SUP into Summer

Age Group Results

June 04, 2011


Results By Time Line


Men: 0-16 17-99
Women: 0-16 17-99

SUP Stock 12'6 & Under

Female 16 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

HALIE HARRISON

15

16

12

43:02.1

10:46/M

 
Top

Female 17 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

JODI GIACCAGLIA

13

29

17

46:04.0

11:31/M

2

MARJ TAKABAYASHI

48

48

27

47:49.6

11:57/M

3

WENDY TROUT

49

43

30

49:04.7

12:16/M

4

HEIDI BURGOYNE HALEIWA HI

85

31

31

49:20.4

12:20/M

5

CHRISTINA KEKAULA

19

30

37

50:42.6

12:41/M

6

VISH BUNGO

6

21

43

52:18.2

13:05/M

7

AUDREY LEE

25

55

44

53:06.8

13:17/M

8

ELIZABETH VARY

55

30

47

55:18.2

13:50/M

9

TRICIA KIM

62

41

50

59:33.7

14:53/M

10

PAIGE OKAMURA

33

20

51

1:00:58.0

15:15/M

11

NANI KAHUANUI

64

52

52

1:01:31.6

15:23/M

12

REBECCA KRYSZKIEWIKZ

24

37

54

1:02:36.9

15:39/M

13

LISA KNOTT

22

50

55

1:06:31.8

16:38/M

14

JENNIFER BARON HONOLULU HI

3

27

56

1:17:31.0

19:23/M

 
Top

Male 16 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

MO FREITAS

12

13

8

42:33.7

10:38/M

2

CHRISTOPHER BLUTHARDT

4

13

24

47:36.7

11:54/M

3

KEOLA AUWAE WAIANAE HI

66

10

41

52:02.4

13:01/M

 
Top

Male 17 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

NOLAND KEAULANA WAIANAE HI

79

22

1

39:34.7

9:54/M

2

JOSEPH K. NAPOLEON III HONOLULU HI

83

45

2

39:55.5

9:59/M

3

ROBERT STEHLIK

45

43

3

40:03.8

10:01/M

4

KOLAIAH JARDINE KAILUA HI

73

34

4

40:24.0

10:06/M

5

MANNY KULUKULUALANI

70

34

5

40:33.2

10:08/M

6

HILTON ALVES KAHUKU HI

1

31

6

41:25.2

10:21/M

7

BRIAN AMANTIAD

56

42

7

41:33.0

10:23/M

8

NATE BURGOYNE HALEIWA HI

86

34

9

42:45.3

10:41/M

9

BEAU OLIVEIRA

34

45

10

42:52.8

10:43/M

10

WALTER MACHADO HONOLULU HI

27

59

11

43:00.2

10:45/M

11

EVANN YAMADA

53

33

13

43:34.6

10:54/M

12

KIMO MIRANDA KANEOHE HI

72

53

14

43:44.5

10:56/M

13

KANE PAI

36

32

15

44:55.2

11:14/M

14

KAHELE ANDERSON

2

36

16

45:46.1

11:27/M

15

SHANE SAKAI

44

41

18

46:20.7

11:35/M

16

ELMER MANUEL HONOLULU HI

28

49

19

46:26.2

11:37/M

17

STEVE REEVES

40

43

20

46:29.4

11:37/M

18

CHRIS MARTIN

29

35

21

46:42.2

11:41/M

19

DALBERT RIVERA

42

36

22

47:12.2

11:48/M

20

KELVIN PASCUA

60

46

23

47:29.9

11:52/M

21

ALEX COLOMA MILILANI HI

82

42

25

47:42.8

11:56/M

22

DAN BISCOE KAILUA HI

84

34

26

47:48.4

11:57/M

23

JAY SOTO

47

33

28

47:55.5

11:59/M

24

ANDREW GILMAN

14

57

29

48:51.3

12:13/M

25

BRIAN MEYER

30

24

32

49:35.3

12:24/M

26

KEVIN KONDO

23

60

33

49:55.2

12:29/M

27

IRA ISHIHARA

18

46

34

50:11.1

12:33/M

28

EDWARD NUGENT

32

47

35

50:12.8

12:33/M

29

RICARDO GIACCAGLIA

63

34

36

50:13.5

12:33/M

30

JASON JANSEN

59

39

38

51:02.8

12:46/M

31

JT LEE

57

42

39

51:18.1

12:50/M

32

EARL BUNGO

5

51

40

51:30.7

12:53/M

33

CHAD CHAPMAN

9

38

42

52:13.3

13:03/M

34

WESTON LESLIE KANEOHE HI

77

38

45

53:35.8

13:24/M

35

ALBERT VERDADERO

51

42

46

55:08.7

13:47/M

36

STUART QUEL WAIANAE HI

39

29

48

57:48.7

14:27/M

37

AARON WOODS WAIALUA HI

81

37

49

58:47.4

14:42/M

38

MITCHELL ORTIZ HALEIWA HI

69

49

53

1:02:15.5

15:34/M

 

SUP 14' & Under

Top

Female

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

LAURA BIRSE

58

33

1

43:09.9

10:47/M

2

JENNIFER LEE

26

30

2

44:11.8

11:03/M

3

KIM CELEBRE HALEIWA HI

8

30

8

47:26.1

11:52/M

4

CHRISTY BARBADILLO

61

50

12

50:39.5

12:40/M

5

MICHELE REGO

41

37

15

53:42.9

13:26/M

 
Top

Male

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

JOHN IOKIA

17

57

3

44:42.9

11:11/M

2

CHARLIE HERR

54

39

4

44:46.6

11:12/M

3

ALEX CACHUELA

7

46

5

46:15.3

11:34/M

4

SAM PA'E

35

44

6

46:30.8

11:38/M

5

BRETT HUF KAPOLEI HI

67

49

7

47:11.4

11:48/M

6

MORRIS QUEL

38

56

9

47:47.8

11:57/M

7

REX SHINMON

46

50

10

48:21.8

12:05/M

8

MYRON VANGUESEN

50

53

11

49:00.2

12:15/M

9

STEVE NADALIN

31

60

13

51:48.0

12:57/M

10

DERRICK DOENER

11

54

14

53:14.5

13:19/M

 

SUP Unlimited (Over 14')

Top

Male

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

KAINUA BEAUPRE HONOLULU HI

71

35

1

37:23.9

9:21/M

2

KALAI FERNANDEZ AIEA HI

74

34

2

37:51.7

9:28/M

3

JIMMY FITT KAILUA HI

78

34

3

37:59.8

9:30/M

4

JEFF CHANG HONOLULU HI

75

54

4

38:08.1

9:32/M

5

JODY RAGSDALE WAIANAE HI

80

42

5

39:54.0

9:59/M

6

ED WHEELER KAILUA HI

68

42

6

40:11.9

10:03/M

7

RUSSELL CHUN AIEA HI

76

33

7

42:23.4

10:36/M

8

MARCIANO WHITFORD

52

15

8

43:58.2

11:00/M

 

Paddleboard Stock 12'

Top

Female

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

JEANNE HOLM WAIPAHU HI

16

40

2

51:19.8

12:50/M

2

KAREN ALENCE

65

44

3

53:57.0

13:29/M

 
Top

Male

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Total Time

Pace

1

JEFF PETERSON WAHIAWA HI

37

56

1

44:30.7

11:08/M