Christmas Biathlon Individual

Age Group Results

January 03, 2010


Results By Time Line

Men: 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

41

ERIN JOHNSON

27

23

1

31:04.1

10:01/M

1

26:50.4

26:50/K

57:54.5

 
Top

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

14

ANDREA MAGLASANG

60

29

1

27:01.4

8:43/M

1

18:03.2

18:03/K

45:04.6

 
Top

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

12

COURTNAY BROWN

81

31

1

19:43.9

6:22/M

1

24:40.7

24:40/K

44:24.7

2

26

KIMBERLY BURNETT

31

33

3

23:58.2

7:44/M

2

24:14.5

24:14/K

48:12.7

3

29

KATHERINE KRUL

49

33

2

23:34.1

7:36/M

3

24:50.4

24:50/K

48:24.6

4

54

ANSLIE MACKOVJAK

78

30

4

38:17.2

12:21/M

4

31:53.8

31:53/K

1:10:11.1

 
Top

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

23

EIKO CHINN

41

38

1

24:49.5

8:00/M

1

23:03.6

23:03/K

47:53.2

2

35

JEANNE HOLM

6

39

2

27:31.4

8:53/M

2

24:19.7

24:19/K

51:51.1

3

43

LYNNE JOHNSON

26

36

4

29:27.9

9:30/M

3

29:55.6

29:55/K

59:23.5

4

44

JULIE SELLERBERG

9

37

3

27:49.1

8:58/M

4

32:35.2

32:35/K

1:00:24.3

 
Top

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

53

CHERE REXROAT

11

42

1

34:57.4

11:16/M

1

34:23.8

34:23/K

1:09:21.2

 
Top

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

24

MELE YOUNG

13

45

1

24:48.9

8:00/M

1

23:04.6

23:04/K

47:53.6

2

49

SHARON SHISHIDO

8

49

2

32:23.3

10:27/M

2

34:56.3

34:56/K

1:07:19.6

 
Top

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

15

LAURIE FOSTER

1

53

1

25:45.1

8:18/M

1

19:22.6

19:22/K

45:07.7

 
Top

Female 60 to 64

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

40

GERALDINE NOGAMI

83

60

1

29:32.7

9:32/M

1

26:22.2

26:22/K

55:55.0

 
Top

Female 65 to 69

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

57

ALICE LACHMAN

7

66

 

 

 

