Tinman Triathlon

Overall Results

July 23, 2006


Results By Time Line
 

Team - Male

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

TEAM RYAN CHUN

18

2

15:21.8

19:11/K

2

1:32.0

 

 

 

5

1:23:32.5

1

42:59.4

6:55/M

2:23:25.9

2

TEAM LELAND NAKAKURA

41

4

17:32.0

21:55/K

5

1:55.0

3

1:14:33.5

3:06/M

3

1:06.2

2

57:25.4

9:15/M

2:32:32.2

3

TEAM GEORGE CSORDAS

64

3

16:39.0

20:49/K

4

1:51.9

2

1:14:24.1

3:06/M

2

1:02.8

3

1:00:18.4

9:43/M

2:34:16.3

4

TEAM GUY OROGA

41

5

18:42.9

23:23/K

3

1:38.5

 

 

 

4

1:22:45.0

4

1:20:43.9

13:00/M

3:03:50.4

 

Team - Female

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

TEAM ANDREA MAGLASANG

25

1

10:29.5

13:06/K

1

1:09.4

 

 

 

 

 

 

6

1:58:39.5

19:06/M

2:10:18.4

2

TEAM AMY PATZ

35

2

14:57.7

18:41/K

2

1:27.6

 

 

 

 

 

 

7

2:04:14.7

20:00/M

2:20:40.0

3

TEAM LAOLA LAKE

54

4

15:50.9

19:48/K

3

1:29.4

 

 

 

3

1:30:57.0

2

54:34.2

8:47/M

2:42:51.6

4

TEAM JENET MILLER

53

3

15:00.3

18:45/K

4

1:40.9

1

1:29:28.7

3:44/M

1

11:22.6

1

51:29.6

8:17/M

2:49:02.2

5

TEAM DARA FAIRCHILD

56

7

18:40.7

23:20/K

7

2:53.6

 

 

 

4

1:31:03.8

4

1:11:51.4

11:34/M

3:04:29.5

6

TEAM KELLEY STROUD

27

5

17:01.4

21:16/K

5

1:48.1

 

 

 

2

1:30:54.5

5

1:23:23.8

13:26/M

3:13:07.9

7

TEAM EMILY LORMAND

29

6

17:53.4

22:21/K

6

2:43.2

 

 

 

5

2:04:31.8

3

57:17.8

9:13/M

3:22:26.3

 

Team - Co-ed

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Time

1

TEAM CHET BLANTON

47

1

10:05.0

12:36/K

1

1:06.0

2

1:00:08.9

2:30/M

6

1:10.0

4

43:32.7

7:01/M

1:56:02.7

2

TEAM TONY LANG

39

2

10:59.2

13:44/K

3

1:15.3

1

55:42.6

2:19/M

3

0:45.7

9

47:48.3

7:42/M

1:56:31.2

3

TEAM CECIL ADAMS

33

5

12:52.4

16:05/K

2

1:13.3

 

 

 

9

1:06:59.2

1

39:32.3

6:22/M

2:00:37.3

4

TEAM MATT PITTS

30

3

11:54.9

14:53/K

10

1:30.3

4

1:10:23.2

2:56/M

1

0:45.2

3

43:00.0

6:55/M

2:07:33.6

5

TEAM COREY APO

33

9

13:39.6

17:04/K

11

1:30.9

 

 

 

7

1:03:49.9

10

48:55.8

7:53/M

2:07:56.3

6

TEAM BRYANT CHAO

18

13

15:12.9

19:00/K

13

1:35.4

 

 

 

12

1:18:36.5

2

40:42.3

6:33/M

2:16:07.1

7

TEAM BEAU MILLER

34

17

16:11.6

20:14/K

7

1:27.5

 

 

 

8

1:05:46.5

12

52:47.1

8:30/M

2:16:12.9

8

TEAM ERIC FUNASAKI

44

10

14:15.3

17:49/K

5

1:20.7

6

1:15:38.8

3:09/M

5

0:52.1

8

46:45.1

7:32/M

2:18:52.2

9

TEAM ALLEN TESHIMA

64

12

14:53.0

18:36/K

14

1:39.4

3

1:09:56.4

2:55/M

2

0:45.3

13

53:22.9

8:36/M

2:20:37.1

10

TEAM TODD LANNING

43

20

16:59.4

21:14/K

15

1:40.6

 

 

 

10

1:10:50.8

11

51:20.5

8:16/M

2:20:51.3

11

TEAM JAMES CUIZON

28

7

13:07.4

16:24/K

6

1:23.7

 

 

 

17

1:25:18.0

7

46:11.9

7:26/M

2:26:01.0

12

TEAM GABRIEL EL-SWAIFY

18

22

18:25.9

23:01/K

20

2:02.0

 

 

 

14

1:23:49.7

5

44:05.2

7:06/M

2:28:23.0

13

TEAM BRIAN YAMAMOTO

47

15

15:26.3

19:18/K

9

1:29.5

 

 

 

13

1:22:01.0

15

54:45.4

8:49/M

2:33:42.3

14

TEAM MARGARET DIETZEL

26

8

13:11.1

16:29/K

4

1:16.8

 

 

 

 

 

 

23

2:23:33.8

23:07/M

2:38:01.7

15

TEAM BARRY KURREN

55

11

14:29.6

18:06/K

21

2:06.1

 

 

 

18

1:27:26.5

14

54:44.2

8:49/M

2:38:46.5

16

TEAM RUTA SUMMERS

31

6

13:05.8

16:21/K

22

2:22.3

 

 

 

11

1:14:03.9

20

1:12:47.6

11:43/M

2:42:19.7

17

TEAM FRED WERNER

27

14

15:24.0

19:15/K

17

1:47.6

 

 

 

19

1:29:48.0

16

58:02.1

9:21/M

2:45:01.7

18

TEAM IVAN HSU

41

21

17:20.5

21:40/K

12

1:34.3

 

 

 

16

1:25:15.8

19

1:04:28.7

10:23/M

2:48:39.4

19

TEAM LANCE KAWAHARA

66

23

21:12.3

26:30/K

19

1:53.8

 

 

 

15

1:23:52.3

17

1:02:16.5

10:02/M

2:49:15.0

20

TEAM JAMIE AHLMAN

36

18

16:22.6

20:28/K

18

1:53.4

 

 

 

21

1:48:04.8

6

45:30.9

7:20/M

2:51:51.8

21

TEAM RICHARD SULLIVAN

64

16

15:32.7

19:25/K

16

1:45.9

 

 

 

20

1:35:39.2

18

1:02:37.7

10:05/M

2:55:35.5

22

TEAM ROGER KOMORI

50

4

12:03.7

15:04/K

8

1:28.9

5

1:13:16.4

3:03/M

4

0:50.1

22

1:34:50.7

15:16/M

3:02:30.0

23

TEAM TA'A UTU JR.

70

19

16:46.9

20:58/K

23

2:33.3

 

 

 

22

1:52:47.3

21

1:24:02.7

13:32/M

3:36:10.2