Christmas Biathlon Individual

Overall Results

January 03, 2010


Results By Time Line
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

BEN COLLINS

82

26

1 M 25-29

1

15:50.6

5:06/M

1

16:00.0

16:00/K

31:50.7

2

COLIN CHINN

40

51

2 M 50-54

7

20:37.6

6:39/M

2

17:09.9

17:09/K

37:47.5

3

SCOT MURAOKA

29

43

1 M 40-44

2

19:17.6

6:13/M

3

18:36.3

18:36/K

37:53.9

4

VITTORIO ALLATA

95

53

1 M 50-54

3

19:24.9

6:15/M

4

20:06.6

20:06/K

39:31.5

5

JOSH EVANS

35

28

9 M 25-29

21

23:07.2

7:27/M

5

19:00.0

19:00/K

42:07.2

6

DAVID HSU

80

41

2 M 40-44

14

21:41.9

7:00/M

6

20:25.5

20:25/K

42:07.4

7

DAN HAYEK

57

25

4 M 25-29

13

21:35.4

6:58/M

7

20:52.8

20:52/K

42:28.2

8

STUART NAYLOR

17

28

6 M 25-29

18

22:17.0

7:11/M

8

20:32.2

20:32/K

42:49.2

9

SHAWN WILLIAMSON

67

32

3 M 30-34

25

24:02.7

7:45/M

9

18:46.8

18:46/K

42:49.5

10

ALEXANDER VILLAHERMOSA

87

26

3 M 25-29

12

21:31.5

6:56/M

10

21:20.8

21:20/K

42:52.3

11

JEFF BUCKWALTER

99

37

1 M 35-39

5

19:45.6

6:22/M

11

24:26.8

24:26/K

44:12.4

12

COURTNAY BROWN

81

31

1 F 30-34

4

19:43.9

6:22/M

12

24:40.7

24:40/K

44:24.7

13

JOE LATURNAU

97

53

3 M 50-54

9

21:03.4

6:47/M

13

23:54.2

23:54/K

44:57.6

14

ANDREA MAGLASANG

60

29

1 F 25-29

38

27:01.4

8:43/M

14

18:03.2

18:03/K

45:04.6

15

LAURIE FOSTER

1

53

1 F 50-54

33

25:45.1

8:18/M

15

19:22.6

19:22/K

45:07.7

16

SHAUN MISTLEBAUER

65

51

4 M 50-54

31

25:06.4

8:06/M

16

20:36.9

20:36/K

45:43.3

17

MICHAEL LORNE

84

58

1 M 55-59

22

23:28.0

7:34/M

17

22:30.0

22:30/K

45:58.0

18

WILLIAM MOSCHELL

93

34

2 M 30-34

15

21:49.6

7:02/M

18

24:08.9

24:08/K

45:58.5

19

PATRICK STICH

52

37

2 M 35-39

6

20:06.5

6:29/M

19

26:45.9

26:45/K

46:52.4

20

EDWARD SCOTT

68

25

12 M 25-29

42

28:44.7

9:16/M

20

18:26.0

18:26/K

47:10.7

21

MARK PARKER

20

41

3 M 40-44

16

22:09.0

7:09/M

21

25:16.5

25:16/K

47:25.6

22

BRUCE TSUTSUI

2

52

5 M 50-54

32

25:16.1

8:09/M

22

22:22.3

22:22/K

47:38.5

23

EIKO CHINN

41

38

1 F 35-39

30

24:49.5

8:00/M

23

23:03.6

23:03/K

47:53.2

24

MELE YOUNG

13

45

1 F 45-49

29

24:48.9

8:00/M

24

23:04.6

23:04/K

47:53.6

25

ELRIK BADUA

98

31

1 M 30-34

8

20:56.0

6:45/M

25

27:04.1

27:04/K

48:00.1

 
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

26

KIMBERLY BURNETT

31

33

3 F 30-34

24

23:58.2

7:44/M

26

24:14.5

24:14/K

48:12.7

27

PATRICK KELLY

61

40

4 M 40-44

26

24:18.7

7:50/M

27

23:54.0

23:54/K

48:12.7

28

MICHAEL HAYEK

56

30

5 M 30-34

40

27:45.4

8:57/M

28

20:37.8

20:37/K

48:23.2

29

KATHERINE KRUL

49

33

2 F 30-34

23

23:34.1

