Christmas Biathlon

   Race Date

 December 13, 2008                      Team Relay Results

 

                                            Male Team

 

                                         Male  34 & under

 

                                                            Event   Event       Total

  Place    Bib      Partic. Name               Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     22                                                                  34:28.3   11:03/M

 

                    22 GARRETT USREY           Run             6   18:46.5     18:46.5      7:30/M

                    22 SEAN SCHMALTZ           Swim            1   15:41.8     34:28.3     15:41/K

     2     23                                                                  35:30.4   11:23/M

                    23 SKYLER DOPPELMAYER      Run             4   16:31.8     16:31.8      6:36/M

                    23 CHANCE USREY            Swim            2   18:58.6     35:30.4     18:58/K

     3    158

                                                                               36:14.4   11:37/M

                   158 JASON BAKKALA           Run             1   15:08.4     15:08.4      6:03/M

                   158 DEREK MAZUR             Swim            3   21:06.0     36:14.4     21:06/K

     4     63                                                                  36:29.8   11:42/M

                    63 CODY SPRAKER            Run             2   15:21.7     15:21.7      6:08/M

                    63 LINDSEY DEWALD          Swim            4   21:08.1     36:29.8     21:08/K

 

     5     70                                                                  36:49.7   11:48/M

                    70 JAKOB DEWALD            Run             5   17:05.1     17:05.1      6:50/M

                    70 STEPHEN DEWALD          Swim            5   19:44.6     36:49.7     19:44/K

     6     64                                                                  38:28.2   12:20/M

 

                    64 JUSTYN RAYMOND          Run             3   16:26.3     16:26.3      6:34/M

                    64 DEVIN RETTKE            Swim            6   22:01.9     38:28.2     22:01/K

     7     51                                                                  39:40.9   12:43/M

                    51 JOHN CASEY              Run             7   19:58.4     19:58.4      7:59/M

                    51 ALAN JACKMAN            Swim            7   19:42.5     39:40.9     19:42/K

 

                                          Male  35 to 49

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     97                                                                  39:56.7   12:48/M

                    97 MATTHEW STANK           Run             2   17:27.3     17:27.3      6:59/M

                    97 RYAN POTE               Swim            1   22:29.4     39:56.7     22:29/K

 

     2     87                                                                  42:33.6   13:38/M

                    87 NEEK YEUNG              Run             3   18:40.4     18:40.4      7:28/M

                    87 MIKE IWASHITA           Swim            2   23:53.2     42:33.6     23:53/K

     3     76                                                                  49:37.1   15:54/M

 

                    76 JAMES METEYER           Run             4   28:35.6     28:35.6     11:26/M

                    76 DAVID METEYER           Swim            3   21:01.5     49:37.1     21:01/K

     4    159                                                                  53:49.5   17:15/M

                   159 JASON LUKE              Run             1   15:24.8     15:24.8      6:10/M

                   159 RYAN LOUGH              Swim            4   38:24.7     53:49.5     38:24/K

 

 

                                           Male  50 to 57

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     37                                                                1:00:37.9   19:26/M

 

                    37 KEIKI KATO              Run             1   22:55.9     22:55.9      9:10/M

                    37 ATSUSHI KATO            Swim            1   37:42.0   1:00:37.9     37:42/K

                                          Male  58 to 64

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     80                                                                  35:15.7   11:18/M

                    80 LUIS ROMERO             Run             1   16:23.9     16:23.9      6:33/M

                    80 PAUL FRANCO             Swim            1   18:51.8     35:15.7     18:51/K

                                          Male  65 to 71

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1    154                                                                  41:36.9   13:20/M

                   154 CARTER LAY              Run             3   20:53.2     20:53.2      8:21/M

                   154 MIKE PROFFITT           Swim            1   20:43.7     41:36.9     20:43/K

     2     62

                                                                               41:39.6   13:21/M

                    62 DUSTIN SHARP            Run             1   18:03.6     18:03.6      7:13/M

                    62 WYATT WARO              Swim            2   23:36.0     41:39.6     23:36/K

     3     75                                                                  45:15.2   14:30/M

                    75 DAVID GULICK            Run             2   20:10.1     20:10.1      8:04/M

                    75 BRENDON LEE             Swim            3   25:05.1     45:15.2     25:05/K

 

