SUP into Summer

Overall Finish List

June 04, 2011


Results By Time Line

SUP Stock 12'6 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

NOLAND KEAULANA WAIANAE HI

79

22

M

1 17-99

39:34.7

9:54

2

JOSEPH K. NAPOLEON III HONOLULU HI

83

45

M

2 17-99

39:55.5

9:59

3

ROBERT STEHLIK

45

43

M

3 17-99

40:03.8

10:01

4

KOLAIAH JARDINE KAILUA HI

73

34

M

4 17-99

40:24.0

10:06

5

MANNY KULUKULUALANI

70

34

M

5 17-99

40:33.2

10:08

6

HILTON ALVES KAHUKU HI

1

31

M

6 17-99

41:25.2

10:21

7

BRIAN AMANTIAD

56

42

M

7 17-99

41:33.0

10:23

8

MO FREITAS

12

13

M

1 0-16

42:33.7

10:38

9

NATE BURGOYNE HALEIWA HI

86

34

M

8 17-99

42:45.3

10:41

10

BEAU OLIVEIRA

34

45

M

9 17-99

42:52.8

10:43

11

WALTER MACHADO HONOLULU HI

27

59

M

10 17-99

43:00.2

10:45

12

HALIE HARRISON

15

16

F

1 0-16

43:02.1

10:46

13

EVANN YAMADA

53

33

M

11 17-99

43:34.6

10:54

14

KIMO MIRANDA KANEOHE HI

72

53

M

12 17-99

43:44.5

10:56

15

KANE PAI

36

32

M

13 17-99

44:55.2

11:14

16

KAHELE ANDERSON

2

36

M

14 17-99

45:46.1

11:27

17

JODI GIACCAGLIA

13

29

F

1 17-99

46:04.0

11:31

18

SHANE SAKAI

44

41

M

15 17-99

46:20.7

11:35

19

ELMER MANUEL HONOLULU HI

28

49

M

16 17-99

46:26.2

11:37

20

STEVE REEVES

40

43

M

17 17-99

46:29.4

11:37

21

CHRIS MARTIN

29

35

M

18 17-99

46:42.2

11:41

22

DALBERT RIVERA

42

36

M

19 17-99

47:12.2

11:48

23

KELVIN PASCUA

60

46

M

20 17-99

47:29.9

11:52

24

CHRISTOPHER BLUTHARDT

4

13

M

2 0-16

47:36.7

11:54

25

ALEX COLOMA MILILANI HI

82

42

M

21 17-99

47:42.8

11:56

26

DAN BISCOE KAILUA HI

84

34

M

22 17-99

47:48.4

11:57

27

MARJ TAKABAYASHI

48

48

F

2 17-99

47:49.6

11:57

28

JAY SOTO

47

33

M

23 17-99

47:55.5

11:59

29

ANDREW GILMAN

14

57

M

24 17-99

48:51.3

12:13

30

WENDY TROUT

49

43

F

3 17-99

49:04.7

12:16

31

HEIDI BURGOYNE HALEIWA HI

85

31

F

4 17-99

49:20.4

12:20

32

BRIAN MEYER

30

24

M

25 17-99

49:35.3

12:24

33

KEVIN KONDO

23

60

M

26 17-99

49:55.2

12:29

34

IRA ISHIHARA

18

46

M

27 17-99

50:11.1

12:33

35

EDWARD NUGENT

32

47

M

28 17-99

50:12.8

12:33

36

RICARDO GIACCAGLIA

63

34

M

29 17-99

50:13.5

12:33

37

CHRISTINA KEKAULA

19

30

F

5 17-99

50:42.6

12:41

38

JASON JANSEN

59

39

M

30 17-99

51:02.8

12:46

39

JT LEE

57

42

M

31 17-99

51:18.1

12:50

40

EARL BUNGO

5

51

M

32 17-99

51:30.7

12:53

41

KEOLA AUWAE WAIANAE HI

66

10

M

3 0-16

52:02.4

13:01

42

CHAD CHAPMAN

9

38

M

