NORTH SHORE TRIATHLON

June 17, 2012


Results By Time Line

Relay - Male

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      104                                                                              1:10:24.6  
104    JEREMY EFFERSON               Swim           1       16:17.8       16:17.8  
                    104    Aaron Efferson                Bike           1       32:11.4       49:18.8  
                    104    Wesley Hill                   Run            1       20:41.2     1:10:24.6  


Relay - Female


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1       28                                                                              1:30:11.4  
28    CHARLENE GAURANO              Swim           1       15:13.0       15:13.0  
                     28    Nalorn Sengamphan             Bike                                          
                     28    Megan Lichtwardt              Run            2       28:56.0     1:30:11.4  
 
    2       27                                                                              1:30:48.4  
27    CHIYO SAIKI                   Swim           2       16:46.5       16:46.5  
                     27    Karly Pang                    Bike                                          
                     27    Yumi Saiki                    Run            1       28:22.8     1:30:48.4  


Relay - Mixed


Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      184                                                                              1:02:36.0  
184    LENNON THOMAS                 Swim           3       10:30.7       10:30.7  
                    184    Sam Thompson                  Bike           1       28:48.9       40:09.2  
                    184    Rick Cain                     Run            2       22:03.7     1:02:36.0  
 
    2       78                                                                              1:04:24.1  
78    JAMES SCOTT                   Swim           2        9:17.6        9:17.6  
                     78    Jim Lyon                      Bike           2       33:06.5       42:59.0  
                     78    Robin Lyon                    Run            1       21:25.1     1:04:24.1  
 
    3      144                                                                              1:13:17.0  
144    JOE DIXON                     Swim           6       14:55.5       14:55.5  
                    144    Jon Monti                     Bike                                          
                    144    Kati Salinas                  Run            3       22:39.9     1:13:17.0  
 
    4      125                                                                              1:21:26.3  
125    TIMOTHY SMITH                 Swim           5       14:25.4       14:25.4  
                    125    Walter Metzler                Bike           3       37:37.1       53:02.1  
                    125    Ann Doll                      Run            5       27:56.2     1:21:26.3  
 
    5      124                                                                              1:23:02.3  
124    KEALA AIWOHI                  Swim           1        9:00.8        9:00.8  
                    124    Kanani Cubi                   Bike                                          
                    124    Kyra Cubi                     Run            6       29:33.2     1:23:02.3  
 
    6       50                                                                              1:23:49.3  
50    LINDA GEHRING                 Swim           4       11:50.6       11:50.6  
                     50    Chris Reed                    Bike           4       46:15.6       59:21.2  
                     50    Rika Smith                    Run            4       24:00.6     1:23:49.3