     4     68                                                                  46:17.7   14:50/M

                    68 RONNIE VESPERAS         Run             4   21:30.3     21:30.3      8:36/M

                    68 VINCENT NGUYEN          Swim            4   24:47.4     46:17.7     24:47/K

 

                                          Male  72 to 78

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     86                                                                  39:55.8   12:48/M

                    86 MICHAEL FARRELL         Run             1   15:34.1     15:34.1      6:14/M

                    86 DAN FARRELL             Swim            1   24:21.7     39:55.8     24:21/K

 

     2     39                                                                  41:53.2   13:25/M

                    39 JOSEPH ALLEN            Run             2   16:33.2     16:33.2      6:37/M

                    39 KARL SACHS              Swim            2   25:20.0     41:53.2     25:20/K

     3     71                                                                  42:18.1   13:33/M

                    71 WILLIAM JOHNSTON        Run             3   19:08.8     19:08.8

                    71 RUSSELL R CASTAGNARO    Swim            3   23:09.3     42:18.1      7:39/M

                                                                                           23:09/K

 

 

                                         Male  90 to 101

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     50                                                                  36:32.6   11:43/M

 

                    50 CHAD DELP               Run             1   14:52.7     14:52.7      5:57/M

                    50 DAVE SHERMAN            Swim            1   21:39.9     36:32.6     21:39/K

                                         Male  102 to 114

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     61                                                                  36:54.9   11:50/M

                    61 ROB SEAVER              Run             1   17:29.6     17:29.6      7:00/M

                    61 NORM SCOTT              Swim            1   19:25.2     36:54.9     19:25/K

                                         Male 115 & over

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     47                                                                  40:12.6   12:53/M

                    47 LARRY EGAN              Run             3   22:07.5     22:07.5      8:51/M

                    47 BRUCE SLOAN             Swim            1   18:05.1     40:12.6     18:05/K

     2    164

                                                                               42:26.3   13:36/M

                   164 CHUCK MILLE             Run             1   19:15.1     19:15.1      7:42/M

                   164 OTOOLE OTOOLE           Swim            2   23:11.1     42:26.3     23:11/K

     3     28                                                                  48:30.5   15:33/M

                    28 BRIAN GOODYEAR          Run             2   21:18.1     21:18.1      8:31/M

                    28 GLENN PERRY             Swim            3   27:12.4     48:30.5     27:12/K

 

 

 

                                           Female Team

 

                                        Female  34 & under

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     45                                                                  41:22.4   13:16/M

 

                    45 KELSI COTTRELL          Run             1   19:22.4     19:22.4      7:45/M

                    45 NATALIE NUDING          Swim            1   22:00.0     41:22.4     22:00/K

     2     32                                                                  43:33.7   13:58/M

                    32 NICOLE BLOXOM           Run             2   21:07.0     21:07.0      8:27/M

                    32 TANIA HENDRICKSON       Swim            2   22:26.6     43:33.7     22:26/K

 

                                         Female  35 to 49

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     33                                                                  45:05.8   14:27/M

                    33 SHANNA BELNAP           Run             1   20:49.5     20:49.5

                    33 NICOLE ALIMENT          Swim            1   24:16.3     45:05.8      8:20/M

                                                                                           24:16/K

     2      5                                                                  57:04.2   18:17/M

                     5 MOLLY PAGE              Run             2   28:30.2     28:30.2     11:24/M

                     5 MARIANNE PATINO         Swim            2   28:34.0     57:04.2     28:34/K

 

                                         Female  50 to 57

                                                            Event   Event       Total

                     Team Name / Partic. Name  Event        Rank    Time

  PlaceTeam No  Bib No                                                          Time        Pace

     1     59                                                                  37:39.5   12:04/M

                    59 COLLEEN TESSLER         Run             1   18:54.5     18:54.5      7:34/M

                    59 ANNA TOGIAS             Swim            1   18:45.0     37:39.5     18:45/K

 

     2     89                                                                  57:00.1   18:16/M

                    89 VICTORIA MORGAN         Run             3   28:38.2     28:38.2     11:27/M

                    89 AMY JENKINS             Swim            2   28:21.9     57:00.1     28:21/K

     3     12                                                                1:06:20.9   21:16/M

 