33 17-99

52:13.3

13:03

43

VISH BUNGO

6

21

F

6 17-99

52:18.2

13:05

44

AUDREY LEE

25

55

F

7 17-99

53:06.8

13:17

45

WESTON LESLIE KANEOHE HI

77

38

M

34 17-99

53:35.8

13:24

46

ALBERT VERDADERO

51

42

M

35 17-99

55:08.7

13:47

47

ELIZABETH VARY

55

30

F

8 17-99

55:18.2

13:50

48

STUART QUEL WAIANAE HI

39

29

M

36 17-99

57:48.7

14:27

49

AARON WOODS WAIALUA HI

81

37

M

37 17-99

58:47.4

14:42

50

TRICIA KIM

62

41

F

9 17-99

59:33.7

14:53

51

PAIGE OKAMURA

33

20

F

10 17-99

1:00:58.0

15:15

52

NANI KAHUANUI

64

52

F

11 17-99

1:01:31.6

15:23

53

MITCHELL ORTIZ HALEIWA HI

69

49

M

38 17-99

1:02:15.5

15:34

54

REBECCA KRYSZKIEWIKZ

24

37

F

12 17-99

1:02:36.9

15:39

55

LISA KNOTT

22

50

F

13 17-99

1:06:31.8

16:38

56

JENNIFER BARON HONOLULU HI

3

27

F

14 17-99

1:17:31.0

19:23

 

SUP 14' & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

LAURA BIRSE

58

33

F

1 0-99

43:09.9

10:47

2

JENNIFER LEE

26

30

F

2 0-99

44:11.8

11:03

3

JOHN IOKIA

17

57

M

1 0-99

44:42.9

11:11

4

CHARLIE HERR

54

39

M

2 0-99

44:46.6

11:12

5

ALEX CACHUELA

7

46

M

3 0-99

46:15.3

11:34

6

SAM PA'E

35

44

M

4 0-99

46:30.8

11:38

7

BRETT HUF KAPOLEI HI

67

49

M

5 0-99

47:11.4

11:48

8

KIM CELEBRE HALEIWA HI

8

30

F

3 0-99

47:26.1

11:52

9

MORRIS QUEL

38

56

M

6 0-99

47:47.8

11:57

10

REX SHINMON

46

50

M

7 0-99

48:21.8

12:05

11

MYRON VANGUESEN

50

53

M

8 0-99

49:00.2

12:15

12

CHRISTY BARBADILLO

61

50

F

4 0-99

50:39.5

12:40

13

STEVE NADALIN

31

60

M

9 0-99

51:48.0

12:57

14

DERRICK DOENER

11

54

M

10 0-99

53:14.5

13:19

15

MICHELE REGO

41

37

F

5 0-99

53:42.9

13:26

 

SUP Unlimited (Over 14')

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

KAINUA BEAUPRE HONOLULU HI

71

35

M

1 0-99

37:23.9

9:21

2

KALAI FERNANDEZ AIEA HI

74

34

M

2 0-99

37:51.7

9:28

3

JIMMY FITT KAILUA HI

78

34

M

3 0-99

37:59.8

9:30

4

JEFF CHANG HONOLULU HI

75

54

M

4 0-99

38:08.1

9:32

5

JODY RAGSDALE WAIANAE HI

80

42

M

5 0-99

39:54.0

9:59

6

ED WHEELER KAILUA HI

68

42

M

6 0-99

40:11.9

10:03

7

RUSSELL CHUN AIEA HI

76

33

M

7 0-99

42:23.4

10:36

8

MARCIANO WHITFORD

52

15

M

8 0-99

43:58.2

11:00

 

Paddleboard Stock 12'

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

Pace

1

JEFF PETERSON WAHIAWA HI

37

56

M

1 0-99

44:30.7

11:08

2

JEANNE HOLM WAIPAHU HI

16

40

F

1 0-99

51:19.8

12:50

3

KAREN ALENCE

65

44

F

2 0-99

53:57.0

13:29