Christmas Biathlon

January 03, 2010


Results By Time Line

Team - Male

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       45                                                                                30:36.9   9:48/M
                     45    BRANDON LAAN                  RUN            1       15:27.4         15:27.4      15:27.4   4:59/M
                     45    BILL GODING                   Swim           1       15:09.5         30:36.9      30:36.9  15:09/K
 
    2       86                                                                                32:45.8  10:30/M
                     86    TODD IACOVELLI                RUN            2       16:42.5         16:42.5      16:42.5   5:23/M
                     86    STEFAN REINKE                 Swim           2       16:03.3         32:45.8      32:45.8  16:03/K
 
    3       28                                                                                40:43.1  13:03/M
                     28    CODY SPRAKER                  RUN            3       20:31.0         20:31.0      20:31.0   6:37/M
                     28    TREVOR CARLYLE                Swim           3       20:12.1         40:43.1      40:43.1  20:12/K
 
    4       42                                                                                42:52.9  13:44/M
                     42    KEENAN SETO                   RUN            4       23:47.4         23:47.4      23:47.4   7:40/M
                     42    COURTNEY SETO                 Swim           4       19:05.5         42:52.9      42:52.9  19:05/K
 
    5       18                                                                                45:38.5  14:38/M
                     18    NICHOLAS MA                   RUN            5       26:45.6         26:45.6      26:45.6   8:38/M
                     18    CHRISTOPHER MA                Swim           5       18:52.9         45:38.5      45:38.5  18:52/K


Team - Female


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       16                                                                                50:05.1  16:03/M
                     16    CARRIE KELLER                 RUN            1       25:26.3         25:26.3      25:26.3   8:12/M
                     16    MELISSA FINUCANE              Swim           1       24:38.7         50:05.1      50:05.1  24:38/K
 
    2       64                                                                              1:00:53.8  19:31/M
                     64    MAJAH RAVAGO                  RUN            2       34:49.9         34:49.9      34:49.9  11:14/M
                     64    JANE KIRTON                   Swim           2       26:03.8       1:00:53.8    1:00:53.8  26:03/K


Team - Mixed


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time         Chip Time   Total Time    Pace

    1       92                                                                                38:20.1  12:17/M
                     92    SPENCE COCANOUR               RUN            1       19:10.2         19:10.2      19:10.2   6:11/M
                     92    AMY COCANOUR                  Swim           1       19:09.9         38:20.1      38:20.1  19:09/K
 
    2       19                                                                                38:54.1  12:28/M
                     19    DANIEL SEARS                  RUN            3       19:59.9         19:59.9      19:59.9   6:27/M
                     19    KATHARINE SEARS               Swim           2       18:54.2         38:54.1      38:54.1  18:54/K
 
    3       22                                                                                40:19.2  12:55/M
                     22    ROCIO SANCHEZ                 RUN            5       22:14.9         22:14.9      22:14.9   7:10/M
                     22    ASH SCROCK                    Swim           3       18:04.3         40:19.2      40:19.2  18:04/K
 
    4       94                                                                                40:51.9  13:06/M
                     94    HEIDI MCKENNA                 RUN            2       19:18.4         19:18.4      19:18.4   6:14/M
                     94    MICHAEL SCHMIDT               Swim           4       21:33.5         40:51.9      40:51.9  21:33/K
 
    5      100                                                                                42:18.1  13:33/M
                    100    ROSEMARY ADAM-TEREM           RUN            8       25:29.8         25:29.8      25:29.8   8:13/M
                    100    KAYA TEREM                    Swim           5       16:48.3         42:18.1      42:18.1  16:48/K
 
    6       14                                                                                43:01.6  13:47/M
                     14    CANDICE SAKUDA                RUN            7       25:12.1         25:12.1      25:12.1   8:08/M
                     14    DAVID STACKHOUSE              Swim           6       17:49.5         43:01.6      43:01.6  17:49/K
 
    7       48                                                                                43:10.8  13:50/M
                     48    GASTON LY                     RUN            4       20:09.7         20:09.7      20:09.7   6:30/M
                     48    MELISSA ROTA                  Swim           7       23:01.1         43:10.8      43:10.8  23:01/K
 
    8       47                                                                                50:02.5  16:02/M
                     47    AARON TAKEDA                  RUN            6       24:41.6         24:41.6      24:41.6   7:58/M
                     47    DEANNE SOON                   Swim           8       25:20.9         50:02.5      50:02.5  25:20/K
 
    9       39                                                                                51:41.8  16:34/M
                     39    ANDRE BISQUERA                RUN            9       26:37.5         26:37.5      26:37.5   8:35/M
                     39    JENN LUCIEN                   Swim           9       25:04.2         51:41.8      51:41.8  25:04/K
 
   10       34                                                                                54:28.9  17:27/M
                     34    TERRY KUWAMURA                RUN           13       31:39.1         31:39.1      31:39.1  10:13/M
                     34    DANIEL SUEHISA                Swim          10       22:49.8         54:28.9      54:28.9  22:49/K
 
   11       89                                                                                55:31.4  17:48/M
                     89    RYAN THOMAS                   RUN           12       29:08.0         29:08.0      29:08.0   9:24/M
                     89    SHERRY RITCHIE                Swim          11       26:23.4         55:31.4      55:31.4  26:23/K
 
   12       25                                                                                55:37.5  17:50/M
                     25    BOB DUFFY                     RUN           11       28:12.2         28:12.2      28:12.2   9:06/M
                     25    BETH BLACKBURN                Swim          12       27:25.3         55:37.5      55:37.5  27:25/K
 
   13       43                                                                                56:40.4  18:10/M
                     43    MARIA SAKATA                  RUN           15       33:57.4         33:57.4      33:57.4  10:57/M
                     43    DAVID SAKATA                  Swim          13       22:43.0         56:40.4      56:40.4  22:43/K
 
   14       69                                                                                59:51.2  19:11/M
                     69    STEPHEN HO                    RUN           14       32:52.4         32:52.4      32:52.4  10:36/M
                     69    ANNE HO                       Swim          14       26:58.8         59:51.2      59:51.2  26:58/K
 
   15       37                                                                              1:04:57.4  20:49/M
                     37    MIKE MC CURDY                 RUN           10       28:06.7         28:06.7      28:06.7   9:04/M
                     37    LUCY MCCURDY                  Swim          15       36:50.7       1:04:57.4    1:04:57.4  36:50/K
 
   16       30                                                                              1:08:27.2  21:56/M
                     30    ROY HANNU                     RUN           16       35:51.9         35:51.9      35:51.9  11:34/M
                     30    BRIDGET HANNU                 Swim          16       32:35.3       1:08:27.2    1:08:27.2  32:35/K