                    12 JEAN QUIGLEY            Run             2   21:49.9     21:49.9      8:44/M

                    12 ANNIE PAGE              Swim            3   44:31.0   1:06:20.9     44:31/K

     4     96                                                                1:12:53.7   23:22/M

                    96 CAROL READ-ARCE         Run             4   29:31.3     29:31.3     11:48/M

                    96 KATRINA BUSWELL         Swim            4   43:22.4   1:12:53.7     43:22/K

 

                                         Female  58 to 64

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1    162                                                                  35:17.0   11:19/M

                   162 ANDREA MESSER           Run             1   18:03.5     18:03.5

                   162 KELSA TEETERS           Swim            1   17:13.5     35:17.0      7:13/M

                                                                                           17:13/K

     2     92                                                                  42:19.0   13:34/M

                    92 AUDREY VICUY            Run             2   20:45.8     20:45.8      8:18/M

                    92 JAIME JARRELL           Swim            2   21:33.2     42:19.0     21:33/K

 

 

 

                                         Female  58 to 64

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     3     66                                                                  43:57.1   14:05/M

 

                    66 LORI RAYMOND            Run             3   21:17.4     21:17.4      8:31/M

                    66 JOANNE CAIN             Swim            3   22:39.7     43:57.1     22:39/K

                                         Female  65 to 71

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     73                                                                  45:23.3   14:33/M

                    73 ROMAN ROCHA             Run             1   20:57.8     20:57.8      8:23/M

                    73 HYUN BAK                Swim            1   24:25.5     45:23.3     24:25/K

     2     48                                                                  48:05.4   15:25/M

                    48 KERRY BYUN              Run             2   23:41.9     23:41.9

                    48 SHELLEY HOENLE          Swim            2   24:23.5     48:05.4      9:28/M

                                                                                           24:23/K

                                        Female  90 to 101

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     56

                                                                               36:49.4   11:48/M

                    56 STEFFY MATSUMURA        Run             1   16:43.1     16:43.1      6:41/M

                    56 JENNIFER STABRYLLA      Swim            1   20:06.2     36:49.4     20:06/K

     2    161                                                                  41:51.1   13:25/M

                   161 ANNE PERRY              Run             2   20:05.8     20:05.8      8:02/M

                   161 MAVIS MAVIS             Swim            2   21:45.3     41:51.1     21:45/K

 

     3     25                                                                  54:08.0   17:21/M

                    25 CAROLINE BEACH-0JERIO   Run             3   22:34.4     22:34.4      9:02/M

                    25 JANET FOOTE             Swim            3   31:33.6     54:08.0     31:33/K

 

                                        Female  102 to 114

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1    156                                                                  40:19.4   12:55/M

                   156 MATI SAPOLU             Run             2   20:40.7     20:40.7      8:16/M

                   156 F FOSTER                Swim            1   19:38.7     40:19.4     19:38/K

 

     2     41                                                                  42:53.0   13:45/M

                    41 EMY CHING               Run             3   22:02.9     22:02.9      8:49/M

                    41 MARIE WAGNER            Swim            2   20:50.1     42:53.0     20:50/K

     3    150                                                                  44:13.3   14:10/M

                   150 JODIE HAGERMAN          Run             1   20:07.0     20:07.0

                   150 MARSHA KITAGAWA         Swim            3   24:06.3     44:13.3      8:03/M

                                                                                           24:06/K

     4     44                                                                  49:47.5   15:57/M

                    44 KIM WHITE               Run             5   23:49.7     23:49.7      9:32/M

                    44 MARY NILGES             Swim            4   25:57.8     49:47.5     25:57/K

 

 

 

                                        Female  102 to 114

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     5     15                                                                  54:02.3   17:19/M

 

                    15 CATHERINE HAWKINS       Run             4   23:37.7     23:37.7      9:27/M

                    15 CHRISTINE LAWSON        Swim            5   30:24.6     54:02.3     30:24/K

                                        Female 115 & over

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     46                                                                  43:05.1   13:49/M

