin Swim 2 19:54.4 51:24.8 19:54/K 2 73 Team Heinz 54:27.2 17:27/M 73 COURTNEY HEINZ RUN 1 24:02.6 24:02.6 7:45/M 73 Jeannie Heinz Swim 5 30:24.6 54:27.2 30:24/K

Female 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 22 Becky & Deb 48:33.9 15:34/M 22 BECKY BUIJTEN RUN 3 30:51.7 30:51.7 9:57/M 22 DEB MERWICK Swim 1 17:42.2 48:33.9 17:42/K

Female 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 122 Betsy & Gail 1:01:40.6 19:46/M 122 BETSY STALLER RUN 5 32:07.4 32:07.4 10:22/M 122 GAIL SLAWSON Swim 4 29:33.2 1:01:40.6 29:33/K

Team - Mixed


Mixed 35 to 54

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 177 Alice & Eric 42:48.5 13:43/M 177 ALICE PANDRAUD RUN 5 24:39.3 24:39.3 7:57/M 177 ERIC BROTHMAN Swim 3 18:09.2 42:48.5 18:09/K 2 130 Patrick & Susan 47:20.9 15:10/M 130 PATRICK SICANGCO RUN 10 29:10.7 29:10.7 9:25/M 130 Susan Xiong Swim 4 18:10.2 47:20.9 18:10/K 3 5 Reyce & Alice 1:07:35.8 21:40/M 5 REYSE SAKIMA RUN 17 35:39.1 35:39.1 11:30/M 5 ALICE WEBB Swim 17 31:56.7 1:07:35.8 31:56/K

Mixed 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 16 Team Artelli 39:47.3 12:45/M 16 MICHAEL ARTELLI RUN 2 22:54.1 22:54.1 7:23/M 16 MINDY ARTELLI Swim 1 16:53.2 39:47.3 16:53/K 2 129 Liz & Bryce 48:10.5 15:26/M 129 LIZ COMONTOFSKI RUN 3 23:54.0 23:54.0 7:43/M 129 Bryce Lewis Swim 11 24:16.4 48:10.5 24:16/K

Mixed 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 17 Team Hawk 43:33.1 13:58/M 17 CHRISTINA HAWK RUN 4 24:00.9 24:00.9 7:45/M 17 NOAH HAWK Swim 6 19:32.1 43:33.1 19:32/K 2 126 Team Suehisa 50:04.8 16:03/M 126 YUNSIM SUEHISA RUN 9 28:36.6 28:36.6 9:14/M 126 DANIEL SUEHISA Swim 8 21:28.2 50:04.8 21:28/K 3 167 Team Rosa 1:03:54.9 20:29/M 167 TINA ROSA RUN 16 35:28.5 35:28.5 11:26/M 167 LUCIUS ROSA Swim 13 28:26.3 1:03:54.9 28:26/K

Mixed 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 4 Nat & Denise 40:57.9 13:08/M 4 NAT PAK RUN 1 20:26.3 20:26.3 6:35/M 4 DENISE WEBB Swim 7 20:31.6 40:57.9 20:31/K 2 7 Jenna & Bob 49:17.3 15:48/M 7 JENNA NAKAO RUN 8 26:39.5 26:39.5 8:36/M 7 BOB GRAHAM Swim 9 22:37.7 49:17.3 22:37/K 3 6 Lynette & Nat 59:56.4 19:13/M 6 LYNETTE YOUNG-PAK RUN 15 33:59.2 33:59.2 10:58/M 6 NAT PAK Swim 12 25:57.2 59:56.4 25:57/K 4 31 Team Omiya 1:02:41.8 20:05/M 31 SANDY OMIYA RUN 14 33:22.1 33:22.1 10:46/M 31 Dan Omiya Swim 14 29:19.7 1:02:41.8 29:19/K

Mixed 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 64 Team Kobayashi 43:00.8 13:47/M 64 COLLEEN KOBAYASHI RUN 6 25:23.4 25:23.4 8:11/M 64 Stan Kobayashi Swim 2 17:37.3 43:00.8 17:37/K 2 74 Team Klinke 44:48.4 14:22/M 74 JO KLINKE RUN 7 25:30.4 25:30.4 8:14/M 74 Uli Klinke Swim 5 19:18.0 44:48.4 19:18/K 3 14 Tred & Akiko 55:01.8 17:38/M 14 TRED EYERLY RUN 12 31:55.4 31:55.4 10:18/M 14 AKIKO KODAMA Swim 10 23:06.3 55:01.8 23:06/K 4 123 Mark & Beth 59:34.9 19:06/M 123 MARK CORRELA RUN 11 29:29.5 29:29.5 9:31/M 123 BETH BLACKBURN Swim 15 30:05.3 59:34.9 30:05/K 5 75 Lori & Duane 1:04:06.2 20:33/M 75 LORI SHIMABUKU RUN 13 32:09.5 32:09.5 10:22/M 75 Duane Toyofuku Swim 16 31:56.7 1:04:06.2 31:56/K