7:36/M

29

24:50.4

24:50/K

48:24.6

30

DAVE SHERMAN

96

56

3 M 55-59

37

26:55.2

8:41/M

30

22:15.0

22:15/K

49:10.2

31

CHAD UYEHARA

46

35

3 M 35-39

10

21:05.5

6:48/M

31

28:32.7

28:32/K

49:38.2

32

JAMES SAKAI

88

29

7 M 25-29

19

22:30.0

7:15/M

32

27:16.7

27:16/K

49:46.7

33

BRAD COATES

15

58

2 M 55-59

34

25:56.9

8:22/M

33

23:53.5

23:53/K

49:50.4

34

FLORINDO ASEJO

50

26

10 M 25-29

27

24:20.1

7:51/M

34

25:49.0

25:49/K

50:09.1

35

JEANNE HOLM

6

39

2 F 35-39

39

27:31.4

8:53/M

35

24:19.7

24:19/K

51:51.1

36

KEVIN SIEGRIST

36

29

5 M 25-29

17

22:10.6

7:09/M

36

30:03.3

30:03/K

52:13.9

37

SCOTT BUTLER

23

25

8 M 25-29

20

23:02.8

7:26/M

37

29:11.8

29:11/K

52:14.6

38

ROY REXROAT

10

34

4 M 30-34

35

25:58.1

8:23/M

38

27:36.4

27:36/K

53:34.5

39

JERRE HANSBROUGH

38

27

2 M 25-29

11

21:06.8

6:48/M

39

32:55.1

32:55/K

54:02.0

40

GERALDINE NOGAMI

83

60

1 F 60-64

45

29:32.7

9:32/M

40

26:22.2

26:22/K

55:55.0

41

ERIN JOHNSON

27

23

1 F 20-24

47

31:04.1

10:01/M

41

26:50.4

26:50/K

57:54.5

42

BRENDON LEE

76

40

6 M 40-44

48

31:42.3

10:14/M

42

27:28.1

27:28/K

59:10.4

43

LYNNE JOHNSON

26

36

4 F 35-39

44

29:27.9

9:30/M

43

29:55.6

29:55/K

59:23.5

44

JULIE SELLERBERG

9

37

3 F 35-39

41

27:49.1

8:58/M

44

32:35.2

32:35/K

1:00:24.3

45

ERIC MILLER

91

29

11 M 25-29

28

24:41.6

7:58/M

45

36:35.8

36:35/K

1:01:17.4

46

JEFFREY STEERE

73

41

5 M 40-44

36

26:32.9

8:34/M

46

35:00.6

35:00/K

1:01:33.5

47

MIKE NISHIMOTO

90

49

1 M 45-49

46

29:49.3

9:37/M

47

34:57.1

34:57/K

1:04:46.4

48

ALBERT HOLM

5

42

7 M 40-44

51

33:42.4

10:52/M

48

33:23.0

33:23/K

1:07:05.4

49

SHARON SHISHIDO

8

49

2 F 45-49

49

32:23.3

10:27/M

49

34:56.3

34:56/K

1:07:19.6

50

ROBERT BEVACQUA

3

61

1 M 60-64

50

33:41.7

10:52/M

50

34:10.7

34:10/K

1:07:52.4

 
 

------- RUN -------

------- Swim -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Age Group

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

51

ROBRT BUSCHER

72

44

8 M 40-44

52

34:38.8

11:10/M

51

34:13.9

34:13/K

1:08:52.8

52

JOY SCHOENECKER

66

70

1 F 70-99

54

35:20.7

11:24/M

52

33:56.9

33:56/K

1:09:17.6

53

CHERE REXROAT

11

42

1 F 40-44

53

34:57.4

11:16/M

53

34:23.8

34:23/K

1:09:21.2

54

ANSLIE MACKOVJAK

78

30

4 F 30-34

55

38:17.2

12:21/M

54

31:53.8

31:53/K

1:10:11.1

55

JOE MACKOVJAK

79

37

4 M 35-39

56

38:22.0

12:23/M

55

31:49.3

31:49/K

1:10:11.3

56

WALTER DANIEL

85

30

6 M 30-34

43

29:05.8

9:23/M

56

42:54.5

42:54/K

1:12:00.3

57

ALICE LACHMAN

7

66

F 65-69

 

 

 

57

1:20:00.4

80:00/K

1:20:00.4