                    46 LAURIE SLOAN            Run             1   22:01.8     22:01.8      8:48/M

                    46 DIANE STOWELL           Swim            1   21:03.2     43:05.1     21:03/K

     2     54                                                                  52:06.4   16:42/M

                    54 PAULA CARROLL           Run             2   25:42.1     25:42.1

                    54 JANE KIRTON             Swim            2   26:24.3     52:06.4     10:17/M

                                                                                           26:24/K

 

 

                                           Mixed Team

 

                                        Mixed  34 & under

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     24                                                                  33:32.8   10:45/M

 

                    24 ROCIO SANCHEZ           Run             2   17:44.0     17:44.0      7:06/M

                    24 ASHTON SROCK            Swim            1   15:48.8     33:32.8     15:48/K

     2     79                                                                  34:18.2   11:00/M

                    79 TREVOR OGDEN            Run             1   17:18.0     17:18.0      6:55/M

                    79 KIANA YAMASHIRO         Swim            2   17:00.2     34:18.2     17:00/K

     3     93

                                                                               38:19.3   12:17/M

                    93 TREVOR CARLYLE          Run             3   18:28.6     18:28.6      7:23/M

                    93 HOKU KENESSEY           Swim            3   19:50.6     38:19.3     19:50/K

     4     65                                                                  51:31.0   16:31/M

                    65 ALEXANDER LEE           Run             4   24:02.4     24:02.4      9:37/M

                    65 MADELINE LEE            Swim            4   27:28.6     51:31.0     27:28/K

 

     5     82                                                                1:18:47.0   25:15/M

                    82 JACOB THOEME            Run             5   37:26.6     37:26.6     14:58/M

                    82 KIRSTIN FELIX           Swim            5   41:20.4   1:18:47.0     41:20/K

 

                                         Mixed  35 to 49

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1    151                                                                  41:32.9   13:19/M

                   151 JAIME TAKUSHI           Run             1   19:05.7     19:05.7      7:38/M

                   151 BROOKS MITCHELL         Swim            1   22:27.2     41:32.9     22:27/K

 

     2    157                                                                  57:59.8   18:35/M

                   157 DANA LYN HYUN           Run             2   27:02.3     27:02.3     10:49/M

                   157 JUSTIN CHOY             Swim            2   30:57.5     57:59.8     30:57/K

                                         Mixed  50 to 57

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     29                                                                  36:55.9   11:50/M

                    29 RYAN GILLLIA            Run             1   13:40.5     13:40.5      5:28/M

                    29 AYAKA SHIBATA           Swim            1   23:15.4     36:55.9     23:15/K

     2     43

                                                                               37:52.2   12:08/M

                    43 JOHN LYNHAM             Run             3   16:23.0     16:23.0      6:33/M

                    43 EMILY WILSON            Swim            2   21:29.2     37:52.2     21:29/K

     3     95                                                                  38:19.0   12:17/M

                    95 CHRISTINA LANEY         Run             6   18:06.3     18:06.3      7:14/M

                    95 RYAN TICHKEN            Swim            3   20:12.7     38:19.0     20:12/K

 

     4     26                                                                  40:39.4   13:02/M

                    26 GASTON LY               Run             2   16:10.3     16:10.3      6:28/M

                    26 MELISSA ROTA            Swim            4   24:29.1     40:39.4     24:29/K

 

 

                                         Mixed  50 to 57

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     5     27                                                                  42:22.0   13:35/M

 

                    27 AARON TAKEDA            Run             4   17:56.1     17:56.1      7:10/M

                    27 DEANNE SOON             Swim            5   24:25.9     42:22.0     24:25/K

     6     19                                                                  47:15.3   15:09/M

                    19 NICOLE VENSKO           Run             5   18:06.2     18:06.2      7:14/M

                    19 CHRIS VENSKO            Swim            6   29:09.1     47:15.3     29:09/K

     7    163

                                                                               52:52.5   16:57/M

                   163 ELTON DUBOIS            Run             7   19:57.6     19:57.6      7:59/M

                   163 RUMPF RUMPF             Swim            7   32:54.9     52:52.5     32:54/K

     8     58                                                                  54:42.7   17:32/M

                    58 BOBBY CHOW              Run             9   29:27.2     29:27.2     11:47/M

                    58 JANELLE CHOW            Swim            8   25:15.5     54:42.7     25:15/K

 

