Magic Island Biathlon

January 14, 2018


Results By Time Line Time Line

Team - Male


Male 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 183 Team Connor 40:53.5 13:06/M 183 CHUCK CONNOR RUN 1 21:22.0 21:22.0 6:54/M 183 SEAN CONNOR Swim 1 19:31.5 40:53.5 19:31/K 2 89 Team Chmelik 50:45.2 16:16/M 89 BRIAN CHMELIK RUN 89 Frank Chmelik Swim 4 50:45.2 50:45.2 50:45/K

Male 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 25 Tom & Dustin 43:37.9 13:59/M 25 TOM COLLINS RUN 2 21:37.9 21:37.9 6:58/M 25 DUSTIN SHARP Swim 2 22:00.0 43:37.9 22:00/K 2 90 Paul & Richard 45:18.5 14:31/M 90 PAUL HOPKINS RUN 3 23:04.2 23:04.2 7:26/M 90 Richard Kozacik Swim 3 22:14.3 45:18.5 22:14/K

Team - Female


Female 55 to 74

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 35 Alyssa & Jaclyn 53:56.4 17:17/M 35 ALYSSA JOHN RUN 3 28:20.6 28:20.6 9:08/M 35 Jaclyn Skeweris Swim 4 25:35.8 53:56.4 25:35/K 2 87 Erica & Erin 54:52.4 17:35/M 87 ERICA NAKANISHI-STANIS RUN 8 31:43.5 31:43.5 10:14/M 87 Erin Hoshibata Swim 3 23:08.9 54:52.4 23:08/K 3 181 Amanda & Amber 1:00:44.9 19:28/M 181 ANANDA KIELKER RUN 6 28:44.6 28:44.6 9:16/M 181 AMBER HOUSE Swim 8 32:00.3 1:00:44.9 32:00/K 4 171 Emily & Nicole 1:01:07.2 19:35/M 171 EMILY COLLINS RUN 7 31:15.4 31:15.4 10:05/M 171 Nicole Ullium Swim 7 29:51.7 1:01:07.2 29:51/K 5 88 Team Kamii 1:01:53.7 19:50/M 88 MIWA KAMII RUN 5 28:23.5 28:23.5 9:09/M 88 Mayu Kamii Swim 9 33:30.2 1:01:53.7 33:30/K

Female 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 182 Jenny & Yon 46:03.7 14:46/M 182 JENNY MATHESON RUN 2 25:23.8 25:23.8 8:11/M 182 YON SMITH Swim 1 20:39.8 46:03.7 20:39/K

Female 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 10 Heather & Margie 45:57.4 14:44/M 10 HEATHER COTTRELL RUN 1 24:23.8 24:23.8 7:52/M 10 MARGIE LEHMAN Swim 2 21:33.6 45:57.4 21:33/K 2 29 Team Slawson-Eich 56:29.2 18:06/M 29 CHELLI SLAWSON-EICH RUN 4 28:21.5 28:21.5 9:09/M 29 GAIL SLAWSON-EICH Swim 6 28:07.7 56:29.2 28:07/K

Female 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 20 Karen & Beth 1:03:00.5 20:12/M 20 KAREN LOOMIS RUN 9 35:02.8 35:02.8 11:18/M 20 BETH BLACKBURN Swim 5 27:57.7 1:03:00.5 27:57/K

Team - Mixed


Mixed 35 to 54

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 94 Scott & Kristen 39:49.9 12:46/M 94 SCOTT APPLEBAUM RUN 94 Kristen Tovar Swim 15 39:49.9 39:49.9 39:49/K 2 24 Reyse & Alice 1:03:21.5 20:18/M 24 REYSE SAKIMA RUN 12 35:45.8 35:45.8 11:32/M 24 ALICE WEBB Swim 11 27:35.7 1:03:21.5 27:35/K 3 96 Team Obermeier 1:08:40.1 22:01/M 96 MIKAYLA OBERMEIER RUN 14 38:56.3 38:56.3 12:34/M 96 Brian Obermeier Swim 13 29:43.8 1:08:40.1 29:43/K

Mixed 75 to 94

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 21 Team Hawk 44:39.7 14:19/M 21 CHRISTINA HAWK RUN 5 25:22.9 25:22.9 8:11/M 21 NOAH HAWK Swim 4 19:16.8 44:39.7 19:16/K 2 5 Brenton & Mary 47:23.6 15:11/M 5 BRENTON MITCHELL RUN 2 22:22.4 22:22.4 7:13/M 5 MARY BEUST Swim 8 25:01.2 47:23.6 25:01/K 3 9 Daryl & Kellie 55:11.4 17:41/M 9 DARYL THOMAS RUN 10 27:37.4 27:37.4 8:55/M 9 KELLIE HARADA Swim 10 27:34.0 55:11.4 27:34/K

Mixed 95 to 114

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 4 Nathaniel & Denise 40:48.6 13:05/M 4 NATHANIEL PAK RUN 1 21:49.6 21:49.6 7:02/M 4 DENISE WEBB Swim 3 18:59.0 40:48.6 18:59/K 2 157 Team Budde 44:31.7 14:16/M 157 SYDNEY BUDDE RUN 6 25:51.5 25:51.5 8:20/M 157 JAMES BUDDE Swim 2 18:40.2 44:31.7 18:40/K 3 16 Jenna & Bob 47:24.5 15:12/M 16 JENNA NAKAO RUN 9 26:26.0 26:26.0 8:32/M 16 BOB GRAHAM Swim 6 20:58.5 47:24.5 20:58/K 4 158 Cynthia & Yehuda 52:39.3 16:53/M 158 CYNTHIA LEBOWITZ RUN 3 22:30.9 22:30.9 7:15/M 158 YEHUDA WEINBAUM Swim 14 30:08.4 52:39.3 30:08/K 5 23 Lynette & Nathaniel 1:00:55.4 19:31/M 23 LYNETTE YOUNG-PAK RUN 13 35:48.6 35:48.6 11:33/M 23 NATHANIEL PAK Swim 9 25:06.8 1:00:55.4 25:06/K

Mixed 115 & over

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace 1 93 Team Kobayashi 43:57.0 14:05/M 93 COLLEEN KOBAYASHI RUN 8 26:21.9 26:21.9 8:30/M 93 Stan Kobayashi Swim 1 17:35.0 43:57.0 17:35/K 2 92 Team Klinke 45:37.6 14:37/M 92 JOANNE KLINKE RUN 7 26:11.2 26:11.2 8:27/M 92 Uli Klinke Swim 5 19:26.4 45:37.6 19:26/K 3 14 Tred & Akiko 46:56.1 15:03/M 14 TRED EYERYLY RUN 4 24:38.0 24:38.0 7:57/M 14 AKIKO KODAMA Swim 7 22:18.0 46:56.1 22:18/K 4 188 Team Omiya 1:02:35.5 20:04/M 188 SANDY OMIYA RUN 11 34:33.1 34:33.1 11:09/M 188 DAN OMIYA Swim 12 28:02.4 1:02:35.5 28:02/K