Christmas Biathlon Individual

Overall Results

December 04, 2010


Results By Time Line
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

NOA SAKAMOTO

102

24

M

1 20-24

2

18:04.7

5:50

1

16:36.0

16:36

34:40.7

2

KATHRYN TAYLOR

46

25

F

1 25-29

16

21:31.4

6:56

2

16:34.2

16:34

38:05.6

3

WILLIAM WONG

117

28

M

1 25-29

1

18:02.3

5:49

3

20:14.3

20:14

38:16.6

4

KAYA TEREM

96

20

M

2 20-24

9

20:02.5

6:28

4

18:23.2

18:23

38:25.7

5

STEFAN REINKE

108

52

M

1 50-54

8

19:52.7

6:25

5

18:39.4

18:39

38:32.1

6

SCOT MURAOKA

51

44

M

1 40-44

4

18:23.6

5:56

6

20:43.5

20:43

39:07.1

7

NICHOLAS ANDERSON

118

27

M

2 25-29

7

19:50.6

6:24

7

19:53.7

19:53

39:44.3

8

NATALIIA KRAVCHUK

85

25

F

2 25-29

6

19:20.4

6:14

8

20:34.1

20:34

39:54.5

9

KAREN FINNERTY

22

28

F

3 25-29

24

23:15.3

7:30

9

18:10.0

18:10

41:25.3

10

MICHELLE SIMMONS

107

36

F

1 35-39

20

22:24.4

7:14

10

19:42.7

19:42

42:07.1

11

CINDY ANDERSON

116

27

F

4 25-29

3

18:17.6

5:54

11

25:17.8

25:17

43:35.5

12

GEORGE MARKERT

95

38

M

1 35-39

10

20:11.1

6:31

12

24:21.3

24:21

44:32.4

13

MICHAEL LORNE

93

59

M

1 55-59

21

23:00.2

7:25

13

21:55.6

21:55

44:55.8

14

JANICE NG

86

29

F

5 25-29

23

23:05.1

7:27

14

22:06.5

22:06

45:11.6

15

LIZ HUNTER

104

24

F

1 20-24

30

24:44.3

7:59

15

20:32.1

20:32

45:16.4

16

JEANEEN HELDT

120

49

F

1 45-49

37

25:04.0

8:05

16

20:13.9

20:13

45:17.9

17

JERELYN WATANABE

54

42

F

1 40-44

18

22:01.8

7:06

17

23:18.6

23:18

45:20.4

18

LAURIE FOSTER

1

54

F

1 50-54

39

25:09.7

8:07

18

20:14.8

20:14

45:24.5

19

JULIE STRUBLE

4

25

F

6 25-29

32

24:55.8

8:02

19

21:58.2

21:58

46:54.0

20

SHAUN MISTLEBAUER

94

52

M

2 50-54

36

25:02.8

8:05

20

21:56.8

21:56

46:59.7

21

STERLING PACKER

111

35

M

2 35-39

5

19:11.0

6:11

21

27:59.8

27:59

47:10.8

22

DANIEL TALEVICH

106

30

M

1 30-34

12

20:50.3

6:43

22

26:40.4

26:40

47:30.7

23

BRIAN PANGANIBAN

115

31

M

2 30-34

19

22:09.9

7:09

23

26:05.1

26:05

48:15.0

24

ALTON MOTOBU

55

59

M

2 55-59

43

26:22.6

8:30

24

21:52.5

21:52

48:15.1

25

JANA PITTICHOVA

112

38

F

2 35-39

58

29:03.4

9:22

25

20:11.8

20:11

49:15.2

 
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

26

RODNEY WONG

74

52

M

3 50-54

34

24:59.4

8:04

26

24:27.2

24:27

49:26.6

27

BRADLEY COATES

100

59

M

3 55-59

38

25:05.8

8:05

27

24:25.9

24:25

49:31.8

28

LISA THOMAS

87

55

F

1 55-59

28

24:18.8

7:50

28

25:20.3

25:20

49:39.1

29

SARAH MUNAR

52

20

F

2 20-24

46

26:37.8

8:35

29

23:24.8

23:24

50:02.6

30

EDWIN BUGARIN

79

53

M

4 50-54

35

25:00.0

8:04

30

25:50.4

25:50

50:50.4

31

DANIEL BRANDIS

113

37

M

3 35-39

22

23:01.3

7:25

31

27:51.6

27:51

50:53.0

32

ANDREW DEUTSCHER

42

36

M

4 35-39

15

21:15.3

6:51

32

30:02.3

30:02

51:17.6

33

JEANNE HOLM

57

40

F

2 40-44

48

26:57.7

8:42

33

24:21.3

24:21

51:19.1

34

APRIL MASTERS RUHNE

119

47

F

2 45-49

52

27:53.6

9:00

34

24:33.9

24:33

52:27.5

35

LAUREN GRIEBEL

99

24

F

3 20-24

49

27:07.3

8:45

35

25:47.0

25:47

52:54.4

36

ALISON GAMACHE

58

24

F

4 20-24

47

26:56.8

8:41

36

25:59.7

25:59

52:56.5

37

BRIAN PRESSMAN

90

31

M

3 30-34

13

20:57.7

6:45

37

32:13.6

32:13

53:11.3

38

SANDY BRANDIS

114

31

F

1 30-34

42

25:52.1

8:21

38

27:34.3

27:34

53:26.4

39

MATTHEW POTTS

17

25

M

3 25-29

14

21:05.7

6:48

39

32:49.8

32:49

53:55.5

40

DAVID SHERMAN

20

56

M

4 55-59

63

30:25.6

9:49

40

23:54.8

23:54

54:20.4

41

GABRIEL BABIN

29

15

