NORTH SHORE TRIATHLON

TEAMS

May 30, 2010


www.TimeLineHawaii.com


Relay - Male

 

 
                                          ----- Swim -----          T1      ----- Bike -----          T2      ----- Run -----                        
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace     Time      Rnk     Time   Rate     Time      Rnk     Time         Total Time                    
     1       1  MICHAEL SAWCHUK         30                           8:03.3     2    30:39.5           0:17.7     1    17:37.3        56:38.0
                AUSTIN YINEMAN
                LUKE CARROLL
    
     2       2  ARLO ROTH               47    2    10:50.4           0:35.4     1    29:26.1           0:28.3     3    23:21.7        1:04:41.9
                JOSEPH GEARHEARD
                NO’EAU PATAO
    
     3       3  JOHN RODRIGUEZ          24    3    12:11.1           0:36.5     3    32:22.3           0:24.5     2    20:01.3        1:05:35.7
                JEFFREY SALSEDO
                NICHOLAS GIBSON
     
     4       4  LINDSEY DEWALD          14    1     7:07.4           0:35.5     4    36:42.5           0:32.6     4    27:59.6        1:12:57.7
                BRUCE BRODKIN
                JESSE BRODKIN
                

Relay – Female

 
                                           ----- Swim -----          T1      ----- Bike -----          T2      ----- Run -----                        
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace     Time      Rnk     Time   Rate     Time      Rnk     Time        Total Time                    
     1       1  ANNETTE GOLDEN          28    2    11:41.9           0:42.2     1    31:12.3           0:17.3     1    23:59.4        1:07:53.1 
                AMY CAMPBELL
                KELLY NAGY
 
     2       2  ANNETTE ECKMEIER        41    1     7:46.0           0:36.8     2    35:03.9           0:26.6     2    26:21.2        1:10:14.7
                KARINA ECKMEIER
                ELLA AIWOHI
    

Relay - Mixed

 

 
                                            ----- Swim -----          T1      ----- Bike -----          T2      ----- Run -----                        
  Place   Place   Name                  Age  Rnk     Time   Pace     Time      Rnk     Time   Rate     Time      Rnk     Time        Total Time                    
     1       1  LOU ORTIZ               40                           7:04.9     1    28:06.5           0:17.2     1    21:30.9        56:59.6 
                KATY IRWIN
                JAKE THOENE
   
     2       2  DOUGLAS PRATT           35    3     9:03.4           0:31.8     3    34:24.2           0:25.0     2    22:53.7        1:07:18.2
                URSULA PRATT
                MARCIA ZIEMBA
    
     3       3  MICHAEL DOTY            32    2     8:40.4           0:40.9     2    32:33.7           0:33.8     3    26:08.1        1:08:36.9
                ASHLEY WENZEL
                MICHAEL DOTY
    
     4       4  STEPHEN, JR. DEWALD     14    1     6:26.4           0:39.6     5    47:08.4           0:38.7     4    31:21.1        1:26:14.2
                DARLENE HAYASHI
                DARREN FERREIRA
 
     5       5  PHYLLIS DURANTE         54    5    18:42.3           1:12.3     4    41:20.7           0:42.5     6    32:13.3        1:34:11.2
                KIRK DURANTE
                JOANNE HAO 
 
     6       6  JAMES KIENZLER          24    4    11:13.4           0:39.7     6    50:34.3           0:53.3     5    32:10.8        1:35:31.5
                GLEANNE DIMSON
                JAMES KIENZLER