     9     67                                                                1:02:33.3   20:03/M

                    67 ALLISON HYUN            Run             8   27:32.3     27:32.3     11:01/M

                    67 GREYDEN K KUROSUMI      Swim            9   35:00.9   1:02:33.3     35:00/K

 

                                         Mixed  58 to 64

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     31                                                                  33:29.1   10:44/M

                    31 JOHN FLANAGAN           Run             1   13:51.0     13:51.0      5:32/M

                    31 RAE FLANAGAN            Swim            1   19:38.1     33:29.1     19:38/K

 

     2     72                                                                  51:34.2   16:32/M

                    72 KARADEEN KAM            Run             2   23:44.8     23:44.8      9:30/M

                    72 DOUGLAS RAPHAEL         Swim            2   27:49.4     51:34.2     27:49/K

                                         Mixed  65 to 71

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     40                                                                  52:23.0   16:47/M

                    40 HARRY SCHORT            Run             1   18:03.8     18:03.8      7:13/M

                    40 JEANNETTE PYKA          Swim            1   34:19.1     52:23.0     34:19/K

 

                                         Mixed  72 to 78

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     38                                                                  42:30.2   13:37/M

                    38 WILY WOO                Run             1   18:55.6     18:55.6

                    38 ANNE GRESETH-KIM        Swim            1   23:34.6     42:30.2      7:34/M

                                                                                           23:34/K

     2     98                                                                1:06:21.7   21:16/M

                    98 KEVIN MOZDY             Run             2   22:06.8     22:06.8      8:50/M

                    98 GINA MOZDY              Swim            2   44:14.8   1:06:21.7     44:14/K

 

 

 

                                         Mixed  72 to 78

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     3    153                                                                1:09:52.1   22:24/M

 

                   153 THOMAS GEITER           Run             3   42:10.4     42:10.4     16:52/M

                   153 SHELLY HOPKINS          Swim            3   27:41.6   1:09:52.1     27:41/K

                                         Mixed  79 to 89

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     77                                                                  37:42.3   12:05/M

                    77 CLAYTON HIGA            Run             4   18:51.8     18:51.8      7:32/M

                    77 JANA PITTICHOVA         Swim            1   18:50.5     37:42.3     18:50/K

     2     14                                                                  38:19.0   12:17/M

                    14 ANDREA BARNES           Run             3   18:49.7     18:49.7

                    14 EDDIE AKABANE           Swim            2   19:29.3     38:19.0      7:32/M

                                                                                           19:29/K

     3     91                                                                  40:30.2   12:59/M

                    91 BRUNO HELDT             Run             5   19:48.5     19:48.5      7:55/M

                    91 JEANEEN HELDT           Swim            3   20:41.7     40:30.2     20:41/K

     4     88                                                                  41:22.4   13:16/M

 

                    88 JULIE GOMERSALL         Run             7   20:43.9     20:43.9      8:17/M

                    88 JOHN GOMERSALL          Swim            4   20:38.5     41:22.4     20:38/K

     5    152                                                                  41:48.9   13:24/M

                   152 CARISSA EAGAN           Run             6   20:42.9     20:42.9      8:17/M

                   152 SCOTT LYMAN             Swim            5   21:06.0     41:48.9     21:06/K

 

     6     18                                                                  46:40.6   14:57/M

                    18 LOU TOMSIC              Run             2   16:36.2     16:36.2      6:38/M

                    18 ASTI TOMSIC             Swim            6   30:04.4     46:40.6     30:04/K

     7     11                                                                  53:52.9   17:16/M

                    11 SAVERID MENNELLA        Run             1   16:21.4     16:21.4      6:32/M

                    11 SALLY NHOMI             Swim            7   37:31.5     53:52.9     37:31/K

 

     8     84                                                                  57:28.3   18:25/M

                    84 VALERIE TAMAYE          Run             8   23:42.8     23:42.8      9:29/M

                    84 GREGG TAKAMORI          Swim            8   33:45.5     57:28.3     33:45/K

 

                                         Mixed  90 to 101

                                                            Event   Event       Total

                     Team Name / Partic. Name  Event        Rank    Time

  PlaceTeam No  Bib No                                                          Time        Pace

