Christmas Biathlon Mixed Team

December 16, 2006


www.TimeLineHawaii.com
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       42                                                                                30:02.6   9:38/M
                     42    CHRIS SPRINGER                Run            5       14:27.3         14:27.3      14:27.3   5:47/M
                     42    LAURA JENKINS                 Swim           2       15:35.3         30:02.6      30:02.6  15:35/K
 
    2       23                                                                                31:20.4  10:03/M
                     23    ASH DUSTOW                    Run            3       13:41.4         13:41.4      13:41.4   5:28/M
                     23    CHANEL DUSTOW                 Swim           7       17:38.9         31:20.4      31:20.4  17:38/K
 
    3        6                                                                                32:00.9  10:15/M
                      6    ROCIO SANCHEZ                 Run           15       18:07.4         18:07.4      18:07.4   7:15/M
                      6    ASHTON SROCK                  Swim           1       13:53.5         32:00.9      32:00.9  13:53/K
 
    4       14                                                                                33:02.8  10:35/M
                     14    SHANNON BECKETT               Run           10       16:31.2         16:31.2      16:31.2   6:36/M
                     14    JANA PITTICHOVA               Swim           5       16:31.6         33:02.8      33:02.8  16:31/K
 
    5       65                                                                                33:16.7  10:40/M
                     65    ERIC GILMAN                   Run            8       15:19.9         15:19.9      15:19.9   6:08/M
                     65    SUSAN BURR                    Swim           9       17:56.8         33:16.7      33:16.7  17:56/K
 
    6       64                                                                                34:22.4  11:01/M
                     64    ARLENE KOH                    Run            4       13:53.5         13:53.5      13:53.5   5:33/M
                     64    MICHAEL GORMAN                Swim          16       20:28.9         34:22.4      34:22.4  20:28/K
 
    7       94                                                                                35:44.3  11:27/M
                     94    MATT CAMP                     Run           20       19:32.5         19:32.5      19:32.5   7:49/M
                     94    MATI SAPOLU                   Swim           3       16:11.7         35:44.3      35:44.3  16:11/K
 
    8       71                                                                                36:03.3  11:33/M
                     71    GASTON LY                     Run            7       14:58.2         14:58.2      14:58.2   5:59/M
                     71    MELISSA ROTA                  Swim          21       21:05.1         36:03.3      36:03.3  21:05/K
 
    9       62                                                                                36:03.4  11:33/M
                     62    EDUARDO SA                    Run            6       14:50.0         14:50.0      14:50.0   5:56/M
                     62    UILANI PAUOLE                 Swim          22       21:13.4         36:03.4      36:03.4  21:13/K
 
   10       77                                                                                37:17.1  11:57/M
                     77    ROSEMARY ADAM-TEREM           Run           29       20:31.5         20:31.5      20:31.5   8:12/M
                     77    KAYA TEREM                    Swim           6       16:45.5         37:17.1      37:17.1  16:45/K
 
   11       95                                                                                37:25.0  12:00/M
                     95    CHRISTIAN FRIIS               Run            1       13:25.7         13:25.7      13:25.7   5:22/M
                     95    KAREN KRAMER                  Swim          32       23:59.3         37:25.0      37:25.0  23:59/K
 
   12       61                                                                                37:43.3  12:05/M
                     61    BRUNO HELDT                   Run           23       19:56.9         19:56.9      19:56.9   7:58/M
                     61    JEANEEN HELDT                 Swim           8       17:46.4         37:43.3      37:43.3  17:46/K
 
   13       48                                                                                38:04.4  12:12/M
                     48    KRISTIN TAKAHASHI             Run           19       18:58.8         18:58.8      18:58.8   7:35/M
                     48    TIMOTHY LEO                   Swim          11       19:05.6         38:04.4      38:04.4  19:05/K
 
   14       68                                                                                38:12.3  12:15/M
                     68    MARK MENCH                    Run            2       13:31.7         13:31.7      13:31.7   5:24/M
                     68    MAUREEN MENCH                 Swim          36       24:40.6         38:12.3      38:12.3  24:40/K
 
   15       20                                                                                38:46.0  12:26/M
                     20    JOANNA LIM                    Run           39       22:19.7         22:19.7      22:19.7   8:56/M
                     20    TIMOTHY MING                  Swim           4       16:26.2         38:46.0      38:46.0  16:26/K
 
   16       74                                                                                39:09.4  12:33/M
                     74    AARON TAKEDA                  Run           16       18:36.3         18:36.3      18:36.3   7:26/M
                     74    DEANNE SOON                   Swim          18       20:33.1         39:09.4      39:09.4  20:33/K
 