1

1:20:00.4

80:00/K

1:20:00.4

 
Top

Female 70 and over

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

52

JOY SCHOENECKER

66

70

1

35:20.7

11:24/M

1

33:56.9

33:56/K

1:09:17.6

 
Top

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

BEN COLLINS

82

26

1

15:50.6

5:06/M

1

16:00.0

16:00/K

31:50.7

2

5

JOSH EVANS

35

28

9

23:07.2

7:27/M

2

19:00.0

19:00/K

42:07.2

3

7

DAN HAYEK

57

25

4

21:35.4

6:58/M

3

20:52.8

20:52/K

42:28.2

4

8

STUART NAYLOR

17

28

6

22:17.0

7:11/M

4

20:32.2

20:32/K

42:49.2

5

10

ALEXANDER VILLAHERMOSA

87

26

3

21:31.5

6:56/M

5

21:20.8

21:20/K

42:52.3

6

20

EDWARD SCOTT

68

25

12

28:44.7

9:16/M

6

18:26.0

18:26/K

47:10.7

7

32

JAMES SAKAI

88

29

7

22:30.0

7:15/M

7

27:16.7

27:16/K

49:46.7

8

34

FLORINDO ASEJO

50

26

10

24:20.1

7:51/M

8

25:49.0

25:49/K

50:09.1

9

36

KEVIN SIEGRIST

36

29

5

22:10.6

7:09/M

9

30:03.3

30:03/K

52:13.9

10

37

SCOTT BUTLER

23

25

8

23:02.8

7:26/M

10

29:11.8

29:11/K

52:14.6

11

39

JERRE HANSBROUGH

38

27

2

21:06.8

6:48/M

11

32:55.1

32:55/K

54:02.0

12

45

ERIC MILLER

91

29

11

24:41.6

7:58/M

12

36:35.8

36:35/K

1:01:17.4

 
Top

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

9

SHAWN WILLIAMSON

67

32

3

24:02.7

7:45/M

1

18:46.8

18:46/K

42:49.5

2

18

WILLIAM MOSCHELL

93

34

2

21:49.6

7:02/M

2

24:08.9

24:08/K

45:58.5

3

25

ELRIK BADUA

98

31

1

20:56.0

6:45/M

3

27:04.1

27:04/K

48:00.1

4

28

MICHAEL HAYEK

56

30

5

27:45.4

8:57/M

4

20:37.8

20:37/K

48:23.2

5

38

ROY REXROAT

10

34

4

25:58.1

8:23/M

5

27:36.4

27:36/K

53:34.5

6

56

WALTER DANIEL

85

30

6

29:05.8

9:23/M

6

42:54.5

42:54/K

1:12:00.3

 
Top

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

11

JEFF BUCKWALTER

99

37

1

19:45.6

6:22/M

1

24:26.8

24:26/K

44:12.4

2

19

PATRICK STICH

52

37

2

20:06.5

6:29/M

2

26:45.9

26:45/K

46:52.4

3

31

CHAD UYEHARA

46

35

3

21:05.5

6:48/M

3

28:32.7

28:32/K

49:38.2

4

55

JOE MACKOVJAK

79

37

4

38:22.0

12:23/M

4

31:49.3

31:49/K

1:10:11.3

 
Top

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

SCOT MURAOKA

29

43

1

19:17.6

6:13/M

1

18:36.3

18:36/K

37:53.9

2

6

DAVID HSU

80

41

2

21:41.9

7:00/M

2

20:25.5

20:25/K

42:07.4

3

21

MARK PARKER

20

41

3

22:09.0

7:09/M

3

25:16.5

25:16/K

47:25.6

4

27

PATRICK KELLY

61

40

4

24:18.7

7:50/M

4

23:54.0

23:54/K

48:12.7

5

42

BRENDON LEE

76

40

6

31:42.3

10:14/M

5

27:28.1

27:28/K

59:10.4

6

46

JEFFREY STEERE

73

41

5

26:32.9

8:34/M

6

35:00.6

35:00/K

1:01:33.5

7

48

ALBERT HOLM

5

42

7

33:42.4

10:52/M

7

33:23.0

33:23/K

1:07:05.4

8

51

ROBRT BUSCHER

72

44

8

34:38.8

11:10/M

8

34:13.9

34:13/K

1:08:52.8

 
Top

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

47

MIKE NISHIMOTO

90

49

1

29:49.3

9:37/M

1

34:57.1

34:57/K

1:04:46.4

 
Top

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

COLIN CHINN

40

51

2

20:37.6

6:39/M

1

17:09.9

17:09/K

37:47.5

2

4

VITTORIO ALLATA

95

53

1

19:24.9

6:15/M

2

20:06.6

20:06/K

39:31.5

3

13

JOE LATURNAU

97

53

3

21:03.4

6:47/M

3

23:54.2

23:54/K

44:57.6

4

16

SHAUN MISTLEBAUER

65

51

4

25:06.4

8:06/M

4

20:36.9

20:36/K

45:43.3

5

22

BRUCE TSUTSUI

2

52

5

25:16.1

8:09/M

5

22:22.3

22:22/K

47:38.5

 
Top

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

17

MICHAEL LORNE

84

58

1

23:28.0

7:34/M

1

22:30.0

22:30/K

45:58.0

2

30

DAVE SHERMAN

96

56

3

26:55.2

8:41/M

2

22:15.0

22:15/K

49:10.2

3

33

BRAD COATES

15

58

2

25:56.9

8:22/M

3

23:53.5

23:53/K

49:50.4

 
Top

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

50

ROBERT BEVACQUA

3

61

1

33:41.7

10:52/M

1

34:10.7

34:10/K

1:07:52.4