North Shore Swim Series

Age Group Results

July 22, 2006


www.TimeLineHawaii.com

Swim

Female Overall

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

NICOLE HAGI KAPOLEI HI 96707

0

Series Total:

96

2:07:58.0

  Raging Isle Summer Sprint

25

25:06.1

  Cholo's 2000 Swim

20

29:19.9

  Surf & Sea Cup

36

27:32.0

  North Shore Challenge

15

46:00.0

2

KRISTI TORKILDSON HONOLULU HI 96822

0

Series Total:

90

2:08:48.7

  Raging Isle Summer Sprint

28

25:14.4

  Cholo's 2000 Swim

22

29:25.0

  Surf & Sea Cup

20

26:59.2

  North Shore Challenge

20

47:10.0

3

LINDSAY MCGILL HALEIWA HI 96712

0

Series Total:

127

2:10:17.7

  Raging Isle Summer Sprint

27

25:13.0

  Cholo's 2000 Swim

44

30:27.4

  Surf & Sea Cup

37

27:36.2

  North Shore Challenge

19

47:01.0

 

Female 11 to 12

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

ALLYSON ONTAI WAIPAHU HI 96797

12

Series Total:

694

2:46:19.5

  Raging Isle Summer Sprint

237

37:26.6

  Cholo's 2000 Swim

215

38:23.4

  Surf & Sea Cup

129

32:38.4

  North Shore Challenge

113

57:51.0

 

Female 13 to 14

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

MICHELLE DUDLEY WAIPAHU HI 96797

14

Series Total:

159

2:12:25.0

  Raging Isle Summer Sprint

52

26:29.1

  Cholo's 2000 Swim

34

29:56.9

  Surf & Sea Cup

38

27:37.0

  North Shore Challenge

35

48:22.0

2

RACHEL RANDALL KANEOHE HI 96744

14

Series Total:

222

2:16:34.2

  Raging Isle Summer Sprint

55

26:31.2

  Cholo's 2000 Swim

69

32:03.7

  Surf & Sea Cup

44

28:00.3

  North Shore Challenge

54

49:59.0

3

KIERA HIRAYAMA HONOLULU HI 96819

13

Series Total:

457

2:34:41.1

  Raging Isle Summer Sprint

94

29:37.8

  Cholo's 2000 Swim

143

35:22.2

  Surf & Sea Cup

109

31:53.0

  North Shore Challenge

111

57:48.0

 

Female 15 to 19

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

SHELLEY JAMES KAPOLEI HI 96707

15

Series Total:

235

2:17:48.8

  Raging Isle Summer Sprint

57

26:39.1

  Cholo's 2000 Swim

67

31:59.0

  Surf & Sea Cup

52

28:53.6

  North Shore Challenge

59

50:17.0

2

MEAGAN WOHLRAB HONOLULU HI 96818

15

Series Total:

370

2:29:30.2

  Raging Isle Summer Sprint

97

29:42.2

  Cholo's 2000 Swim

109

33:50.0

  Surf & Sea Cup

70

30:24.9

  North Shore Challenge

94

55:33.0

3

EMILY KING HONOLULU HI 96819

19

Series Total:

396

2:30:46.3

  Raging Isle Summer Sprint

122

30:50.7

  Cholo's 2000 Swim

106

33:39.6

  Surf & Sea Cup

75

30:43.9

  North Shore Challenge

93

55:32.0

4

JENNIFER GLASGOW PEARL CITY HI 96782

19

Series Total:

455

2:35:42.6

  Raging Isle Summer Sprint

102

30:11.0

  Cholo's 2000 Swim

145

35:28.2

  Surf & Sea Cup

86

31:09.3

  North Shore Challenge

122

58:54.0

5

KELLIE OSHIRO HONOLULU HI 96819

15

Series Total:

553

2:41:48.7

  Raging Isle Summer Sprint

101

30:10.8

  Cholo's 2000 Swim

176

36:59.6

  Surf & Sea Cup

130

32:39.2

  North Shore Challenge

146

1:01:59.0

6

JESSICA WONG AIEA HI 96701

15

Series Total:

568

2:42:00.3

  Raging Isle Summer Sprint

127

31:02.3

  Cholo's 2000 Swim

165

36:20.5

  Surf & Sea Cup

131

32:39.5

  North Shore Challenge

145

1:01:58.0

7

CHANEL DUSTOW HONOLULU HI 96815

16

Series Total:

635

2:44:08.8

  Raging Isle Summer Sprint

171

33:20.2

  Cholo's 2000 Swim

179

37:03.3

  Surf & Sea Cup

162

34:50.3

  North Shore Challenge

123

58:55.0

 

Female 20 to 24

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

LAURA JENKINS HONOLULU HI 96817

24

Series Total:

157

2:12:27.0

  Raging Isle Summer Sprint

47

26:18.2

  Cholo's 2000 Swim

45

30:28.2

  Surf & Sea Cup

26

27:11.6

  North Shore Challenge

39

48:29.0

2

JENNIFER JONES HONOLULU HI 96815

24

Series Total:

465

2:33:15.7

  Raging Isle Summer Sprint

119

30:39.7

  Cholo's 2000 Swim

144

35:27.4

  Surf & Sea Cup

113

32:00.6

  North Shore Challenge

89

55:08.0

3

PATRICIA MCANDREW HONOLULU HI 96822

24

Series Total:

829

2:58:15.0

  Raging Isle Summer Sprint

255

39:31.5

  Cholo's 2000 Swim

232

39:12.4

  Surf & Sea Cup

183

36:31.0

  North Shore Challenge

159

1:03:00.0

 

Female 25 to 29

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

RAENELL FLANAGAN MILILANI HI 96789

28

Series Total:

291

2:21:55.7

  Raging Isle Summer Sprint

74

28:25.2

  Cholo's 2000 Swim

87

32:46.9

  Surf & Sea Cup

64

29:55.5

  North Shore Challenge

66

50:48.0

2

KENDRA YANNEY KAILUA HI 96734

27

Series Total:

346

2:27:25.9

  Raging Isle Summer Sprint

86

29:09.9

  Cholo's 2000 Swim

105

33:37.1

  Surf & Sea Cup

81

30:57.8

  North Shore Challenge

74

53:41.0

3

LEIGH ELLISON HONOLULU HI 96826

25

Series Total:

368

2:29:19.1

  Raging Isle Summer Sprint

95

29:38.0

  Cholo's 2000 Swim

99

33:28.7

  Surf & Sea Cup

87

31:15.3

  North Shore Challenge

87

54:57.0

4

SUSAN FURMANSKI HONOLULU HI 96822

29

Series Total:

540

2:37:59.9

  Raging Isle Summer Sprint

143

31:53.7

  Cholo's 2000 Swim

108

33:42.7

  Surf & Sea Cup

205

37:51.4

  North Shore Challenge

84

54:32.0

5

TARYN DEAN WAIMANALO HI 96795

29

Series Total:

548

2:39:42.9

  Raging Isle Summer Sprint

123

30:51.9

  Cholo's 2000 Swim

160

36:04.7

  Surf & Sea Cup

133

32:43.3

  North Shore Challenge

132

1:00:03.0

6

KELLEY HATFIELD KAILUA HI 96734

27

Series Total:

778

2:54:05.9

  Raging Isle Summer Sprint

198

34:58.6

  Cholo's 2000 Swim

218

38:30.1

  Surf & Sea Cup

207

37:55.1

  North Shore Challenge

155

1:02:42.0

7

KELLIANN SHIMOTE MILILANI HI 96789

26

Series Total:

791

2:54:36.9

  Raging Isle Summer Sprint

228

36:37.4

  Cholo's 2000 Swim

226

38:51.4

  Surf & Sea Cup

185

36:34.0

  North Shore Challenge

152

1:02:34.0

8

LENA CHING HONOLULU HI 96814

29

Series Total:

1001

3:16:49.1

  Raging Isle Summer Sprint

268

40:17.6

  Cholo's 2000 Swim

284

42:47.0

  Surf & Sea Cup

237

41:52.4

  North Shore Challenge

212

1:11:52.0

9

MAIRE CAHOON HONOLULU HI 96826

27

Series Total:

1108

3:30:46.0

  Raging Isle Summer Sprint

330

47:40.5

  Cholo's 2000 Swim

306

44:33.7

  Surf & Sea Cup

253

44:26.7

  North Shore Challenge

219

1:14:05.0

10

TAHNEE WONG HONOLULU HI 96822

27

Series Total:

1210

3:46:08.4

  Raging Isle Summer Sprint

351

50:39.3

  Cholo's 2000 Swim

341

47:47.2

  Surf & Sea Cup

270

47:09.8

  North Shore Challenge

248

1:20:32.0

 

Female 30 to 34

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

JANA PITTICHOVA HONOLULU HI 96815

34

Series Total:

219

2:17:18.5

  Raging Isle Summer Sprint

73

28:24.5

  Cholo's 2000 Swim

58

31:11.2

  Surf & Sea Cup

61

29:43.8

  North Shore Challenge

27

47:59.0

2

MICHELLE CARTER KANEOHE HI 96744

32

Series Total:

292

2:23:39.9

  Raging Isle Summer Sprint

82

28:47.6

  Cholo's 2000 Swim

78

32:18.6

  Surf & Sea Cup

62

29:51.6

  North Shore Challenge

70

52:42.0

3

JANELL PELTAVER

30

Series Total:

577

2:42:03.3

  Raging Isle Summer Sprint

129

31:09.5

  Cholo's 2000 Swim

158

35:58.8

  Surf & Sea Cup

152

33:55.9

  North Shore Challenge

138

1:00:59.0

 

Female 35 to 39

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

SIMONE NAKANO HONOLULU HI 96816

38

Series Total:

159

2:12:41.6

  Raging Isle Summer Sprint

58

26:39.2

  Cholo's 2000 Swim

35

29:57.3

  Surf & Sea Cup

22

27:02.0

  North Shore Challenge

44

49:03.0

2

MIKI DAVID HONOLULU HI 96837

36

Series Total:

205

2:15:22.3

  Raging Isle Summer Sprint

56

26:31.8

  Cholo's 2000 Swim

48

30:36.2

  Surf & Sea Cup

50

28:19.2

  North Shore Challenge

51

49:55.0

3

DANIELLE BIRD WAIPAHU HI 96797

35

Series Total:

467

2:34:55.4

  Raging Isle Summer Sprint

136

31:41.3

  Cholo's 2000 Swim

129

34:51.6

  Surf & Sea Cup

100

31:35.4

  North Shore Challenge

102

56:47.0

4

MAJA CLARK HONOLULU HI 96816

39

Series Total:

1129

3:40:05.4

  Raging Isle Summer Sprint

310

44:58.0

  Cholo's 2000 Swim

313

45:20.0

  Surf & Sea Cup

241

42:31.4

  North Shore Challenge

265

1:27:16.0

 

Female 40 to 44

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

ANNAMAIRE WATKINS HONOLULU HI 96825

44

Series Total:

352

2:27:54.9

  Raging Isle Summer Sprint

88

29:19.5

  Cholo's 2000 Swim

107

33:41.1

  Surf & Sea Cup

80

30:57.2

  North Shore Challenge

77

53:57.0

2

LYNNE RUESS HONOLULU HI 96822

42

Series Total:

482

2:35:45.9

  Raging Isle Summer Sprint

134

31:34.1

  Cholo's 2000 Swim

130

34:58.9

  Surf & Sea Cup

114

32:04.8

  North Shore Challenge

104

57:08.0

3

CAROLINE MCCABE HONOLULU HI 96813

41

Series Total:

768

2:54:24.1

  Raging Isle Summer Sprint

159

32:49.6

  Cholo's 2000 Swim

265

41:18.3

  Surf & Sea Cup

170

35:47.2

  North Shore Challenge

174

1:04:29.0

4

MARCY FLEMING KAILUA HI 96734

44

Series Total:

1019

3:22:45.2

  Raging Isle Summer Sprint

243

38:21.7

  Cholo's 2000 Swim

311

45:16.3

  Surf & Sea Cup

234

41:39.2

  North Shore Challenge

231

1:17:28.0

5

JULIA YANO KANEOHE HI 96744

41

Series Total:

1114

3:32:48.0

  Raging Isle Summer Sprint

315

45:33.3

  Cholo's 2000 Swim

321

46:02.5

  Surf & Sea Cup

235

41:49.1

  North Shore Challenge

243

1:19:23.0

6

KIMBERLY SWANSON HONOLULU HI 96822

44

Series Total:

1262

4:01:16.0

  Raging Isle Summer Sprint

355

51:15.3

  Cholo's 2000 Swim

367

52:07.3

  Surf & Sea Cup

269

47:09.4

  North Shore Challenge

271

1:30:44.0

 

Female 45 to 49

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

ANN FARRELL KAILUA HI 96734

47

Series Total:

624

2:44:06.4

  Raging Isle Summer Sprint

158

32:39.7

  Cholo's 2000 Swim

183

37:05.1

  Surf & Sea Cup

144

33:17.5

  North Shore Challenge

139

1:01:04.0

2

JODIE HAGERMAN HONOLULU HI 96825

46

Series Total:

1040

3:22:55.8

  Raging Isle Summer Sprint

286

41:23.2

  Cholo's 2000 Swim

288

42:57.8

  Surf & Sea Cup

242

42:44.8

  North Shore Challenge

224

1:15:50.0

3

PLEONPIT WUTTAYAGON AIEA HI 96701

46

Series Total:

1336

4:30:01.5

  Raging Isle Summer Sprint

387

1:00:13.4

  Cholo's 2000 Swim

386

59:35.2

  Surf & Sea Cup

285

51:26.8

  North Shore Challenge

278

1:38:46.0

 

Female 50 to 54

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

LAURIE LOOMIS HONOLULU HI 96815

52

Series Total:

675

2:48:06.2

  Raging Isle Summer Sprint

160

32:54.6

  Cholo's 2000 Swim

191

37:19.4

  Surf & Sea Cup

182

36:30.2

  North Shore Challenge

142

1:01:22.0

2

VALISA SAUNDERS HONOLULU HI 96821

52

Series Total:

834

2:57:37.2

  Raging Isle Summer Sprint

208

35:30.1

  Cholo's 2000 Swim

248

39:54.9

  Surf & Sea Cup

197

37:18.1

  North Shore Challenge

181

1:04:54.0

3

ANNE PERRY HONOLULU HI 96816

50

Series Total:

1041

3:20:02.5

  Raging Isle Summer Sprint

291

41:53.7

  Cholo's 2000 Swim

305

44:32.6

  Surf & Sea Cup

240

42:28.1

  North Shore Challenge

205

1:11:08.0

4

LINDA MORAN WAIPAHU HI 96797

51

Series Total:

1108

3:31:45.5

  Raging Isle Summer Sprint

302

44:02.0

  Cholo's 2000 Swim

317

45:40.1

  Surf & Sea Cup

254

44:28.3

  North Shore Challenge

235

1:17:35.0

5

JILL IVES TUCSON AZ 85750

50

Series Total:

1269

4:01:26.0

  Raging Isle Summer Sprint

370

54:41.4

  Cholo's 2000 Swim

361

51:10.4

  Surf & Sea Cup

272

47:31.2

  North Shore Challenge

266

1:28:03.0

 

Female 55 to 59

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

SUI-LAN ELLSWORTH HONOLULU HI 96822

59

Series Total:

414

2:30:43.7

  Raging Isle Summer Sprint

112

30:21.5

  Cholo's 2000 Swim

118

34:13.9

  Surf & Sea Cup

103

31:40.2

  North Shore Challenge

81

54:28.0

2

ROSEMARY ADAM-TEREM HONOLULU HI 96816

55

Series Total:

1286

4:08:21.3

  Raging Isle Summer Sprint

364

53:53.0

  Cholo's 2000 Swim

373

54:20.8

  Surf & Sea Cup

279

50:24.4

  North Shore Challenge

270

1:29:43.0

 

Female 65 to 69

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

PENNY BRADLEY HONOLULU HI 96816

66

Series Total:

1307

4:13:03.5

  Raging Isle Summer Sprint

381

57:52.0

  Cholo's 2000 Swim

377

55:36.5

  Surf & Sea Cup

288

53:55.9

  North Shore Challenge

261

1:25:39.0

 

Female 70 and over

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

LORI AUHLL HONOLULU HI 96822

70

Series Total:

1174

3:41:12.1

  Raging Isle Summer Sprint

311

45:02.0

  Cholo's 2000 Swim

351

49:03.3

  Surf & Sea Cup

256

44:47.7

  North Shore Challenge

256

1:22:19.0

 

Male Overall

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

BEN DOUGLASS HONOLULU HI 96822

0

Series Total:

35

2:01:46.9

  Raging Isle Summer Sprint

12

23:21.3

  Cholo's 2000 Swim

12

27:54.0

  Surf & Sea Cup

5

25:37.6

  North Shore Challenge

6

44:54.0

2

HENRY ROSS HONOLULU HI 96825

0

Series Total:

45

2:02:42.3

  Raging Isle Summer Sprint

14

23:23.9

  Cholo's 2000 Swim

13

27:57.0

  Surf & Sea Cup

9

26:01.4

  North Shore Challenge

9

45:20.0

3

JOSEPH GLENN HALEIWA HI 96712

0

Series Total:

53

2:03:54.3

  Raging Isle Summer Sprint

13

23:23.1

  Cholo's 2000 Swim

5

27:30.6

  Surf & Sea Cup

19

26:57.5

  North Shore Challenge

16

46:03.0

 

Male 1 to 10

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

SEAN TERADA HONOLULU HI 96821

10

Series Total:

727

2:51:21.7

  Raging Isle Summer Sprint

199

34:58.7

  Cholo's 2000 Swim

203

37:47.9

  Surf & Sea Cup

158

34:34.0

  North Shore Challenge

167

1:04:01.0

 

Male 11 to 12

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

AUKAI GILLILAND KAILUA HI 96734

12

Series Total:

506

2:38:39.9

  Raging Isle Summer Sprint

180

33:49.0

  Cholo's 2000 Swim

115

34:00.5

  Surf & Sea Cup

82

30:59.4

  North Shore Challenge

129

59:51.0

2

AUSTIN CORPUZ KAPOLEI HI 96707

11

Series Total:

548

2:41:27.5

  Raging Isle Summer Sprint

117

30:36.0

  Cholo's 2000 Swim

172

36:43.6

  Surf & Sea Cup

115

32:09.9

  North Shore Challenge

144

1:01:58.0

3

RYAN LEY KAILUA HI 96734

12

Series Total:

683

2:45:58.8

  Raging Isle Summer Sprint

190

34:17.5

  Cholo's 2000 Swim

225

38:48.8

  Surf & Sea Cup

135

32:48.4

  North Shore Challenge

133

1:00:04.0

4

BRYAN PFIRRMANN HONOLULU HI 96818

11

Series Total:

665

2:47:04.7

  Raging Isle Summer Sprint

135

31:35.6

  Cholo's 2000 Swim

224

38:47.0

  Surf & Sea Cup

157

34:19.0

  North Shore Challenge

149

1:02:23.0

 

Male 13 to 14

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

ASHTON SROCK KAPOLEI HI 96707

14

Series Total:

81

2:08:17.6

  Raging Isle Summer Sprint

18

24:23.7

  Cholo's 2000 Swim

21

29:20.6

  Surf & Sea Cup

12

26:21.3

  North Shore Challenge

30

48:12.0

2

SEAN SCHMALTZ KAILUA HI 96734

13

Series Total:

356

2:27:28.0

  Raging Isle Summer Sprint

177

33:43.0

  Cholo's 2000 Swim

47

30:33.9

  Surf & Sea Cup

54

29:06.0

  North Shore Challenge

78

54:05.0

 

Male 15 to 19

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

AARON SCHMALTZ KAILUA HI 96734

15

Series Total:

70

2:07:33.8

  Raging Isle Summer Sprint

21

24:41.9

  Cholo's 2000 Swim

17

29:05.2

  Surf & Sea Cup

11

26:13.7

  North Shore Challenge

21

47:33.0

2

CHRISTOPHER CHING HONOLULU HI 96825

16

Series Total:

326

2:25:17.7

  Raging Isle Summer Sprint

114

30:23.8

  Cholo's 2000 Swim

82

32:36.5

  Surf & Sea Cup

59

29:30.4

  North Shore Challenge

71

52:47.0

3

BRANDON MYERS HONOLULU HI 96825

16

Series Total:

329

2:27:16.2

  Raging Isle Summer Sprint

66

27:42.4

  Cholo's 2000 Swim

85

32:45.2

  Surf & Sea Cup

78

30:50.6

  North Shore Challenge

100

55:58.0

4

KAYA TEREM HONOLULU HI 96816

16

Series Total:

518

2:39:53.1

  Raging Isle Summer Sprint

146

32:10.3

  Cholo's 2000 Swim

131

35:03.5

  Surf & Sea Cup

105

31:44.3

  North Shore Challenge

136

1:00:55.0

 

Male 20 to 24

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

STUART NAYLOR HONOLULU HI 96814

24

Series Total:

634

2:45:53.0

  Raging Isle Summer Sprint

186

34:08.0

  Cholo's 2000 Swim

169

36:33.0

  Surf & Sea Cup

123

32:29.0

  North Shore Challenge

156

1:02:43.0

 

Male 25 to 29

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

KEVIN SMITH LAHAINA HI 96761

27

Series Total:

141

2:09:42.7

  Raging Isle Summer Sprint

24

24:52.3

  Cholo's 2000 Swim

10

27:47.2

  Surf & Sea Cup

97

31:34.1

  North Shore Challenge

10

45:29.0

2

DUSTIN RILEY AIEA HI 96701

27

Series Total:

129

2:10:51.0

  Raging Isle Summer Sprint

35

25:47.8

  Cholo's 2000 Swim

37

29:58.2

  Surf & Sea Cup

34

27:28.9

  North Shore Challenge

23

47:36.0

3

AARON MAHANEY HONOLULU HI 96822

26

Series Total:

251

2:18:57.0

  Raging Isle Summer Sprint

80

28:36.6

  Cholo's 2000 Swim

65

31:57.8

  Surf & Sea Cup

46

28:02.5

  North Shore Challenge

60

50:20.0

4

ANDY BALDWIN KANEOHE HI 96744

29

Series Total:

263

2:19:59.6

  Raging Isle Summer Sprint

90

29:21.7

  Cholo's 2000 Swim

59

31:20.2

  Surf & Sea Cup

83

31:04.7

  North Shore Challenge

31

48:13.0

5

VINICIUS FREITAS KAILUA HI 96734

28

Series Total:

415

2:32:11.8

  Raging Isle Summer Sprint

100

29:56.7

  Cholo's 2000 Swim

140

35:18.0

  Surf & Sea Cup

74

30:38.1

  North Shore Challenge

101

56:19.0

6

TAIZO BRADEN HONOLULU HI 96814

27

Series Total:

680

2:48:03.9

  Raging Isle Summer Sprint

166

33:04.7

  Cholo's 2000 Swim

198

37:38.0

  Surf & Sea Cup

176

36:14.2

  North Shore Challenge

140

1:01:07.0

7

ATTILA POHLMANN HONOLULU HI 96830

26

Series Total:

776

2:56:14.3

  Raging Isle Summer Sprint

267

40:14.8

  Cholo's 2000 Swim

166

36:24.0

  Surf & Sea Cup

165

34:52.4

  North Shore Challenge

178

1:04:43.0

8

DAVID KISSLING KAILUA HI 96734

28

Series Total:

1024

3:22:02.4

  Raging Isle Summer Sprint

306

44:29.4

  Cholo's 2000 Swim

271

41:40.0

  Surf & Sea Cup

219

39:23.9

  North Shore Challenge

228

1:16:29.0

 

Male 30 to 34

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

MICHAEL KOEHNE HALEIWA HI 96712

32

Series Total:

116

2:10:46.4

  Raging Isle Summer Sprint

37

25:54.8

  Cholo's 2000 Swim

24

29:34.5

  Surf & Sea Cup

23

27:04.1

  North Shore Challenge

32

48:13.0

2

RYAN LEONG KAILUA HI 96734

34

Series Total:

152

2:12:24.1

  Raging Isle Summer Sprint

34

25:45.9

  Cholo's 2000 Swim

36

29:57.9

  Surf & Sea Cup

41

27:56.3

  North Shore Challenge

41

48:44.0

3

BROOK NOTTAGE KAILUA HI 96734

33

Series Total:

185

2:14:27.9

  Raging Isle Summer Sprint

41

26:01.2

  Cholo's 2000 Swim

52

30:48.7

  Surf & Sea Cup

39

27:39.9

  North Shore Challenge

53

49:58.0

4

KEHVINN TSURU HONOLULU HI 96814

34

Series Total:

382

2:30:11.6

  Raging Isle Summer Sprint

116

30:31.1

  Cholo's 2000 Swim

98

33:26.7

  Surf & Sea Cup

76

30:45.8

  North Shore Challenge

92

55:28.0

5

MIKE PETERSON WAIPAHU HI 96797

32

Series Total:

398

2:30:46.1

  Raging Isle Summer Sprint

93

29:35.3

  Cholo's 2000 Swim

125

34:30.0

  Surf & Sea Cup

84

31:06.8

  North Shore Challenge

96

55:34.0

6

SHANNON KAYATANI HONOLULU HI 96819

33

Series Total:

1034

3:18:59.4

  Raging Isle Summer Sprint

303

44:05.0

  Cholo's 2000 Swim

307

44:39.6

  Surf & Sea Cup

220

39:25.8

  North Shore Challenge

204

1:10:49.0

7

ROB BOOTSMA KAILUA HI 96734

34

Series Total:

1071

3:25:24.3

  Raging Isle Summer Sprint

300

43:47.7

  Cholo's 2000 Swim

309

44:50.9

  Surf & Sea Cup

245

43:08.6

  North Shore Challenge

217

1:13:37.0

 

Male 35 to 39

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

LOU ORTIZ HONOLULU HI 96825

37

Series Total:

211

2:16:11.6

  Raging Isle Summer Sprint

62

27:18.2

  Cholo's 2000 Swim

43

30:26.1

  Surf & Sea Cup

49

28:15.2

  North Shore Challenge

57

50:12.0

2

TOM PRESLER HONOLULU HI 96822

37

Series Total:

240

2:18:18.1

  Raging Isle Summer Sprint

53

26:29.1

  Cholo's 2000 Swim

68

32:02.3

  Surf & Sea Cup

58

29:16.6

  North Shore Challenge

61

50:30.0

3

DEREK FRASZ MILILANI HI 96789

37

Series Total:

502

2:37:11.3

  Raging Isle Summer Sprint

111

30:21.5

  Cholo's 2000 Swim

146

35:29.3

  Surf & Sea Cup

124

32:30.5

  North Shore Challenge

121

58:50.0

4

MATT CARRERAS HONOLULU HI 96822

37

Series Total:

656

2:44:05.8

  Raging Isle Summer Sprint

169

33:15.3

  Cholo's 2000 Swim

230

39:04.2

  Surf & Sea Cup

138

33:08.2

  North Shore Challenge

119

58:38.0

5

RICHARD MAY HONOLULU HI 96816

35

Series Total:

686

2:46:53.2

  Raging Isle Summer Sprint

201

35:09.1

  Cholo's 2000 Swim

192

37:21.6

  Surf & Sea Cup

178

36:24.5

  North Shore Challenge

115

57:58.0

6

MIKE PALLA HONOLULU HI 96825

37

Series Total:

786

2:57:55.4

  Raging Isle Summer Sprint

185

34:05.6

  Cholo's 2000 Swim

231

39:12.4

  Surf & Sea Cup

175

36:12.4

  North Shore Challenge

195

1:08:25.0

7

DUSTIN SHARP HONOLULU HI 96816

36

Series Total:

848

3:00:12.7

  Raging Isle Summer Sprint

217

35:58.0

  Cholo's 2000 Swim

245

39:45.8

  Surf & Sea Cup

193

37:01.8

  North Shore Challenge

193

1:07:27.0

8

KURT LEWIS KAILUA HI 96734

36

Series Total:

966

3:13:42.4

  Raging Isle Summer Sprint

257

39:44.0

  Cholo's 2000 Swim

280

42:18.5

  Surf & Sea Cup

215

38:52.8

  North Shore Challenge

214

1:12:47.0

 

Male 40 to 44

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

MARK MILLER KAILUA HI 96734

43

Series Total:

127

2:10:52.9

  Raging Isle Summer Sprint

44

26:08.1

  Cholo's 2000 Swim

27

29:43.9

  Surf & Sea Cup

30

27:21.8

  North Shore Challenge

26

47:39.0

2

STEVE WATKINS HONOLULU HI 96825

44

Series Total:

144

2:11:50.4

  Raging Isle Summer Sprint

36

25:48.6

  Cholo's 2000 Swim

39

30:09.9

  Surf & Sea Cup

33

27:27.9

  North Shore Challenge

36

48:24.0

3

BRENDAN MAHONEY HONOLULU HI 96815

42

Series Total:

303

2:23:08.3

  Raging Isle Summer Sprint

98

29:47.3

  Cholo's 2000 Swim

74

32:12.3

  Surf & Sea Cup

63

29:52.7

  North Shore Challenge

68

51:16.0

4

THOMAS RANDALL KANEOHE HI 96744

44

Series Total:

674

2:46:21.4

  Raging Isle Summer Sprint

157

32:39.0

  Cholo's 2000 Swim

221

38:35.1

  Surf & Sea Cup

172

36:01.3

  North Shore Challenge

124

59:06.0

5

SCOTT CLARK KAILUA HI 96734

41

Series Total:

810

2:56:50.9

  Raging Isle Summer Sprint

232

37:01.5

  Cholo's 2000 Swim

234

39:16.6

  Surf & Sea Cup

173

36:05.7

  North Shore Challenge

171

1:04:27.0

6

HUGH DAMON HONOLULU HI 96825

44

Series Total:

914

3:04:23.3

  Raging Isle Summer Sprint

219

36:00.2

  Cholo's 2000 Swim

295

43:48.2

  Surf & Sea Cup

210

38:00.8

  North Shore Challenge

190

1:06:34.0

7

PAUL TOMA HONOLULU HI 96822

41

Series Total:

1107

3:31:10.0

  Raging Isle Summer Sprint

318

45:56.3

  Cholo's 2000 Swim

319

45:48.3

  Surf & Sea Cup

243

42:57.3

  North Shore Challenge

227

1:16:28.0

8

MICHAEL GARVEY PEARL HARBOR HI 96860

41

Series Total:

1141

3:36:06.4

  Raging Isle Summer Sprint

328

47:34.0

  Cholo's 2000 Swim

330

46:48.4

  Surf & Sea Cup

250

44:10.9

  North Shore Challenge

233

1:17:33.0

9

STEPHEN LEY KAILUA HI 96734

42

Series Total:

1233

3:52:30.8

  Raging Isle Summer Sprint

375

56:24.5

  Cholo's 2000 Swim

353

49:13.8

  Surf & Sea Cup

280

50:42.4

  North Shore Challenge

225

1:16:10.0

 

Male 45 to 49

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

RUSSELL IWAMURA HONOLULU HI 96825

45

Series Total:

141

2:11:47.6

  Raging Isle Summer Sprint

49

26:20.7

  Cholo's 2000 Swim

31

29:54.7

  Surf & Sea Cup

28

27:18.2

  North Shore Challenge

33

48:14.0

2

ERNEST JAMES KAPOLEI HI 96707

49

Series Total:

165

2:12:41.7

  Raging Isle Summer Sprint

42

26:03.2

  Cholo's 2000 Swim

38

30:02.4

  Surf & Sea Cup

47

28:07.1

  North Shore Challenge

38

48:29.0

3

STEFAN REINKE HONOLULU HI 96813

48

Series Total:

223

2:17:20.0

  Raging Isle Summer Sprint

51

26:26.3

  Cholo's 2000 Swim

50

30:36.4

  Surf & Sea Cup

55

29:09.2

  North Shore Challenge

67

51:08.0

4

STEVE TORKILDSON HONOLULU HI 96822

48

Series Total:

424

2:33:09.6

  Raging Isle Summer Sprint

104

30:14.2

  Cholo's 2000 Swim

122

34:19.6

  Surf & Sea Cup

93

31:27.7

  North Shore Challenge

105

57:08.0

5

ROB MCCRIMMON

48

Series Total:

608

2:42:44.5

  Raging Isle Summer Sprint

236

37:17.2

  Cholo's 2000 Swim

162

36:11.7

  Surf & Sea Cup

101

31:35.6

  North Shore Challenge

109

57:40.0

6

ALVIN CHAN HONOLULU HI 96818

48

Series Total:

897

3:02:40.5

  Raging Isle Summer Sprint

274

40:52.6

  Cholo's 2000 Swim

255

40:07.1

  Surf & Sea Cup

195

37:11.7

  North Shore Challenge

173

1:04:29.0

7

MATHEW LEE KAILUA HI 96734

45

Series Total:

887

3:03:03.6

  Raging Isle Summer Sprint

248

38:59.4

  Cholo's 2000 Swim

260

40:40.2

  Surf & Sea Cup

190

36:55.0

  North Shore Challenge

189

1:06:29.0

8

JOHN HUNTINGTON HONOLULU HI 96825

45

Series Total:

895

3:03:47.4

  Raging Isle Summer Sprint

230

36:47.4

  Cholo's 2000 Swim

254

40:04.3

  Surf & Sea Cup

213

38:13.6

  North Shore Challenge

198

1:08:42.0

9

TOM GRAHAM HONOLULU HI 96809

46

Series Total:

935

3:10:08.1

  Raging Isle Summer Sprint

256

39:39.6

  Cholo's 2000 Swim

263

41:11.5

  Surf & Sea Cup

209

37:58.0

  North Shore Challenge

207

1:11:19.0

10

KERRY IWAMURO KANEOHE HI 96744

46

Series Total:

960

3:11:45.0

  Raging Isle Summer Sprint

270

40:29.4

  Cholo's 2000 Swim

273

41:44.7

  Surf & Sea Cup

208

37:57.9

  North Shore Challenge

209

1:11:33.0

11

THOMAS LUTHER HONOLULU HI 96819

47

Series Total:

1192

3:42:49.8

  Raging Isle Summer Sprint

342

49:37.2

  Cholo's 2000 Swim

360

50:23.6

  Surf & Sea Cup

258

45:19.9

  North Shore Challenge

232

1:17:29.0

12

EDWIN BUGARIN HONOLULU HI 96826

49

Series Total:

1191

3:45:19.4

  Raging Isle Summer Sprint

353

51:08.5

  Cholo's 2000 Swim

322

46:06.5

  Surf & Sea Cup

264

46:08.3

  North Shore Challenge

252

1:21:56.0

 

Male 50 to 54

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

JOHN LOBDELL HALEIWA HI 96712

51

Series Total:

59

2:05:28.6

  Raging Isle Summer Sprint

16

24:10.6

  Cholo's 2000 Swim

15

28:44.5

  Surf & Sea Cup

14

26:35.4

  North Shore Challenge

14

45:58.0

2

RICK BUSH HONOLULU HI 96814

51

Series Total:

328

2:26:07.4

  Raging Isle Summer Sprint

84

28:57.8

  Cholo's 2000 Swim

103

33:35.5

  Surf & Sea Cup

69

30:24.1

  North Shore Challenge

72

53:10.0

3

LEIF JOHNSON EWA BEACH HI 96706

53

Series Total:

402

2:30:02.9

  Raging Isle Summer Sprint

113

30:22.3

  Cholo's 2000 Swim

119

34:15.4

  Surf & Sea Cup

94

31:30.2

  North Shore Challenge

76

53:55.0

4

ROGER KOMORI WAHIAWA HI 96786

50

Series Total:

422

2:31:02.9

  Raging Isle Summer Sprint

125

30:55.9

  Cholo's 2000 Swim

116

34:01.6

  Surf & Sea Cup

99

31:34.4

  North Shore Challenge

82

54:31.0

5

JOHN WEIKUM EWA BEACH HI 96706

54

Series Total:

648

2:45:07.9

  Raging Isle Summer Sprint

164

33:02.8

  Cholo's 2000 Swim

188

37:11.5

  Surf & Sea Cup

166

34:55.5

  North Shore Challenge

130

59:58.0

6

CURT POWLEY HONOLULU HI 96813

54

Series Total:

1005

3:17:23.5

  Raging Isle Summer Sprint

261

40:00.3

  Cholo's 2000 Swim

303

44:26.8

  Surf & Sea Cup

225

39:45.3

  North Shore Challenge

216

1:13:11.0

7

THOMAS YUNDT HONOLULU HI 96836

52

Series Total:

1157

3:41:12.5

  Raging Isle Summer Sprint

269

40:25.8

  Cholo's 2000 Swim

365

51:33.5

  Surf & Sea Cup

277

49:12.2

  North Shore Challenge

246

1:20:01.0

 

Male 55 to 59

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

STOTE FARNHAM HONOLULU HI 96822

59

Series Total:

735

2:51:28.3

  Raging Isle Summer Sprint

188

34:15.5

  Cholo's 2000 Swim

214

38:18.0

  Surf & Sea Cup

154

34:07.7

  North Shore Challenge

179

1:04:47.0

2

BOB CAHN HONOLULU HI 96825

56

Series Total:

949

3:11:04.2

  Raging Isle Summer Sprint

262

40:01.6

  Cholo's 2000 Swim

267

41:30.0

  Surf & Sea Cup

212

38:12.5

  North Shore Challenge

208

1:11:20.0

3

MICHAEL IVES TUCSON AZ 85750

58

Series Total:

1070

3:24:35.5

  Raging Isle Summer Sprint

343

49:43.8

  Cholo's 2000 Swim

301

44:20.9

  Surf & Sea Cup

216

38:54.7

  North Shore Challenge

210

1:11:36.0

4

LOU BRACCO HONOLULU HI 96803

58

Series Total:

1357

4:53:02.1

  Raging Isle Summer Sprint

399

1:13:42.0

  Cholo's 2000 Swim

390

1:02:22.1

  Surf & Sea Cup

291

58:27.0

  North Shore Challenge

277

1:38:31.0

 

Male 60 to 64

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

DAVID NOTTAGE KANEOHE HI 96744

62

Series Total:

430

2:32:38.3

  Raging Isle Summer Sprint

103

30:12.3

  Cholo's 2000 Swim

138

35:16.8

  Surf & Sea Cup

92

31:26.1

  North Shore Challenge

97

55:43.0

2

WARREN DURYEA HONOLULU HI 96813

61

Series Total:

659

2:45:14.6

  Raging Isle Summer Sprint

175

33:32.7

  Cholo's 2000 Swim

208

38:10.6

  Surf & Sea Cup

149

33:52.3

  North Shore Challenge

127

59:39.0

3

BRIAN GOODYEAR HONOLULU HI 96816

61

Series Total:

1290

4:06:18.6

  Raging Isle Summer Sprint

385

59:21.7

  Cholo's 2000 Swim

371

53:24.1

  Surf & Sea Cup

274

48:12.8

  North Shore Challenge

260

1:25:20.0

 

Male 65 to 69

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

STEVE OKA AIEA HI 96701

66

Series Total:

1093

3:29:34.9

  Raging Isle Summer Sprint

273

40:42.6

  Cholo's 2000 Swim

334

47:01.8

  Surf & Sea Cup

252

44:16.4

  North Shore Challenge

234

1:17:34.0

 

Male 70 & Over

Place

Name/Race City/StateZip

Age

 

Place*

Time

1

JIM ZACHARY HONOLULU HI 96822

73

Series Total:

1341

4:35:56.4

  Raging Isle Summer Sprint

395

1:06:33.0

  Cholo's 2000 Swim

384

58:51.6

  Surf & Sea Cup

281

50:47.8

  North Shore Challenge

281

1:39:44.0

*Overall Place