M

1 0-19

33

24:57.9

8:03

41

29:40.6

29:40

54:38.5

42

CAROL MITSUDA-BAGNALL

65

61

F

1 60-64

57

28:59.4

9:21

42

25:45.2

25:45

54:44.6

43

LINDSAY LINCK

44

24

F

5 20-24

70

32:25.9

10:27

43

22:36.9

22:36

55:02.8

44

BESSIE TRAN

28

27

F

7 25-29

50

27:26.1

8:51

44

28:10.1

28:10

55:36.2

45

MICHAEL GARCIA

98

27

M

4 25-29

11

20:42.9

6:41

45

35:07.5

35:07

55:50.4

46

JIM MURRAY

72

58

M

5 55-59

29

24:19.3

7:51

46

31:47.7

31:47

56:07.0

47

LINDA MORAN

32

56

F

2 55-59

56

28:31.8

9:12

47

27:37.8

27:37

56:09.6

48

TERUM NAKAJIMA

43

32

F

2 30-34

44

26:28.8

8:32

48

29:43.7

29:43

56:12.5

49

TERESA TAYLOR

101

46

F

3 45-49

60

29:13.1

9:25

49

27:13.5

27:13

56:26.6

50

LYNNE JOHNSON

10

37

F

3 35-39

51

27:43.3

8:56

50

29:00.5

29:00

56:43.8

 
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

51

ROBERT BUSCHER

7

45

M

1 45-49

25

24:09.0

7:47

51

32:46.9

32:46

56:55.9

52

RICHARD MUSSER

31

44

M

2 40-44

26

24:12.5

7:48

52

32:59.4

32:59

57:11.9

53

ERIN JOHNSON

11

24

F

6 20-24

66

31:00.9

10:00

53

26:21.2

26:21

57:22.1

54

SARA YAMAMOTO

15

25

F

8 25-29

64

30:35.5

9:52

54

26:59.7

26:59

57:35.2

55

NEIL DUMARAN

36

41

M

3 40-44

59

29:05.0

9:23

55

28:33.2

28:33

57:38.2

56

STEPHEN HAVEL

5

25

M

5 25-29

45

26:36.1

8:35

56

31:06.6

31:06

57:42.7

57

KIRA KREND

26

28

F

9 25-29

72

32:45.5

10:34

57

25:17.5

25:17

58:03.0

58

ARCHIE HAPAI, III

109

64

M

1 60-64

71

32:43.3

10:33

58

25:37.0

25:37

58:20.3

59

ART BROSTROM

37

54

M

5 50-54

69

32:18.3

10:25

59

26:23.4

26:23

58:41.7

60

REBECCA PLOTTS

62

29

F

10 25-29

41

25:44.2

8:18

60

33:19.7

33:19

59:03.9

61

KIM PHAM

27

44

F

3 40-44

40

25:21.2

8:11

61

34:53.5

34:53

1:00:14.7

62

WARREN DURYEA

50

65

M

1 65-69

80

37:33.4

12:07

62

23:13.5

23:13

1:00:46.9

63

ANNIE LOVELL

12

25

F

11 25-29

76

34:34.8

11:09

63

26:20.6

26:20

1:00:55.4

64

WING LIU

38

43

M

4 40-44

31

24:53.3

8:02

64

36:09.6

36:09

1:01:02.9

65

DENNIS CARON

25

40

M

5 40-44

27

24:15.7

7:49

65

37:03.6

37:03

1:01:19.3

66

GENE SPONAVI

3

32

M

4 30-34

61

29:49.3

9:37

66

31:34.2

31:34

1:01:23.5

67

SHAWN LEON-GUERRERO

103

26

M

6 25-29

17

21:45.0

7:01

67

39:42.7

39:42

1:01:27.8

68

LORI BLOOM

40

42

F

4 40-44

62

30:01.1

9:41

68

31:35.3

31:35

1:01:36.5

69

DIANE STOWELL

97

76

F

1 70-99

75

34:15.6

11:03

69

27:54.3

27:54

1:02:09.9

70

JOY YANAI

82

32

F

3 30-34

54

28:09.2

9:05

70

35:23.8

35:23

1:03:33.0

71

MARK-ROEL PASCUA

75

30

M

5 30-34

65

30:52.4

9:57

71

32:59.2

32:59

1:03:51.6

72

RAQUEL RETHWISCH

70

35

F

4 35-39

55

28:11.1

9:05

72

35:53.3

35:53

1:04:04.4

73

LINDSAY DRYSDALE

2

33

F

4 30-34

68

32:03.6

10:20

73

32:05.9

32:05

1:04:09.5

74

ALBERT HOLM

56

43

M

6 40-44

67

31:30.3

10:10

74

33:49.6

33:49

1:05:19.9

75

KENDRA MCBRIDE

76

38

F

5 35-39

79

37:13.9

12:00

75

30:47.8

30:47

1:08:01.7

 
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

76

BETSY SEIFFERT

13

30

F

5 30-34

78

36:08.2

11:39

76

31:57.9

31:57

1:08:06.1

77

JOY SCHOENECKER

45

71

F

2 70-99

74

33:16.3

10:44

77

35:55.2

35:55

1:09:11.6

78

CHRISTA BABIN

30

17

F

1 0-19

77

36:06.2

11:39

78

33:22.8

33:22

1:09:29.0

79

TANIA QUIJANO

68

28

F

12 25-29

82

40:33.9

13:05

79

31:07.1

31:07

1:11:41.0

80

KIRSI HAKKINEN

83

27

F

13 25-29

53

28:01.4

9:02

80

46:13.5

46:13

1:14:14.9

81

PATRICK MOORE

21

62

M

2 60-64

81

37:54.2

12:14

81

38:52.9

38:52

1:16:47.1