Christmas Biathlon

December 04, 2010


Results By Time Line

Team - Male

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       81                                                                                40:04.2  12:51/M
                     81    BRAD JOPE                     RUN            1       23:53.4       23:53.4   7:42/M
                     81    RICK HELTZEL                  Swim           1       16:10.8       40:04.2  16:10/K
 
    2      105                                                                                44:29.6  14:15/M
                    105    BOB CLEAVES                   RUN            2       25:18.3       25:18.3   8:10/M
                    105    JEFF OERLIP                   Swim           2       19:11.3       44:29.6  19:11/K
 
    3       48                                                                                51:49.2  16:36/M
                     48    DOUG FUQUA                    RUN            4       28:12.6       28:12.6   9:06/M
                     48    GEOFFREY CHUNG                Swim           3       23:36.6       51:49.2  23:36/K
 
    4       39                                                                                56:46.0  18:12/M
                     39    ROY TSUKAMOTO                 RUN            3       25:30.9       25:30.9   8:14/M
                     39    WARREN HAYAMA                 Swim           4       31:15.0       56:46.0  31:15/K


Team - Female


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       63                                                                                46:32.5  14:55/M
                     63    KATHERINE PESCH               RUN            4       25:09.2       25:09.2   8:07/M
                     63    DENISE WEBB                   Swim           1       21:23.2       46:32.5  21:23/K
 
    2       18                                                                                47:22.8  15:11/M
                     18    CAROLE ANN HIGA               RUN            1       23:14.5       23:14.5   7:30/M
                     18    ANNE KIM                      Swim           2       24:08.3       47:22.8  24:08/K
 
    3       61                                                                                47:28.6  15:13/M
                     61    MELANIE DECKER                RUN            2       24:01.9       24:01.9   7:45/M
                     61    MARCY FLEMING                 Swim           3       23:26.7       47:28.6  23:26/K
 
    4       67                                                                                53:10.4  17:02/M
                     67    ROSEMARY ADAM-TEREM           RUN            3       24:56.7       24:56.7   8:03/M
                     67    DOTTIE SUNIO                  Swim           4       28:13.7       53:10.4  28:13/K
 
    5       69                                                                                54:30.1  17:28/M
                     69    BARB MCALLASTER               RUN            5       29:16.6       29:16.6   9:26/M
                     69    MICHELLE AITRO                Swim           5       25:13.5       54:30.1  25:13/K
 
    6       47                                                                              1:01:53.4  19:50/M
                     47    TOOTSIE KOBELANSKY            RUN            6       32:05.0       32:05.0  10:21/M
                     47    CHRISTINE LAWSON              Swim           6       29:48.4     1:01:53.4  29:48/K


Team - Mixed


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       66                                                                                35:17.2  11:19/M
                     66    GRAHAM PERRY                  RUN            1       17:53.7       17:53.7   5:46/M
                     66    KATE PERRY                    Swim           1       17:23.4       35:17.2  17:23/K
 
    2      110                                                                                41:34.2  13:19/M
                    110    JACQUELINE TELLEI             RUN            8       22:25.2       22:25.2   7:14/M
                    110    BRANDON LIMA                  Swim           2       19:09.0       41:34.2  19:09/K
 
    3       91                                                                                43:12.0  13:51/M
                     91    BRENT SHRADER                 RUN            3       19:25.7       19:25.7   6:16/M
                     91    CAROLE WILLIAMS               Swim           3       23:46.3       43:12.0  23:46/K
 
    4       35                                                                                43:55.8  14:05/M
                     35    CHAD UYEHARA                  RUN            4       20:21.3       20:21.3   6:34/M
                     35    AMANDA HAN                    Swim           4       23:34.5       43:55.8  23:34/K
 
    5       24                                                                                44:03.6  14:07/M
                     24    JEFF KENT                     RUN            6       21:17.0       21:17.0   6:52/M
                     24    TINA WILLIAMS                 Swim           5       22:46.6       44:03.6  22:46/K
 
    6       78                                                                                44:04.2  14:07/M
                     78    GASTON LY                     RUN            2       18:58.1       18:58.1   6:07/M
                     78    MELISSA ROTA                  Swim           6       25:06.1       44:04.2  25:06/K
 
    7       71                                                                                48:07.9  15:25/M
                     71    RON HELLER                    RUN           11       24:43.7       24:43.7   7:58/M
                     71    DENISE BOATWRIGHT             Swim           7       23:24.2       48:07.9  23:24/K
 
    8       77                                                                                48:20.7  15:29/M
                     77    AARON TAKEDA                  RUN           10       24:03.9       24:03.9   7:45/M
                     77    DEANNE SOON                   Swim           8       24:16.8       48:20.7  24:16/K
 
    9       34                                                                                48:54.1  15:40/M
                     34    KEITH MILLER                  RUN            5       21:01.7       21:01.7   6:47/M
                     34    JEANINE NAKAKURA              Swim           9       27:52.4       48:54.1  27:52/K
 
   10       33                                                                                50:35.5  16:13/M
                     33    ALEXANDER LEE                 RUN           14       28:13.8       28:13.8   9:06/M
                     33    MADELINE LEE                  Swim          10       22:21.7       50:35.5  22:21/K
 
   11       16           HONOLULU                                                             51:04.6  16:22/M
                     16    DAVID KIMBALL                 RUN            9       22:32.7       22:32.7   7:16/M
                     16    CARRIE LEONARD                Swim          11       28:31.9       51:04.6  28:31/K
 
   12       49                                                                                51:20.2  16:27/M
                     49    BRANTLY BAYNES                RUN           12       24:53.8       24:53.8   8:02/M
                     49    ERIC UYEHARA                  Swim          12       26:26.4       51:20.2  26:26/K
 
   13       19                                                                                54:27.7  17:27/M
                     19    EMELLE FAJARDO                RUN           15       30:01.2       30:01.2   9:41/M
                     19    AARON WU                      Swim          13       24:26.4       54:27.7  24:26/K
 
   14       64                                                                                54:33.3  17:29/M
                     64    TARA SEAVER                   RUN           18       32:58.7       32:58.7  10:38/M
                     64    ROB SEAVER                    Swim          14       21:34.6       54:33.3  21:34/K
 
   15       92                                                                                54:56.5  17:36/M
                     92    LYNDA HOANG                   RUN           17       31:23.3       31:23.3  10:07/M
                     92    DANIEL SUEHISA                Swim          15       23:33.2       54:56.5  23:33/K
 
   16       60                                                                                56:50.1  18:13/M
                     60    THOMAS LALLY                  RUN           13       26:45.9       26:45.9   8:38/M
                     60    STEPHANIE RADWICK             Swim          16       30:04.1       56:50.1  30:04/K
 
   17       89                                                                                56:54.3  18:14/M
                     89    HARRY BORT                    RUN            7       21:51.4       21:51.4   7:03/M
                     89    ARIANE NOLL                   Swim          17       35:02.9       56:54.3  35:02/K
 
   18       84                                                                                59:34.7  19:06/M
                     84    STEPHEN HO                    RUN           16       30:29.8       30:29.8   9:50/M
                     84    ANNE HO                       Swim          18       29:04.9       59:34.7  29:04/K
 
   19       23                                                                              1:06:34.1  21:20/M
                     23    ANN DOLL                      RUN           19       35:11.6       35:11.6  11:21/M
                     23    TIMOTHY SMITH                 Swim          19       31:22.5     1:06:34.1  31:22/K