   17        5                                                                                39:13.1  12:34/M
                      5    STEFY MATSUMURA               Run           13       17:35.5         17:35.5      17:35.5   7:02/M
                      5    KEVIN OSBORNE                 Swim          24       21:37.6         39:13.1      39:13.1  21:37/K
 
   18       91                                                                                39:49.1  12:46/M
                     91    ERIC QUEDDENG                 Run           11       16:36.7         16:36.7      16:36.7   6:38/M
                     91    KAZUMI UDAGAWA                Swim          30       23:12.4         39:49.1      39:49.1  23:12/K
 
   19       57                                                                                40:05.3  12:51/M
                     57    LYNN MURAMARU                 Run           27       20:27.5         20:27.5      20:27.5   8:11/M
                     57    JEFFFREY DODGE                Swim          12       19:37.8         40:05.3      40:05.3  19:37/K
 
   20       36                                                                                40:07.1  12:51/M
                     36    BLAIRE HARMS                  Run           14       18:03.1         18:03.1      18:03.1   7:13/M
                     36    SCOT MERKLE                   Swim          27       22:03.9         40:07.1      40:07.1  22:03/K
 
   21       29                                                                                40:16.5  12:54/M
                     29    SHELLEY WHITE                 Run           21       19:45.8         19:45.8      19:45.8   7:54/M
                     29    JEFFREY WHITE                 Swim          17       20:30.7         40:16.5      40:16.5  20:30/K
 
   22       33                                                                                41:06.5  13:10/M
                     33    SUSAN SEAH                    Run           18       18:52.7         18:52.7      18:52.7   7:33/M
                     33    BRIAN WHITEHOUSE              Swim          28       22:13.8         41:06.5      41:06.5  22:13/K
 
   23       59                                                                                41:21.9  13:15/M
                     59    TONY HAMBY                    Run           30       21:01.2         21:01.2      21:01.2   8:24/M
                     59    KIRRA HAMBY                   Swim          15       20:20.7         41:21.9      41:21.9  20:20/K
 
   24       52                                                                                41:38.8  13:21/M
                     52    DEANNA RIVARD                 Run           31       21:28.6         21:28.6      21:28.6   8:35/M
                     52    ROBERT RIVARD                 Swim          14       20:10.2         41:38.8      41:38.8  20:10/K
 
   25       54                                                                                42:22.0  13:35/M
                     54    RACHAEL EDINGER               Run           40       23:31.1         23:31.1      23:31.1   9:24/M
                     54    JOHN ELLIOTT                  Swim          10       18:50.9         42:22.0      42:22.0  18:50/K
 
   26       39                                                                                42:31.1  13:38/M
                     39    LOUIS TOMSIC                  Run            9       15:56.4         15:56.4      15:56.4   6:22/M
                     39    ASTI TOMSIC                   Swim          42       26:34.7         42:31.1      42:31.1  26:34/K
 
   27       38                                                                                42:36.0  13:39/M
                     38    JOHN MAYERS                   Run           12       17:17.5         17:17.5      17:17.5   6:55/M
                     38    MICHELLE REGN                 Swim          39       25:18.5         42:36.0      42:36.0  25:18/K
 
   28       96                                                                                42:44.1  13:42/M
                     96    CINDI SEDBERRY                Run           38       22:10.4         22:10.4      22:10.4   8:52/M
                     96    MATT RANDALL                  Swim          19       20:33.7         42:44.1      42:44.1  20:33/K
 
   29       67                                                                                43:24.9  13:55/M
                     67    ROBERT MCANDREW               Run           41       23:39.4         23:39.4      23:39.4   9:28/M
                     67    PATRICIA MCANDREW             Swim          13       19:45.5         43:24.9      43:24.9  19:45/K
 
   30       51                                                                                43:28.9  13:56/M
                     51    PAT LEHMAN                    Run           32       21:34.7         21:34.7      21:34.7   8:38/M
                     51    NICHOLAS HAHN                 Swim          26       21:54.1         43:28.9      43:28.9  21:54/K
 
   31       60                                                                                43:37.7  13:59/M
                     60    BARBARA SHANKS                Run           17       18:40.4         18:40.4      18:40.4   7:28/M
                     60    DAVE HOPKINS                  Swim          37       24:57.3         43:37.7      43:37.7  24:57/K
 
