Werther's Youth Triathlon Ages 5-10

Age Group Results

September 19, 2010


Results By Time Line


Men: 0- 4 5- 6 7- 8 9-10 11-99
Women: 0- 4 5- 6 7- 8 9-10 11-99

Female 5 to 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

MACKENZIE WATTS KAILUA HI

43

6

33

24:03.8

2

BRIA ROWE HONOLULU HI

54

6

44

28:06.5

3

KATIE ROWE HONOLULU HI

61

5

45

33:21.2

 
Top

Female 7 to 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

LILLIA ADAMS WAIALUA HI

2

8

10

18:40.4

2

SHELBY WALLEN HONOLULU HI

42

8

18

20:35.8

3

NOEL LATTANZI HONOLULU HI

26

7

29

22:55.1

4

NATALIE HAWKINS HONOLULU HI

58

8

31

23:08.8

5

ASHLEIGH CLARK AIEA HI

49

7

38

24:51.9

6

LAUREN GARRETT KAILUA HI

13

7

41

27:06.2

7

CHARLOTTE BOURGEOIS AIEA HI

50

8

42

27:06.9

 
Top

Female 9 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SAIGE OGDEN KAILUA HI

31

9

3

16:19.7

2

MAYA BINNS HONOLULU HI

51

10

11

18:41.5

3

PEARL LATTANZI HONOLULU HI

27

10

12

18:43.5

4

FAITH KNOEDLER EWA BEACH HI

22

9

13

18:43.5

5

MORGAN MUSE

57

9

17

20:22.3

6

KARIS KNOEDLER EWA BEACH HI

23

10

20

20:48.1

7

MACKENZIE OZOA KAILUA HI

32

10

24

21:20.0

8

LUCIANA LEWIN HONOLULU HI

53

9

25

21:30.5

9

KAILE SCHIEL HONOLULU HI

36

10

34

24:11.5

10

HALEY UBONGEN HONOLULU HI

40

9

35

24:13.0

11

ZOE CURTIS HALEIWA HI

11

10

39

25:13.3

 
Top

Male 5 to 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

PETER KRAUSE KAILUA HI

24

6

27

22:35.9

2

SAMUEL LEWIN HONOLULU HI

52

6

36

24:17.6

3

JOHN LATTANZI HONOLULU HI

25

5

37

24:18.4

4

ROCCO BAEZ HONOLULU HI

4

6

43

27:37.6

 
Top

Male 7 to 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

GRANT HAWTHORNE HONOLULU HI

45

8

8

18:30.5

2

MATTHEW COUGHLIN AIEA HI

10

8

9

18:33.7

3

MARCOS BAEZ HONOLULU HI

5

8

16

20:15.4

4

MASON RAYMOND KAILUA HI

34

7

19

20:46.8

5

KORT GROSSMANN HONOLULU HI

16

8

21

20:49.1

6

SETH SWOVELAND WAHIAWA HI

39

7

22

20:53.1

7

KANAIPONO ECKART KAILUA KONA HI

12

7

23

21:12.1

8

ELIJAH BEST KAPOLEI HI

7

7

26

22:16.5

9

KALEB ROWLAND

46

8

28

22:54.4

10

KANOA PICK HONOLULU HI

59

7

30

22:55.8

11

ALEC KIMBALL HONOLULU HI

20

7

32

23:12.3

12

SEBASTIAN LEE MILILANI HI

30

8

40

26:50.2

 
Top

Male 9 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JAMES GILLILAND III MILILANI HI

15

10

1

14:58.8

2

JULIAN WILLIAMS WAIALUA HI

48

10

2

15:25.4

3

FINN MCGILL HALEIWA HI

60

10

4

16:39.1

4

REILLY HIGGINS WAIALUA HI

19

10

5

18:00.0

5

KALEB BEST KAPOLEI HI

8

10

6

18:02.3

6

NICHOLAS GILLILAND MILILANI HI

14

9

7

18:21.9

7

JACOB HERRMAN WAHIAWA HI

17

10

14

19:10.2

8

KAIKO TORRES DE SA HONOLULU HI

55

9

15

19:21.9