     1     94                                                                  37:33.4   12:02/M

                    94 TERRY HECKMAN           Run             2   18:48.2     18:48.2      7:31/M

                    94 MARK HECKMAN            Swim            1   18:45.2     37:33.4     18:45/K

 

     2     21                                                                  39:57.2   12:48/M

                    21 TIMOTHY HAAS            Run             1   15:46.8     15:46.8      6:18/M

                    21 VALISSA SAUNDERS        Swim            2   24:10.3     39:57.2     24:10/K

 

 

 

 

                                         Mixed  90 to 101

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     3     42                                                                  40:58.2   13:08/M

 

                    42 ELIZA ILANO             Run             5   20:08.4     20:08.4      8:03/M

                    42 TOM BURKE               Swim            3   20:49.7     40:58.2     20:49/K

     4      2                                                                  46:17.3   14:50/M

                     2 TODD BARNES             Run             3   18:50.8     18:50.8      7:32/M

                     2 SHIVAUN WHITE           Swim            4   27:26.5     46:17.3     27:26/K

     5     49

                                                                               46:41.7   14:58/M

                    49 RHOADS STEVENS          Run             4   19:51.7     19:51.7      7:56/M

                    49 CARIN STEVENS           Swim            5   26:50.0     46:41.7     26:50/K

     6     53                                                                  48:01.0   15:23/M

                    53 ANDREA HUSTON           Run             6   21:52.4     21:52.4      8:45/M

                    53 KIT CARLAN              Swim            6   26:08.6     48:01.0     26:08/K

 

     7     34                                                                  54:35.9   17:30/M

                    34 STEPHEN HO              Run             7   25:06.2     25:06.2     10:02/M

                    34 ANNE HO                 Swim            7   29:29.7     54:35.9     29:29/K

 

                                        Mixed  102 to 114

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1     74                                                                  40:25.4   12:57/M

                    74 STEVE PAVAD             Run             1   16:53.9     16:53.9      6:45/M

                    74 LEE COLLINS             Swim            1   23:31.5     40:25.4     23:31/K

 

     2      3                                                                  41:51.2   13:25/M

                     3 RON HELLER              Run             3   18:38.6     18:38.6      7:27/M

                     3 DENISE BOATWRIGHT       Swim            2   23:12.6     41:51.2     23:12/K

     3      9                                                                  49:58.1   16:01/M

                     9 BOB DUFFY               Run             4   21:03.0     21:03.0      8:25/M

                     9 BETH BLACKBURN          Swim            3   28:55.0     49:58.1     28:55/K

 

     4     85                                                                  50:13.0   16:06/M

                    85 TERESA WADE             Run             5   22:41.9     22:41.9      9:04/M

                    85 THOMAS WADE             Swim            4   27:31.1     50:13.0     27:31/K

     5      8                                                                  50:28.0   16:11/M

 

                     8 DAVID HAFELE            Run             2   18:27.8     18:27.8      7:23/M

                     8 MYRIAM HAFELE           Swim            5   32:00.2     50:28.0     32:00/K

                                        Mixed  115 & over

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

 

     1    155                                                                  43:34.3   13:58/M

                   155 PENNY BRADLEY           Run             1   25:24.1     25:24.1     10:10/M

                   155 JIM MERCHANT            Swim            1   18:10.2     43:34.3     18:10/K

 

 

 

 

                                             OVERALL

 

                                            Mixed 0-99

 

                                                            Event   Event       Total

  PlaceTeam No  Bib Noeam Name / Partic. Name  Event        Rank    Time        Time        Pace

     1     78                                                                  30:14.4    9:41/M

 

                    78 SIUL MICHEL             Run             1   14:26.8     14:26.8

                    78 BILL GODING             Swim            1   15:47.6     30:14.4

     2     10                                                                  32:48.4   10:31/M

                    10 COLLIN CHINN            Run             2   15:36.2     15:36.2

                    10 ERNIE JAMES             Swim            2   17:12.2     32:48.4

     3     13

                                                                               32:57.2   10:34/M

                    13 SHANNON CUTTING         Run             3   16:19.5     16:19.5

                    13 KATE COSTELLO           Swim            3   16:37.7     32:57.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Results By Time Line                             11                                   12/13/2008