   32       27                                                                                44:51.2  14:23/M
                     27    LORI FONG                     Run           36       21:59.6         21:59.6      21:59.6   8:48/M
                     27    GARRETT FONG                  Swim          29       22:51.5         44:51.2      44:51.2  22:51/K
 
   33       47                                                                                45:35.5  14:37/M
                     47    LORI MCCARNEY                 Run           28       20:29.6         20:29.6      20:29.6   8:12/M
                     47    STEVEN EDWARDS                Swim          38       25:05.9         45:35.5      45:35.5  25:05/K
 
   34       79                                                                                45:37.4  14:37/M
                     79    KATIE KASTNER                 Run           44       24:16.0         24:16.0      24:16.0   9:42/M
                     79    DAVID KISSLING                Swim          23       21:21.4         45:37.4      45:37.4  21:21/K
 
   35        9                                                                                45:38.6  14:38/M
                      9    BOB DUFFY                     Run           22       19:53.3         19:53.3      19:53.3   7:57/M
                      9    BETH BLACKBURN                Swim          40       25:45.3         45:38.6      45:38.6  25:45/K
 
   36       32                                                                                46:10.1  14:48/M
                     32    JAYSON MITSUNAGA              Run           25       20:18.7         20:18.7      20:18.7   8:07/M
                     32    BETH WONG                     Swim          41       25:51.4         46:10.1      46:10.1  25:51/K
 
   37       31                                                                                46:22.4  14:52/M
                     31    ALBERT HOLM                   Run           46       24:41.8         24:41.8      24:41.8   9:52/M
                     31    JEANNE HOLM                   Swim          25       21:40.6         46:22.4      46:22.4  21:40/K
 
   38       30                                                                                46:30.1  14:54/M
                     30    LARRY EGAN                    Run           37       22:07.4         22:07.4      22:07.4   8:51/M
                     30    LAURIE SLOAN                  Swim          35       24:22.7         46:30.1      46:30.1  24:22/K
 
   39       19                                                                                46:51.8  15:01/M
                     19    ALEC BROWNLOW                 Run           24       20:12.5         20:12.5      20:12.5   8:05/M
                     19    MARIAN DONOHUE                Swim          43       26:39.3         46:51.8      46:51.8  26:39/K
 
   40        4                                                                                47:58.2  15:22/M
                      4    NEIL HOLMQUIST                Run           42       23:48.1         23:48.1      23:48.1   9:31/M
                      4    AMBER KUHLMAN                 Swim          34       24:10.0         47:58.2      47:58.2  24:10/K
 
   41       75                                                                                48:01.1  15:23/M
                     75    KRISTIE METIVIER              Run           45       24:31.0         24:31.0      24:31.0   9:48/M
                     75    ERIK-PHUONG LE                Swim          31       23:30.1         48:01.1      48:01.1  23:30/K
 
   42        1                                                                                48:04.8  15:24/M
                      1    CARRIE LEONARD                Run           43       24:05.3         24:05.3      24:05.3   9:38/M
                      1    DAVID KIMBALL                 Swim          33       23:59.5         48:04.8      48:04.8  23:59/K
 
   43       17                                                                                49:14.8  15:47/M
                     17    MIKE MCCURDY                  Run           35       21:44.1         21:44.1      21:44.1   8:42/M
                     17    LUCY MCCURDY                  Swim          44       27:30.7         49:14.8      49:14.8  27:30/K
 
   44       11                                                                                50:44.7  16:16/M
                     11    DIEDRE SUENADA                Run           47       30:08.0         30:08.0      30:08.0  12:03/M
                     11    MATTHEW KRESSER               Swim          20       20:36.7         50:44.7      50:44.7  20:36/K
 
   45        2                                                                                51:55.4  16:38/M
                      2    GGWEN SINCLAIR                Run           26       20:21.0         20:21.0      20:21.0   8:08/M
                      2    STEVE PICKERING               Swim          45       31:34.4         51:55.4      51:55.4  31:34/K
 
   46       15                                                                                54:46.6  17:33/M
                     15    CAROLINE BEACH-OJERIO         Run           34       21:35.3         21:35.3      21:35.3   8:38/M
                     15    WAYNE Oshiro                  Swim          46       33:11.3         54:46.6      54:46.6  33:11/K
 
   47       43                                                                                58:01.2  18:36/M
                     43    RHOADS STEVENS                Run           33       21:34.8         21:34.8      21:34.8   8:38/M
                     43    CARIN CHAN                    Swim          47       36:26.4         58:01.2      58:01.2  36:26/K