Haleiwa Stand Up Paddle Race

Overall Finish List

May 30, 2015


Results By Race Management Systems, Inc.

SUP Derby

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 CHRISTIAN BRADLEY HONOLULU HI 83 25 M 1 Male 1:00.0
2 RACHEL BRUNTSCH HONOLULU HI 94 31 F 1 Female 1:00.1
3 JAMES DONOVAN 14 23 M 2 Male 2:00.0
4 KELSA GABEHART DENVER CO 108 34 F 2 Female 2:00.0
5 KIONE DAHLIN WAIALUA HI 63 36 M 3 Male 3:00.0
6 BLAIR GRANT HONOLULU HI 93 27 F 3 Female 3:00.0
 

SUP Stock 12'6" & Under

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 BULLET OBRA 40 25 M 1 20-35 45:41.2
2 NOAH GARFIELD LAIE HI 92 31 M 2 20-35 45:54.3
3 CORY NAKAMURA HONOLULU HI 84 33 M 3 20-35 47:43.1
4 VAN WICKLUND MILILANI HI 73 39 M 1 36-50 49:19.2
5 TYLER JAGGERS HONOLULU HI 68 20 M 4 20-35 49:35.9
6 HILTON ALVES 1 35 M 5 20-35 52:55.7
7 JENNIFER. LEE HONOLULU HI 75 34 F 1 20-35 53:10.3
8 VARINA AMANTIAD HALEIWA HI 2 38 F 1 36-50 54:43.7
9 ALBERT VERDADERO HONOLULU HI 53 46 M 2 36-50 55:02.4
10 SCOTT BRADLEY WAIANAE HI 79 52 M 1 51-99 55:53.0
11 ROBERT PICAYO KAILUA HI 95 39 M 3 36-50 55:55.6
12 JODI KEALOHA 26 33 F 2 20-35 58:54.7
13 MONTANA MARTINEZ HONOLULU HI 82 19 F 1 0-19 59:06.9
14 CHRIS MANCINI 32 48 M 4 36-50 59:15.4
15 JOSH BRUSKOTTER 8 27 M 6 20-35 59:24.4
16 JANE MCKEE 34 57 F 1 51-99 59:35.9
17 RACHEL KANETA HALEIWA HI 113 24 F 3 20-35 59:46.1
18 HEIDI BURGOYNE 9 35 F 4 20-35 59:56.7
19 NATALIE SCARBOROUGH 46 40 F 2 36-50 1:00:21.3
20 PEG TATUM KAILUA HI 51 50 F 3 36-50 1:01:29.3
21 DINO MIRANDA 90 50 M 5 36-50 1:01:58.4
22 MARVIN FREITAS HALEIWA HI 64 9 M 1 0-19 1:02:20.2
23 MILA LIETZKE 28 51 F 2 51-99 1:02:24.2
24 NATALIE TIRALONGO 52 16 F 2 0-19 1:02:30.3
25 KAHELE ANDERSON 3 40 M 6 36-50 1:03:05.0
26 KELLY GODWIN 19 39 F 4 36-50 1:03:08.9
27 KERRY CAUDWELL 12 39 M 7 36-50 1:04:25.2
28 EDWARD CANTERE III 11 47 M 8 36-50 1:05:11.6
29 NICHOLAS MUNOZ HONOLULU HI 38 39 M 9 36-50 1:06:37.6
30 KATHY KOCH WAIPAHU HI 72 51 F 3 51-99 1:06:43.1
31 JIM RICHARDSON WAIALUA HI 106 62 M 2 51-99 1:07:33.3
32 warren HAHN MILILANI HI 80 66 M 3 51-99 1:08:26.2
33 ADRIAN DY 15 34 M 7 20-35 1:08:43.5
34 CANDICE NAYLOR-CHING 39 44 F 5 36-50 1:11:26.6
35 MARYBETH FENTRISS 17 52 F 4 51-99 1:12:14.3
36 SAMANTHA SARANITI WAIALUA HI 45 44 F 6 36-50 1:12:25.9
37 DAN KEELEY HALEIWA HI 110 40 M 10 36-50 1:12:39.9
38 JOHN CROWERS HALEIWA HI 102 25 M 8 20-35 1:12:46.5
39 AMY BROWN 114 33 F 5 20-35 1:13:26.6
40 ED CUA WAIPAHU HI 65 41 M 11 36-50 1:14:03.6
41 JAREM MELDRUM MILILANI HI 49 27 M 9 20-35 1:16:10.5
42 JAMES JONES 23 62 M 4 51-99 1:16:39.6
43 EZRA MELL 35 31 M 10 20-35 1:17:19.5
44 RACHEL CROWL HALEIWA HI 57 19 F 3 0-19 1:17:33.7
45 SHAYNE BLACKMON KAILUA HI 6 50 M 12 36-50 1:17:47.3
46 HOLLY HADSELL EL HAJJI 20 49 F 7 36-50 1:19:38.7
47 DAWNA ERTEL HALEIWA HI 109 34 F 6 20-35 1:21:17.4
48 DAN BURTON 10 51 M 5 51-99 1:21:43.0
49 REBECCA SCANLAN HALEIWA HI 111 40 F 8 36-50 1:26:08.9
50 KRISTIN SMOOT WAHIAWA HI 60 45 F 9 36-50 1:26:45.4
51 LISA MITCHELL 36 51 F 5 51-99 1:26:47.3
52 BILL SMOOT WAHIAWA HI 59 45 M 13 36-50 1:27:03.0
53 FAITH MCDANIEL 33 58 F 6 51-99 1:28:45.1
54 LEINANI SHAK 47 51 F 7 51-99 1:28:50.0
55 ERICA LEHMKUHL HALEIWA HI 61 38 F 10 36-50 1:29:15.0
56 JASON LEHMKUHL HALEIWA HI 62 32 M 11 20-35 1:32:59.8
57 SHERRY GRACEY HONOLULU HI 66 35 F 7 20-35 1:36:45.0
 

