Fort DeRussy Keiki Biathlon

Age Group Results

March 03, 2007


Results By Time Line


Men: 0- 6 7- 8 9-10 11-99
Women: 0- 6 7- 8 9-10 11-99

Girls 6 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

IYRA GONZALEZ

6

4

1:57.9

3:54/M

2

ZOE NIGG HONOLULU HI

6

6

2:01.6

4:02/M

3

BRENDI HERESA

6

7

2:01.8

4:02/M

4

KATELYN ROGERS

6

8

2:03.1

4:06/M

5

SAIGE OGDEN

5

11

2:08.7

4:16/M

6

MAGGIE PRICE

6

14

2:18.5

4:36/M

 
Top

Girls 7 to 8

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

KAYLE MABRY

8

1

0:17.4

0:34/M

2

LAUREN CONDON Kaneohe HI

8

18

3:33.7

7:06/M

3

JULIA FIORINO

8

19

3:36.9

7:12/M

4

LIAN DON

8

20

3:44.1

7:28/M

5

ANNIE PAGE

8

42

4:16.0

8:32/M

6

EMMA CHUN

7

46

4:18.1

8:36/M

7

KRISTEN IZUO

8

47

4:18.8

8:36/M

8

KIMBERLY MADERO-CRAVEN

8

49

4:22.5

8:44/M

9

JUDITHANNE YOUNG HONOLULU HI

7

52

4:24.7

8:48/M

10

SOPHIA TURNER

8

55

4:27.8

8:54/M

11

EMILY TRAVIS MILILANI HI

7

59

4:37.4

9:14/M

12

KATIE BIGELOW

7

74

5:16.4

10:32/M

 
Top

Girls 9 to 10

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

TARYN OKEMURA

10

21

3:44.4

7:28/M

2

SYDNEY KIMURA

10

34

4:03.1

8:06/M

3

EMILY BORGER

10

39

4:10.6

8:20/M

4

ERIN DUNG

10

58

4:34.3

9:08/M

5

JAIMEE KAUFMAN

9

60

4:46.7

9:32/M

6

MIRANDA DUPLISSEY Pearl City HI

9

62

4:52.9

9:44/M

7

LIANNA MCCURDY

10

63

4:53.4

9:46/M

8

ABIGAIL ARGO

9

71

5:10.7

10:20/M

9

HANNA ROGERS

9

72

5:12.0

10:24/M

10

ABIGAIL CRAIGHEAD

9

73

5:16.0

10:32/M

11

CLAIRE ROSSI DE LEON

10

77

5:21.5

10:42/M

12

SHINA MATSUSHITA

9

79

5:27.8

10:54/M

13

DANIELLE MADERO-CRAVEN

10

85

5:51.7

11:42/M

14

BRIANNA HERESA

9

89

6:39.8

13:18/M

15

SAGE WICKER

10

93

7:02.5

14:04/M

 
Top

Girls 11 to 12

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

RACHEL BOWMAN

12

24

3:53.2

7:46/M

2

ALANNAH DON

12

44

4:16.7

8:32/M

3

NATALIE MOORE

11

48

4:19.8

8:38/M

4

MICHELLE MAITLAND

11

54

4:27.7

8:54/M

5

KYLIE TOM

11

57

4:29.5

8:58/M

6

LAUREN BOYER HONOLULU HI

11

64

5:00.2

10:00/M

7

AMANDA CORDES Waipahu HI

11

70

5:10.2

10:20/M

8

MELISSA HENYAN

12

76

5:18.9

10:36/M

9

ERIN IBAAN

11

78

5:22.6

10:44/M

10

NATASHA TURNER

11

81

5:44.0

11:28/M

11

KEILI TRAHAN

11

83

5:48.2

11:36/M

12

SAMANTHA MARAKOWSKI

11

86

6:02.5

12:04/M

13

ALEEYA BRAND

11

87

6:21.1

12:42/M

14

MARIAH OKUMURA-ORMITA

11

88

6:33.6

13:06/M

15

TAYLOR HECKMAN

11

90

6:40.4

13:20/M

16

MAIYAH OKUMURA-ORMITA

11

91

6:48.1

13:36/M

 
Top

Boys 6 and under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

DENISON PIOSALAN

6

3

1:56.8

3:52/M

2

ELIJAH DUPLISSEY

6

5

1:59.9

3:58/M

3

MICHAEL CRAIGHEAD

6

9

2:05.8

4:10/M

4

NOAH MCLEOD

6

10

2:07.2

4:14/M

5

SHION MATSUSHITA

6

12

2:11.6

4:22/M

6

SHIYA MATSUSHITA

5

13

2:14.6

4:28/M

7

EVAN ARGO

6

15

2:18.8

4:36/M

8

JACK PAGE

4

16

2:29.1

4:58/M

9

BRANDON LAYGO

5

17

2:30.0

5:00/M

 
Top

Boys 7 to 8

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

JAKE SILVIA

8

2

1:54.4

3:48/M

2

KA'IMI DUNAWAY

7

22

3:49.4

7:38/M

3

CADEN WHEELER

8

23

3:51.3

7:42/M

4

NOAH XENOS

8

25

3:53.6

7:46/M

5

ANDREW HAHN

8

26

3:54.6

7:48/M

6

ALEX WALLEN

7

30

4:00.1

8:00/M

7

JON SILVIA

7

32

4:00.6

8:00/M

8

HARRISON MACE

8

33

4:01.2

8:02/M

9

COLE DAMON

8

36

4:06.2

8:12/M

10

AARON BROCKERT

8

40

4:12.8

8:24/M

11

JETT HAYES

8

45

4:17.6

8:34/M

12

JAKE GAUGHAN

7

53

4:25.0

8:50/M

13

DEREK CARPENTER Honolulu HI

7

66

5:04.7

10:08/M

 
Top

Boys 9 to 10

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

GARRETT SIMON Aiea HI

10

27

3:55.7

7:50/M

2

BOWEN ANDERSON Honolulu HI

10

29

3:59.5

7:58/M

3

JAKOB DEWALD MILILANI HI

9

31

4:00.4

8:00/M

4

JUSTIN SHOUNK

9

38

4:08.6

8:16/M

5

RYLAND DARLING

9

41

4:13.5

8:26/M

6

GARRETT USREY

9

50

4:23.4

8:46/M

7

TREVOR OGDEN Kailua HI

9

56

4:27.9

8:54/M

8

QUINLIN PRESTON

10

61

4:49.1

9:38/M

9

LUKE BOYER

9

80

5:41.0

11:22/M

10

DAKOTA MILLER Aiea HI

9

82

5:44.3

11:28/M

11

ROBERT HECKMAN

9

84

5:50.1

11:40/M

 
Top

Boys 11 to 12

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

GABRIEL CHAMBERLIN

12

28

3:58.6

7:56/M

2

MATTHEW AULT Wahiawa HI

12

35

4:03.3

8:06/M

3

TANNER ANDERSON Honolulu HI

12

37

4:08.4

8:16/M

4

LINDSEY DEWALD

11

43

4:16.1

8:32/M

5

CHANCE USREY

12

51

4:24.6

8:48/M

6

ALEX KAUFMAN

12

65

5:01.7

10:02/M

7

STEPHEN, JR DEWALD

11

67

5:05.3

10:10/M

8

CHAD YOUNG

11

68

5:09.4

10:18/M

9

KAWENA AKIONA

11

69

5:09.6

10:18/M

10

DEVIN RETTKE

12

75

5:17.7

10:34/M

11

GEOFFREY CRAIGHEAD

11

92

6:56.2

13:52/M