SUP 14' & Under

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 SCOTTY FONG 18 34 M 1 20-35 49:56.4
2 ?? RO HALEIWA HI 77 30 M 2 20-35 52:30.4
3 NICHOLAS SALANOA 43 31 M 3 20-35 54:11.5
4 CARLO PRADO WAIALUA HI 96 50 M 1 36-50 54:24.1
5 VINCENT BRADY HALEIWA HI 112 45 M 2 36-50 55:36.5
6 DANIEL COSTGAN MILILANI HI 74 34 M 4 20-35 56:37.8
7 SCOTT ING HALEIWA HI 56 58 M 1 51-99 59:13.8
8 SEAN SWEET 50 58 M 2 51-99 59:26.0
9 PIERRE ASSELIN 4 45 M 3 36-50 1:00:07.3
10 JOHN CARPER HALEIWA HI 97 68 M 3 51-99 1:00:25.8
11 KEVIN KONDO 27 64 M 4 51-99 1:01:13.7
12 RUDY BRIONES 7 57 M 5 51-99 1:01:32.5
13 ROSEMARY VASQUEZ MESA AZ 70 49 F 1 36-50 1:01:46.3
14 BRENDAN BAKER HALEIWA HI 98 28 M 5 20-35 1:02:06.8
15 SEBASTIAN CRANSTON HONOLULU HI 105 17 M 1 0-19 1:02:22.6
16 PETER BANGLOS 5 44 M 4 36-50 1:02:55.4
17 RUTH GERRITY HALEIWA HI 55 53 F 1 51-99 1:03:23.1
18 TJ AHSCHULER HALEIWA HI 78 24 M 6 20-35 1:06:12.1
19 SHERYL YEE HONOLULU HI 54 44 F 2 36-50 1:07:04.4
20 EDWARD KALEIKINI HONOLULU HI 87 37 M 5 36-50 1:09:38.7
21 LEE SALTONSTALL HONOLULU HI 44 68 F 2 51-99 1:10:00.2
22 SUSAN KANOUR 25 57 F 3 51-99 1:11:08.4
23 MARVIN HECHT 21 45 M 6 36-50 1:12:13.7
24 STEVE VASQUEZ MESA AZ 71 49 M 7 36-50 1:14:56.4
25 JAMES MORTON 37 50 M 8 36-50 1:28:07.0
 

SUP Unlimited (Over 14')

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 INGO RADEMACHER HALEIWA HI 81 44 M 1 36-50 46:57.2
2 JIMMY FITT KAILUA HI 69 38 M 2 36-50 47:05.8
3 BUZZY KERBOX HAIKU HI 86 58 M 1 51-99 47:17.4
4 JEFF CHANG HONOLULU HI 91 58 M 2 51-99 48:06.2
5 ROBERTO LOPES 29 44 M 3 36-50 48:11.3
6 BRAD FELDMAN HALEIWA HI 16 58 M 3 51-99 51:46.9
7 KELVIN PASCUA WAHIAWA HI 85 50 M 4 36-50 54:34.5
8 WENDY JACKMAN HONOLULU HI 89 57 F 1 51-99 1:06:56.2
9 AUDREY LEE HONOLULU HI 67 59 F 2 51-99 1:12:37.2
 

Paddle Board Stock 12'

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 GUY PERE 41 44 M 1 40-99 53:15.5
2 GREG QUINN KANEOHE HI 103 55 M 2 40-99 53:25.1
3 JOHN HICKS KAAAWA HI 76 49 M 3 40-99 53:27.8
4 MICHAEL CHEAPE MILILANI HI 99 54 M 4 40-99 53:48.8
5 JOHAN LOO HONOLULU HI 101 33 M 1 20-39 54:32.0
6 SCOTT SHIMADA 48 48 M 5 40-99 54:37.9
7 COLLEEN TESSLER HONOLULU HI 100 36 F 1 20-39 55:12.2
8 NICK JONES 24 27 M 2 20-39 56:36.0
9 MARK EUGENIO MILILANI HI 104 54 M 6 40-99 58:11.6
10 EKO LEPP HONOLULU HI 107 36 F 2 20-39 58:26.1
11 JHONATHAN FIGUEROA HONOLULU HI 88 31 M 3 20-39 1:01:17.4
12 DANNY PEREZ 42 41 M 7 40-99 1:01:27.1
13 ZANE SAENZ Hauula HI 58 12 M 1 0-19 1:07:10.1